Dragon Age: Blood Mage no seisen

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko / USA, 2012, 89 min

Fumihiko Sori

Jeffrey Scott Scott

Krom toho, že hlavní hrdinka, sic v těžké zbroji, zřejmě bude velmi dobře cvičeným rytířem Jedi, tak nemám co vytknout. Bál jsem se animace, tak je ale dobrá, místy dokonce skvělá (draci a jiná havěť), příběh neoslní, ale je protkán výbornými souboji(ruce a hlavy létají, krev cáka) ve správném poměru. Potěšilo i to, že stylizací se film zasekl někde mezi prvním a druhým dílem Dragon Age (bál jsem se, že to bude kompletně DA2 stylizace, která je upřímně nic moc). Někoho snad akorát možná zklame, že se ve filmu podíváme na místa, o kterým se ve hře jenom mluvilo a o místech, které jsme navštívili ve hře se zase mluví pouze zde. Lepší 4*.(24.6.2012)

Jako zarytý fanoušek DA jsem si nemohla nechat ujít příběh z prostředí ne tak známého Orlais. Cassandra se jistojistě objeví, jako jedna z hlavních postav v DA 3 a už teď se nemohu dočkat, jak se bude její charakter vyvíjet dál. Anime jsem vyloženě nevítala s otevřenou náručí, ale v tomto případě mám dojem, že filmu nikterak neuškodilo. Palec nahoru.(24.1.2013)

Podle mě velmi povedený animák odehrávající se ve světě herní série Dragon Age. Animace je místy podobná filmům Dantes Inferno, nebo Dead Space Downfall a místy je taková jiná spíš do 3D. Příběh filmu je o Hledačce Cassandře, která je obviněna ze zrady proti svému řádu zvanému Chantra. Pronásledovaná Cassandra se snaží spolu s mágem Kruhu Regalyanem odhalit tajemství zrady, které vede do vedoucích pozic řádu, a poté zabránit velkému krveprolití, které plánují zrádci spolčení s krvavými mágy zla. Mě se animák hodně líbil a dávám mu 85% :)(1.7.2012)

Veľmi dobrý fantasy snímok. Akcia je výborná. Príšery sú ultimátne. Postavy sympatické. Film ukazúje, že ak chceme vizuálne orgie netreba siahať len Transformeroch. Atmosféra ma tiež chytila. Architektúra kulís na jednotku. Proste film obsahuje veľmi veľa kladov. A záverčná pesnička je úplne brutálna. Čo už je horšie. Postavy sa občas chovajú hlúpo. Ich sila je neodhadnuteľná, lebo tvorcovia si ich pripispôsobujú ako chcú. To ma sralo najviac. Mám pocit, že dialógy som už všetky do jedného niekde počul. Po príbehovej stránke nie sú teda ani stopy po orginalite. Dokonca aj niektoré akčné scény využívajú až príliš zabehané schémy. Jedna vec je zvláštna. Väčšinou mi vadí ázijská mentalita na ázijských filmoch. Prekvapivo toto mi prišlo na Japoncov, až príliš Americké a čo budiž pripísať k slabinám. Každopádne chcem podobných vecí viac a koniec naznačil, že sa možno aj dočkám. Celý film v skratke obsahuje veľmi veľa kladov, ale aj veľa negatív, ktoré ale dobrý dojem neprebili v mojom prípade. 75%(12.6.2012)

• Seti

Dragon Age jsem nikdy nehrál, ale tohle byla slabota. Podivný mix klasické a počítačové animace vypadal lacině (spousta dnešních herních inter je vzhledově daleko lepší) a celkově nestál za moc, což se projevovalo zejména u postav, které byly vážně hnusné (jestli se jednalo a nějaký stylistický záměr, tak ten se vážně nepovedl). Příběh nic moc nevynahrazoval, jelikož se jednalo o tuctovou průhlednou záležitost, jež je dnes k vidění v každém druhém béčkovém rpg. Pokud se neřadíte mezi skalní fanoušky hry, tak nemá cenu s Dawn of the Seeker ztrácet čas, protože vám nic zajímavého nenabídne.(15.1.2013)

• - Ve scéně, kdy předstupuje Cassandra (Colleen Clinkenbeard) před nejsvětější, Regalyan (J. Michael Tatum) jí stojí po pravé ruce. Když je nejsvětější prohlášena za její novou pravou ruku, mág stojí po její levé ruce. (Geriel)