Sovětská bouře: 2. světová válka na východě

• Česko Velká vlastenecká válka (více)

Epizody(8)

Osmidílný cyklus ruských dokumentaristů, věnovaný událostem let 1941 - 1945 na Východní frontě, využívá bohatství filmových archivů v kombinaci se sekvencemi realizovanými počítačovou grafikou. Autoři si dali za cíl rekonstruovat hlavní události srážky Třetí říše s obří zemí, která, jak se ukázalo později, nestála přeci jen na oněch "hliněných nohách". Chronologicky líčí průběh konfliktu, připomínají aktéry obou dvou stran i zbraně, které bojující armády používaly. (oficiální text distributora)

saintanwar

Pokud jde o zpracování východní fronty 2. světové války... jedná se o nejlepší dokumentární počin, který divákovi servíruje jednoduchou, avšak bohatou formou maximum informací o celém válečném běsnění. Není divu, že tento historický a válečný seriál má obrovský úspěch. Kombinace hraných scén s vrstvenou grafikou je podtržená skvělým komentářem Pavla Rimského. Prostě vynikající dokument podle moderního trendu. Propaganda je více zaměřena na statečný lid než na politiku. ()

wooblood

Včera jsem shlédl první díl této série a velmi mile mě překvapil jak kvalitou zpracování tak obsahem. velmi dobře jsou zde namíchány dobové záběry s novými 3D záběry, komentáře jsou jak věcné, tak zajímavé, nepouští se do zbytečného filozofování. Popis jednotlivých zbraní by mohl být podrobnější, ale i tak je dostačující. Zatím chválím, uvidíme, co následné díly. ()

Sandai

Výborný dokument plný informací a působivých záběrů, ať už dobových nebo počítačových. Navíc natočený poutavým způsobem, takže i přes kvantum informací jednotlivé díly rychle utíkají. ()

martan1

Podle mého názoru výborně zpracovaná dokumentární série, která kombinuje hrané sekvence s počítačovými animacemi, dobovými záběry a různými dalšími prvky. Především ale přináší opravdu mnoho a mnoho často velmi detailních informací o průběhu bojů. Proto za mě jednoznačně za 5 hvězd... ()

Kosir

Nemělo by se zapomínat, ani přepisovat minulost. To je, vedle komplexnosti, hlavní klad. Dokument je edukativní, jen mně občas vadily prostřihy na autentickou kameru, a to ze dvou důvodů. Jednak jsem si sporadicky všiml, že se tytéž záběry opakují ve více dílech, jednak některé záběry byly výsostně ilustrativní, protože nebyl zřejmý přímý vztah k právě probírané materii. ()

+sfinx+

Dokument, jak má být. Zrovna jsem shlédl díl o Oděse a Krymu - vcelku nezaujatě a objektivně jsou popisovány události, které tolik znamenaly pro naši budoucnost. Vezmu-li v úvahu, co tato éra pro Rusy znamená, kolik lidí ztratili a jak na ni vzpomínají, bylo by tu plné právo na zaujatější pohled, jenže tomu tak není. Když ruská vojska bránila Oděsu v poměru 1:7 a ještě se zmohli na úspěšný protiútok, bylo to sděleno jako faktum, ne jako materiál k honění ega. Když se něco nepovedlo, není problém to přiznat, když se něco povedlo nepříteli, platí to samé! Takto se mají točit dokumenty, a ne jako propagační materiály toho kterého národa. Když se přidá vizuální stránka (animace, počty, dokumenty), pak je tu jeden z nejlepších dokumentů o 2.sv.v. ()

Investman

Jsem vystudovaný historik, je to zároveň i můj koníček a musím říct, že mě překvapila objektivita Ruska. Fakt super dílo, občas samozřejmě něco zkreslené ve prospěch SSSR, ale na poměry minimálně. Když se kouknete na válečné dokumenty z USA, tak USA vychvalují až hrůza, tohle je snesitelnější. TOP. ()

ezop1012

Druhá svetová vojna stála a padala na "Východnom fronte" A nie je sa čomu čudovať, veď na východ išlo z Nemecka najviac divízií. Konkrétne, západný front - 20 divízií, východný front 200 divízií, tak snáď už každý pochopí, že druha svetová vojna bola na východnom fronte, západ sa len pridal na konci, keď sa išlo rabovať. A, keď sa vrátim k dokumentu, tak nič kvalitnejšie som doteraz nevidel a tej propagandy tam je ďaleko menej ako v západných dokumentoch. Tiež chcem poukázať, na miestami veľmi dobre zvolenú hudbu a akú tu už aj bolo spomenuté úžasné 3D animácie z 2D fotografii. ()