Dragon Age: Blood Mage no seisen

• Japonsko ドラゴンエイジ -ブラッドメイジの聖戦- (více)
Animovaný / Akční / Fantasy
Japonsko / USA, 2012, 89 min

Rytířka Oltáře Cassandra se poté, co je Krvavými mágy zavražděn její přítel a mentor, rytíř Byron, vydává na strastiplnou a nebezpečnou misi, jejímž cílem je záchrana země Orlais. S pomocí Galyana, mága kruhu, se snaží najít malou efí dívku Avexis, kterou chtějí Krvaví mágové využít ke zničení Oltáře, čímž by byla nastolena absolutní moc mágů nad celým světem. Vše je zkomplikováno tím, že mezi rytíři a členy Oltáře jsou zrádci, kteří jsou spolčeni s Krvavým mágem Frenicem. Dokáží Cassandra a Galyan včas zachránit Avexis a tím odvrátit zkázu Oltáře? (Stanislaus)

Stanislaus

Nikdy jsem nehrál počítačovou hru, takže byl tento film pro mě velkou neznámou. Ve výsledku jde o příběhové průměrné fantasy s neokoukanou animací, která sice nebyla vždy stoprocentní, nicméně vzhled draků se mi velice líbil. Občas mě celkem štvala postava Cassandry, ale zažil jsem i mnohem protivnější animované charaktery. Zkrátka devadesátiminutová oddychovka, která neurazí, ale ani nepřekvapí - příběh plyne, člověk se nenudí, ale nic hlubšího to v něm nenechá. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný animovaný fantasy film. Má obstojný príbeh o najlepšej rytierke, lovkyni drakov, ktorá je vernou bojovníčkou svojmu kráľovstvu, ale raz, keď je aj kvôli jej chybe unesené dôležité dievča schopné ovládať drakov skupinou krvavých mágov, ktorí majú v pláne zvrhnúť vládu, spojí sa s mágom z inej skupiny a spolu urobia všetko preto, aby zvrhnutiu zabránili, ale stojí proti nim aj viacero zradcov z kráľovstva. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma výraznejšie nezaujalo. Ťažko sa mi niečo takéto hodnotí, s univerzom hry Dragon age nemám vôbec žiadnu skúsenosť a ani takéto fantasy zápletky moc nemusím, ale dá sa na to pozerať, síce tretia štvrtina filmu pôsobí až príliš nezaujímavo, ale zvyšok filmu je na pomery žánru celkom slušný, nenudí to a pár vecí aj zaujme. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom vydarená. Skôr uprednostňujem iný typ akcie, ale aj tu sa je rozhodne na čo pozerať, súboje s mečmi pôsobia dosť dynamicky, sú zaberané zo zaujímavých uhlov a aj celkom krvavé, zaujalo ma aj celé finále s drakmi s pár skvelými momentmi, hlavne zrážka drakov je podaná perfektne, v akcii tu nemám väčších výhrad. Čo sa týka postáv, tu som skôr sklamaný, chválim hlavnú hrdinku, tá je výborná po všetkých stránkach, tieto japonské hrdinky snáď nikdy neomrzia, celkom slušných je aj pár výrazných postáv medzi rytiermi, prípadne na najvyšších miestach vo vláde, ale inak ma vôbec nezaujímali, či už hlavný záporák alebo aj pomocník hlavnej hrdinky. Vizuálna stránka je perfektná, patrí medzi to najlepšie, čo sa v tomto žánri dá vôbec vidieť, perfektný vizuál, pár zaujímavých lokácií a kulís, dobre zvládnuté sú aj postavy, tu nemám čo vytknúť. Nemám rád tento typ fantasy, ale zase mám veľmi rád animované japonské filmy a hlavne s týmto typom vizuálu, takže som si nemohol nechať ujsť ani tento film a dopadol aj približne tak, ako som očakával. Celá tá fantasy zápletka a univerzum ma moc nezaujímalo, ale vizuál, akcia a hlavná hrdinka dopadli veľmi dobre, takže pozretie určite neľutujem. Ale je mi jasné, že fanúšikovia hernej predlohy to ocenia viac. 58% ()

ConanVJ

Podle mě velmi povedený animák odehrávající se ve světě herní série Dragon Age. Animace je místy podobná filmům Dantes Inferno, nebo Dead Space Downfall a místy je taková jiná spíš do 3D. Příběh filmu je o Hledačce Cassandře, která je obviněna ze zrady proti svému řádu zvanému Chantra. Pronásledovaná Cassandra se snaží spolu s mágem Kruhu Regalyanem odhalit tajemství zrady, které vede do vedoucích pozic řádu, a poté zabránit velkému krveprolití, které plánují zrádci spolčení s krvavými mágy zla. Mě se animák hodně líbil a dávám mu 85% :) ()

Darneth

Jako zarytý fanoušek DA jsem si nemohla nechat ujít příběh z prostředí ne tak známého Orlais. Cassandra se jistojistě objeví, jako jedna z hlavních postav v DA 3 a už teď se nemohu dočkat, jak se bude její charakter vyvíjet dál. Anime jsem vyloženě nevítala s otevřenou náručí, ale v tomto případě mám dojem, že filmu nikterak neuškodilo. Palec nahoru. ()

Helo

Krom toho, že hlavní hrdinka, sic v těžké zbroji, zřejmě bude velmi dobře cvičeným rytířem Jedi, tak nemám co vytknout. Bál jsem se animace, tak je ale dobrá, místy dokonce skvělá (draci a jiná havěť), příběh neoslní, ale je protkán výbornými souboji(ruce a hlavy létají, krev cáka) ve správném poměru. Potěšilo i to, že stylizací se film zasekl někde mezi prvním a druhým dílem Dragon Age (bál jsem se, že to bude kompletně DA2 stylizace, která je upřímně nic moc). Někoho snad akorát možná zklame, že se ve filmu podíváme na místa, o kterým se ve hře jenom mluvilo a o místech, které jsme navštívili ve hře se zase mluví pouze zde. Lepší 4*. ()

• Ve scéně, kdy předstupuje Cassandra (Colleen Clinkenbeard) před nejsvětější, Regalyan (J. Michael Tatum) jí stojí po pravé ruce. Když je nejsvětější prohlášena za její novou pravou ruku, mág stojí po její levé ruce. (Geriel)