Sovětská bouře: 2. světová válka na východě

• Česko Velká vlastenecká válka (více)

Epizody(8)

Osmidílný cyklus ruských dokumentaristů, věnovaný událostem let 1941 - 1945 na Východní frontě, využívá bohatství filmových archivů v kombinaci se sekvencemi realizovanými počítačovou grafikou. Autoři si dali za cíl rekonstruovat hlavní události srážky Třetí říše s obří zemí, která, jak se ukázalo později, nestála přeci jen na oněch "hliněných nohách". Chronologicky líčí průběh konfliktu, připomínají aktéry obou dvou stran i zbraně, které bojující armády používaly. (oficiální text distributora)

Johny303

Podrobnými informacemi nabitý a velmi chytlavě a zajímavě zpracovaný dokument, který by měl být pro zájemce o Východní frontu povinností. Na to, že se jedná o ruskou práci, mě velice mile překvapila jak samotná kvalita seriálu, tak i absence prosovětské propagandy. ()

gonga

Přes ucházející úroveň jen další důkaz skutečnosti, že historii píší vítězové. Od začátku do konce postsovětská propaganda, kladné skutečnosti vyzdvihující, záporné zcela zamlčující. Ani slovo o osudu německých válečných zajatců. Nedejbože o Katyni. No jo, proč by si také molodci káleli do svého hnízda. ()

zdeny99

Precizně natočený několikadílný dokumentární seriál o velké vlastenecké válce, tedy o událostech, které se odehrávaly v Sovětském svazu za 2. světové války. Těch informací je tu skutečně příliš, možná je to kolikrát až na škodu, protože tohle vše stejně divák nepobere. Každopádně popisy válečné techniky, zbraní, bunkrů, opevnění, postupů armád jsou zajímavé. Jsou tu archivní záběry, ale bohužel i nově natočené rekonstrukce bitev s amatérskými herci. To by ještě jakžtakž šlo vydržet, a i to, že Němci tu v obličeji vůbec nevypadají jako Němci, ale prostě jsou to Rusové v německých uniformách. Co mi ale kazí dojem celého cyklu, tak to je ta 3D technologie, kvůli které si připadám jako v nějaké zastaralé počítačové hře. [1786 hodnocení, 105. komentář, 84%, 852. nejoblíbenější seriál] ()

Luk Skywalker

Tady není co řešit, takže 5 hvězd. Jedná se o komplexní pohled na východní frontě od počátečního ústupu až po dobytí Berlína. Dobové záběry doplněné počítačovými animacemi, případně "průlet" 3D fotografiemi jsou působivé. Dále jsou zde uvedeny technické specifikace zbraní a bojové techniky i jejich počty v jednotlivých bitvách. Dobře zpracované a poutavé. ()

char_t

Je zajímavé sledovat tohle ruské pojetí. Ruští vojáci jsou samozřejmě hrdinové, Němci překvapivě "úctyhodní soupeři", rozhodnutí stalinského velení ta nejlepší možná. Jestlipak Rusové se stejným pobavením sledují západní dokumenty? A které vykreslení má blíž pravdě, jestli vůbec nějaké? Každopádně je vidět, že historii tvoří vítězové, i když třeba každý tu svoji... ()

helloween93

Výborně zpracovaná bitva u Kurska protkaná dobovými záběry a počitačovou animací všech taktických manévrů. Rusové mile překvapili. Jediný nedostatek vidím v rusky označených mapách namísto anglických. A to zejména proto, že ne každý umí azbuku. ()

Lucas87

Moc pěkné, rusové příjemně překvapili, hrané scény, fotky převedeny do 3D jako v Google Streetview, také počítačová animace je na slušné úrovni. Prostě báječný dokument v moderním pojetí bez propagandy jak to bývalo zvykem. ()

