Dragon Age: Blood Mage no seisen

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko / USA, 2012, 89 min

Fumihiko Sori

Jeffrey Scott Scott

Jako zarytý fanoušek DA jsem si nemohla nechat ujít příběh z prostředí ne tak známého Orlais. Cassandra se jistojistě objeví, jako jedna z hlavních postav v DA 3 a už teď se nemohu dočkat, jak se bude její charakter vyvíjet dál. Anime jsem vyloženě nevítala s otevřenou náručí, ale v tomto případě mám dojem, že filmu nikterak neuškodilo. Palec nahoru.(24.1.2013)

• VasaX

Bohové! Tragedie tragedií, kterou naštěstí ČSFD ve svém jako vždy marném vyhledávači ani nechce pořádně vyhledat, takže nejkratší cesta byla přes "podobné" u Dragon Age: Redemption (které samo o sobě, i když je hrané, webseriovité a laciné, je mnohem lepší a výstižnější). Dragon Age: Dawn of the Seeker je slabý kýčovitý blábol, naprosto přímočarý, s prapodivně nesympatickou animací. Někdo kdo prohlásí, že "Vizuálna stránka je perfektná, patrí medzi to najlepšie, čo sa v tomto žánri dá vôbec vidieť", pravděpodobně z "tohoto žánru" (neurčitě nedefinovaného), viděl právě jen tohle. Samotná ironie provedení je taková, že celý snímek je jednoduchý jak pro prvňáky, stejně tak líbivý, vlastně bych si myslel že to natočili pro děti, nebýt toho kontrastního násilí a "strašidelnosti" (v uvozovkách, protože pro děti pravděpodobně děsivé, ale jen co se přehoupnou do druhého stupně, tak nad tím nehnou tváří jako Stewart-ová ve Stmívání (nebo v podstatě kdekoli jinde)). Mám anime rád, a nejen anime ale animaci obecně, pohádky, kde jaké kýčoviny mě nadchnou, ale Dawn of the Seeker mě naprosto urazil hned na dvou úrovních - jako diváka a jako nadšeného fanouška herní předlohy. Je to prostě hnusná stupidita urážející atmosféru a kouzlo své předlohy tak, že bych je navzájem dál už raději nespojoval. Nejdřív jsem se polekal, když jsem viděl ten zástup spokojených komentářů. Naštěstí jsem ale mezi všemi těmi lidmi, co pravděpodobně Dawn of the Seeker viděli po návratu z nějaké jistě zábavné akce, kde následkem specifické intoxikace utrpěli dočasnou poruchu krátkodobé paměti a vizuálních vjemů, takové (Seti, maciii,...), kteří mi navrátili víru v dobrý vkus. Co bych řekl na závěr. Dvě hvězdičky dávám ze soucitu, asi jako když postižené dítě pochválíte za něco, co by bylo mizerným výkonem i pro dítě poloviny jeho věku. A jinak z momentů, co se mi na Dawn of the Seeker líbily,... ne, bohužel žádné takové nebyly.(4.2.2013)

Skvělé, opravdu skvělé. Jsem fanda jak hry Dragon Age tak studia BioWare. A musím říct že BioWare opět boduje. Na animace jsem si sice musel chvíly zvykat, ale po 20 minutách jsem je miloval. Ústřední duo je sympatické (Cassandra je klasická holka do nepohody :). Akce krásně krvavá, a příběh je dobře podaný. Měl jsem v plánu dát ***** ale finále bylo trochu zklamáním, takže zůstanu na krásný 85%/.(3.7.2012)

Nebýt toho obyčejného konce, dám snad i ty čtyři *. Je to pro fan klub a je to opravdu dobré. Hlavně ti draci se mi líbili. Je to i vtipné - hlavně vztah mezi Cassandrou a Regalyenem. Jestli Bioware udělá další film, s chutí ho uvítám. Dragon Age I. je dokonalost po dějové stránce, po soubojové už tolik ne - Dragon Age II. je totální propad, nuda a šeď žánru RPG, ale tímto počinem si u mě vysloužili kluci z Bioware pár dalších kladných bodů navíc.(12.12.2012)

Krom toho, že hlavní hrdinka, sic v těžké zbroji, zřejmě bude velmi dobře cvičeným rytířem Jedi, tak nemám co vytknout. Bál jsem se animace, tak je ale dobrá, místy dokonce skvělá (draci a jiná havěť), příběh neoslní, ale je protkán výbornými souboji(ruce a hlavy létají, krev cáka) ve správném poměru. Potěšilo i to, že stylizací se film zasekl někde mezi prvním a druhým dílem Dragon Age (bál jsem se, že to bude kompletně DA2 stylizace, která je upřímně nic moc). Někoho snad akorát možná zklame, že se ve filmu podíváme na místa, o kterým se ve hře jenom mluvilo a o místech, které jsme navštívili ve hře se zase mluví pouze zde. Lepší 4*.(24.6.2012)

• - Ve scéně, kdy předstupuje Cassandra (Colleen Clinkenbeard) před nejsvětější, Regalyan (J. Michael Tatum) jí stojí po pravé ruce. Když je nejsvětější prohlášena za její novou pravou ruku, mág stojí po její levé ruce. (Geriel)