Dragon Age: Blood Mage no seisen

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko / USA, 2012, 89 min

Fumihiko Sori

Jeffrey Scott Scott

Krom toho, že hlavní hrdinka, sic v těžké zbroji, zřejmě bude velmi dobře cvičeným rytířem Jedi, tak nemám co vytknout. Bál jsem se animace, tak je ale dobrá, místy dokonce skvělá (draci a jiná havěť), příběh neoslní, ale je protkán výbornými souboji(ruce a hlavy létají, krev cáka) ve správném poměru. Potěšilo i to, že stylizací se film zasekl někde mezi prvním a druhým dílem Dragon Age (bál jsem se, že to bude kompletně DA2 stylizace, která je upřímně nic moc). Někoho snad akorát možná zklame, že se ve filmu podíváme na místa, o kterým se ve hře jenom mluvilo a o místech, které jsme navštívili ve hře se zase mluví pouze zde. Lepší 4*.(24.6.2012)

Skvělé, opravdu skvělé. Jsem fanda jak hry Dragon Age tak studia BioWare. A musím říct že BioWare opět boduje. Na animace jsem si sice musel chvíly zvykat, ale po 20 minutách jsem je miloval. Ústřední duo je sympatické (Cassandra je klasická holka do nepohody :). Akce krásně krvavá, a příběh je dobře podaný. Měl jsem v plánu dát ***** ale finále bylo trochu zklamáním, takže zůstanu na krásný 85%/.(3.7.2012)

• Seti

Dragon Age jsem nikdy nehrál, ale tohle byla slabota. Podivný mix klasické a počítačové animace vypadal lacině (spousta dnešních herních inter je vzhledově daleko lepší) a celkově nestál za moc, což se projevovalo zejména u postav, které byly vážně hnusné (jestli se jednalo a nějaký stylistický záměr, tak ten se vážně nepovedl). Příběh nic moc nevynahrazoval, jelikož se jednalo o tuctovou průhlednou záležitost, jež je dnes k vidění v každém druhém béčkovém rpg. Pokud se neřadíte mezi skalní fanoušky hry, tak nemá cenu s Dawn of the Seeker ztrácet čas, protože vám nic zajímavého nenabídne.(15.1.2013)

Dawn of the Seeker je film zasazený do Thedasu, tedy světa Dragon Age a celkem logicky cítí potřebu pár věcí vysvětlit, aby měl co říct i divákovi, který se ve světě Dragon Age vyskytuje poprvé. A dělá to dost nešťastně skrz celkem obsáhlý monolog vypravěče na začátku. Teda, jestli má film takovouhle potřebu vnutit nám expozici tímhle způsobem, to dopadne špatně, řekl jsem si. Pak jsem si však vzpomněl, jak začínají Origins, takže by bylo asi zbrklé soudit jen ze začátku. Díky Stvořiteli, že jsem to neudělal, protože ačkoli to notnou chvíli trvá, film se rozjede a je ke koukání. Určitou roli v tom hraje i animace, která asi nemusí sednout všem, ale já jí zbožňoval hned po několika prvních minutách. Velká škoda proto je, že většina lokací je vizuálně naprosto nezajímavá. Postavy také dvakrát neoslní. Příběh drží pohromadě, ale samozřejmě nejde o nic revolučního. Pro fanouška Dragon Age tedy nad filmem visí otázka jediná: jak si snímek vede jako Cassandřin film? Věru, nic moc. Je to jednoduše povídání z jedné kapitoly v jejím životě, ale postavě jako takové mnoho nepřidává. Skoro naopak. Jen to její konstantně stažený obočí je přítomno (taky jedinej poznávací rys, když je tolik střihlá anime estetikou). Když porovnám se snímkem Paragon Lost, tak ten se mi líbil mnohem víc právě z toho důvodu, že dal Jamesovi novou hloubku. Tudíž je tenhle film technicky celkem hezky zpracovaný a diváka nemusí nudit, pokud ale divák odpustí, že příběh a scénář jsou záležitostí naprostého průměru.(20.2.2015)

• char_t

Zaprvé, bez znalosti her Dragon Age to funguje, ale člověk si nevychutná všechny souvislosti. Já DA:O a DA2 hrál, takže jsem si chtěl rozšířit obzory, a moc se to nepovedlo. Samotný příběh je neskutečně triviální a z propracovaného herního světa se tu neukáže skoro nic, natož něco nového, co se nedalo vyhledat v Kodexech ve hrách. A korunu tomu nasadili japonští tvůrci. Neodpustili si frenetickou akci (Metat salta v těžké plátové zbroji? Srsly?), objevily se tu i náznaky technologie a jen jsem čekal, jakým způsobem tam dostanou válečné roboty, aby to bylo komplet. Sečteno podtrženo, ztracený čas - do světa DA to nic nového ani zajímavého nepřináší a až budu chtít vidět japonský animáč, nedám si Dragon Age.(26.2.2014)

• - Ve scéně, kdy předstupuje Cassandra (Colleen Clinkenbeard) před nejsvětější, Regalyan (J. Michael Tatum) jí stojí po pravé ruce. Když je nejsvětější prohlášena za její novou pravou ruku, mág stojí po její levé ruce. (Geriel)