Reklama

Reklama

Báječné dorty

(seriál)
Dokumentární / Reality-TV
USA, 2010, 14x44 min

Režie:

Dan Frank

Kamera:

Garrett Mock

Obsahy(1)

Mistři cukráři ukážou, jak se vyrábějí ty nejbáječnější dorty. Trvá jen okamžik je sníst, ale hodiny práce a spoustu peněz stojí příprava těchto obřích propracovaných skvostů...
V zajímavém pořadu Báječné dorty se podíváme do zákulisí nejlepších amerických cukráren. V každé epizodě navštívíme jinou oblast Spojených států, kde budeme sledovat výrobu tří různých fantastických dortů, tvořených na objednávku. Klienti mají různorodé požadavky, ale všichni touží po něčem speciálním – unikátním dortu, který bude zlatým hřebem jejich narozeninové oslavy, svatby nebo jiné výjimečné příležitosti. Nejtalentovanější cukráři na světě se rádi podělí o tipy a techniky, jak navrhnout, připravit a stylově doručit dort, který je sám o sobě uměleckým dílem.
Ve čtyřech epizodách první série navštívíme Las Vegas, Filadelfii, Los Angeles a New York. V druhé sérii bude vždy jeden ze tří připravovaných dortů svatební a předvedou se cukrárny z Las Vegas, Chicaga, Los Angeles, Bostonu a San Franciska. Na dortech uvidíme například přistání na Měsíci, celou ulici Las Vegas, více než 500 květin, mrakodrap, hasiče na cestě do Iráku, 100 miniaturních svatebních dortíků ozdobených květinami z taveného cukru, shakespearovské divadlo Globe, laň v životní velikosti nebo kolébku plnou hraček. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

Judy24 

všechny recenze uživatele

Je fakt hrozně zábavný to sledovat a všechny ty postupy, tuny cukru a geniální řešení jsou pro mě naprosto nepochopitelný a tím fascinující. Ale nechci ani počítat, kolikrát jsem obrátila oči v sloup při představě, kolik peněz jsou lidé schopni utratit za něco tak směšného, jako je dort ke třetím narozeninám svého potomka... ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Upozornenie: Tento seriál nie je vhodný pre cukrovkárov... Nenáročná oddychovka, ktorá sa neoplatí pozerať keď zrovna máte chuť na sladké a nič nemáte po ruke. Umenie cukrárov obdivujem a niektoré torty vyzerali naozaj perfektne. No so sledovaním tejto relácie je to u mňa podobne ako so sladkosťami samotnými. Sem tam si dopriať je okej, ale pri pravidelnejšej komnzumácii sa toho veľmi rýchlo prejem. 55% ()

Reklama

chrispe 

všechny recenze uživatele

Ten, kdo rád peče a má rád kreativitu, to ocení. Ten, kdo rád jí sladké a chce si spravit oko křiklavými dorty, které jsou dozajista báječné, si přijde na své. Mně se líbí koukat na to jak vznikají mnohdy famózní, někdy dost kýčovité dorty. A klidně bych oželela i ty konce, kdy opravdu, ale opravdu! tvůrci neví jestli to stihnou, nebo jestli jim něco z dortu neupadne. :) ()

happy.lenulka

všechny recenze uživatele

Dorty jsou sice přenádherné ale podle mě jsou spíš pro potěchu oka než jazyka... Už jen podle videa... Přeslazené, korpusy vypadají těžce a dusivě.. a to jak "špinavě" dorty opracovávají - to ve mě slavnostní choutky nevzbuzuje... raději dort decentnější, ale chuťově božský, než tyto přenádherné dorty, které chuťově zaostávají ()

Janega 

všechny recenze uživatele

Na hrubý kus korpusu natrieme tenkú vrstvu plnky, nakydáme na to kilo maslového krému, a aby to nevyzeralo nechutne, zabalíme to do sladkej plachty menom fondán, bez ktorého by snáď tie torty ani nemohli existovať. Spočiatku obdivujete na tejto relácii všetko, celú tú prácu, kreativitu, zručnosť a v neposlednom rade aj samotnú cenu torty, ktorá niekedy stojí viac než celá svadba. No po niekoľkých dieloch človek zistí, že postup prípravy tôrt je v podstate všade rovnaký, tak jediné na čo sa vlastne tešíte je len už výsledný výtvor tohto sladkého umenia. Každopádne táto relácia by mohla inšipirovať aj našich cukrárov, aby začali vyrábať aj oni takéto extrémy. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama