Srpen (festivalový název)

USA, 2011, 90 min

Eldar Rapaport

Scénografie:

Adriana Serrano

Jeden z těch kvalitnějších gay filmů s gay tématikou z produkce USA. Citlivě vystavěný příběh, kvalitně zahraný (nejen odžvaněný, jak je mnohdy u filmů Made in USA zvykem), s příjemnou hudbou a zpracováním blízkým evropským standardům. A jak doporučuje Sinner., "...pro všechny, jejichž partner je stále pod vlivem svého ex" - podepisuji se.(7.1.2019)

• Mishqo

Príliš obyčajná "homo love story", ktorá sa v závere zmenila na "homo awkward threesome story".(5.7.2013)

Doporučuji všem, kteří se ocitli ve vztahu, kdy ten druhý je stále pod vlivem svého ex... Vrazit do vztahu, zamíchat kartami, zranit ostatní a pak zmizet. Kdo toto prožil, tak ho film zasáhne.(27.12.2018)

• Rumplcimprca

Ano, univerzální civilní problém - korektně: váš/vaše současný/á/é je fajn dokud se neobjeví jeho/její/toho bývalý/bývalá/bývalé a začne se chovat jako zmrd. Po oholení hlav nesnesitelné, to nikdo z nich nemá sebeúctu? Ne, to nežeru. Přiznávám, že je to možné, ale proč o takových točit film? Nenávidím lidi co si dobrovolně uvědomují že si poserou život a stejně do toho bez logického důvodu jdou - to já sám dělám pořad a o mě by fakt film neměl vzniknout! Ponaučení? Jen že lidi jsou nevděčný svině a sobci, díky za objevení Ameriky! No, aspoň že tam hráli hezcí/ké lidé/bytosti.(10.4.2020)