2:22

Scénografie:

Michelle McGahey

Kostýmy:

Lizzy Gardiner

Podobný typ filmů mám velice rád a 2:22 je dalším kvalitním zástupcem žánru, byť v tomto případě je scénář vystavěn až na příliš vratké logice, což filmu trochu škodí. Celá zápletka je totiž jinak velice zajímavá a divák je celou dobu udržovat v napětí. K tomu nějaká ta neškodící romantika, pěkný mírně potemnělý vizuál a příjemné obsazení v podobě Terezky a "toho, co klátil Daenerys a poté se někam vypařil." Je to prostě celé pěkné, jen ten scénář to úplně nestíhá.(2.9.2017)

Myslím si, že do popisu tohto filmu by mal niekto pridať ešte - "Romantický" lebo takto to reálne potom pôsobí, že sa dočkáme úplne iného filmu, než sme reálne očakávali. Aj keď je dobrá otázka, čo som vlastne od "2:22" očakával. V podstate som len chcel vidieť zaujímavý mysteriózny thriller o mužovi, ktorý má možnosť vidieť do budúcnosti. A môže niečomu zabrániť. To by úplne stačilo. Lenže ako to väčšinou už býva, tak tomu filmu treba dať väčšiu hĺbku a potom narazí kosa na kameň a zlomíme ju. A tam je najväčší problém tohto filmu. Hoci je nápad dosť dobrý a dá sa spracovať, tak tomu musíme dať romantickú zápletku z minulosti, ktorá sa teraz opakuje znovu a súvisí to s tým, že vždy keď vyhasne hviezda, tak súčasne sa niečo stane. Lenže táto hviezda vyhasla pred 30-imi rokmi a jej žiarenie sa dostane k Zemi až teraz, takže sa noví ľudia dostávajú do tej istej situácie a je len na hlavnom hrdinovi, aby to všetko zmenil a história sa nezopakovala. Nemyslím si, že sú to nutne spoilery, lebo postupne prídete na to, ako je to celé previazané a čo sa vlastne deje a ak náhodou tento film chcete vidieť, nebudem to vysvetľovať. No rozhodne mám pocit, že sústredením centra diania filmu na vzťah medzi Dylanom a Sarou to všetko posúva úplne nesprávnym smerom a vôbec to nie je tak zaujímavé, ako to mohlo byť. Nemôžem povedať, že by bolo vo filme niečo, čo by ma vyslovene vytočilo, alebo ma otrávilo, alebo niečo podobné, no rozhodne som mal pocit, že ten scenár mal ísť úplne iným smerom a niečo sa z toho vytrieskať dalo. Takto to pôsobí ako priemerný romantický mysteriózny film. A tá romantika bola absolútne nepotrebná. Hodnotenie: C(29.4.2018)

• kaylin

Vypadá to celkem zajímavě, napínavě, ale ukáže se, že je to spíše jen taková hezky vypadající splácanina, která není scenáristicky až tak dobře provedena. Ale díky tomu, že jsou zde celkem fajn herci, dá se na to dívat, ale rozhodně to není film, který vám udělá díru do hlavy, i když si to o sobě chce myslet.(25.9.2017)

Snažím se už nedívat na trailery filmu předem, pač to někdy odhalí víc než chcete a tak jsem se jen podíval do galerie, kdo tam hraje a to jsem neměl, dělat. Odhalilo mi to hlavního vraha o, kterém jsem věděl brzy. Holografický vizuál, bludy co se pilotovy honily hlavou a nápaditá pointa byly fajn, ale na zadek mě to neposadilo. Dávám 60%(6.2.2018)

Trochu učesanější Dead Again. Slušná atmosféra, ale čekal jsem nějak něco víc, že se stane, že ty vzorce budou mít i nějaký další význam než jen opakování toho, co už bylo. Tvůrci se snaží - atmosféra, hudba, triky, ale stejně je to chladné. Třeba ústřední dvojici tu chemii vůbec nevěřím, chtělo to možná vybrat herečku, která zvládá i mimiku obličeje a její herectví nestojí na blond vlasech a vykulených modrých očích. A konec je sice fajn, ale přece jen k němu nevede až tak jasně logická cestička (tedy kromě spojení s tou hvězdou a každodenních vzorců - btw, opakovaly se celých 30 let, nebo jen od určité chvíle?). Přijde mi to zkrátka nedotažené, a přitom to mohla být docela hezká a příjemná sci-fi romanťárna.(8.8.2017)

• - Ve filmu se mihne v davu komparzistů i Čech - Jaroslav Král, toho času cestovatel na kole kolem světa. (fcapab)