Oisean

Velmi podrobný a dobře natočený vícedílný dokument od útoku na pevnost Brest až po rozdrcení Berlína.Povedený ruský dokument.Zřejmě podle mého hodnocení nejlepší dokument o východní frontě.100% ()

panPsax

Nechápu. Buď většina hodnotících nedávala při dějepisu pozor, nebo trpí silnou ztrátou paměti. Jinak by tato propagandistická série měla kolem 20 %... ()

markotter

Dokumentů o 2. světové bylo už natočeno tolik, že je těžké nedovědět se něco nového. Ale co mě oslovilo úplně nejvíc, je forma, jakou to bylo vše zpracované. Míchání starých dokumentů, animací a hraných scén doplněné jakýmsi "deníkem" se spoustou technických informací je naprosto fascinující a tak tento dokument dává na frak všem filmům západní provenience a to jsem si myslel, že kolorovaná Apokaplypsa je hodně dobrá. ()

alonsanfan

Překvapivě střízlivý ruský dokumentární seriál o Velké vlastenecké válce nepřináší sice žádné převratné novinky, ale o problematice informuje věcně, zajímavě, přehledně a téměř bez zbytečného patosu. Historické záběry i fotografie jsou prokládány stručnými medailonky hlavních aktérů, čísly statistiky, představením důležitých zbraní a počítačovými animacemi. ()

sisimiut

Grafické zpracování je vynikající,to se musí nechat. Jen mi vadí,že jsou tu rusové pojati jako chudáčci,co se brání proti agresorům,ale vůbec se tu nehovoří o ruském tažení na Polsko a Finsko. Opravdu je tu vše popsáno příliš černobíle. Vzhledem k tomu,že kdyby Němci Rusko dobyli,tak by možná u nás vůbec nenastal komunismus,tak mi je toto pojetí opravdu proti srsti . ()

Gardenboy

Absolutórium. Keď sa dokument stretne s až umeleckým spracovaním. Plné emócií, informácií, prehľadných máp, hraných sekvencií. Pôsobivé, fascinujúce, videl som to niekoľko krát. Starší "Krv na snehu : Ruská vojna" sa môže schovať, nesiaha tomu ani po kotníky. ()

aa12

Na ruský dokument jsem čekal hodně dlouho protože je to nový pohled na válku vůbec a tahle věc splnila nadmíru má očekávání. ()

beso74

Unikátny seriál ruskej proveniencie, natočený bez "amerického" patriotizmu ale s obrovským množstvom informácii, počítačovej animácie i archivných záberov, ohromujúci svojou precíznosťou a prehľadnosťou spracovania. Dokument, ktorý moje srdce nevýslovne potešil. ()

vox_populi

jednoznačne najlepší novodobý seriál, mapujúci Veľkú vlasteneckú vojnu. Straty a utrpenia vtedajších sovietskych národov boli nepredstaviteľné. Pokiaľ si židia nárokujú na politickú nedotknuteľnosť s prihliadnutím na ich utrpenia v 2 svetovej vojne, Rusko ma v tom prípade na to 100% nárok! Mimochodom - anglický a český názov (otrocky preložený z angličtiny, nie z originálu) je dosť idiotský - odkedy je podľa geograficko-historickej definície Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Slovensko, Čechy a Nemecko súčasťou východnej Európy?! ()

brzozin

Nevím, co se komu na tomhle líbí. Já mám tu smůlu, že do problematiky trochu víc vidím. Taková snůška propagandy, to bych čekal od soudruhů v 70.letech. No je vidět, že Putinovské Rusko kráčí správným směrem. Jeden příklad za všechny. "Jednou z příčin neschopnosti rudé armády zastavit v prvních měsících Hitlera, byla reorganizace generálního štábu ruské armády." Ve skutečnosti šlo o to, že Stalin nechal čtyři pětiny ruské generality vyvraždit či odsoudit v moskevských procesech. Ať žijí eufemismy. Dále jsem neměl ochotu tuhle srágorovinu sledovat. ()