Smrtící spona

• Itálie Murderock - uccide a passo di danza (více)

Detektivně laděna kombinace nahoty a krve v podání nejslavnějšího italského režiséra hororů Lucia Fulciho. Prestižní taneční akademie v New Yorku. Klidnou hladinu každodenní rutiny naruší brutální vražda mladé studentky, jejíž srdce bylo probodnuto ozdobnou sponou. Policie je bezradná, a tak se do vlastního pátrání pouští sama ředitelka taneční školy se svým přítelem. Rozplétaní klubka děsivých tajemství postupuje však příliš pomalu a vraždy přibývají... (Řitka video)

Elessar.

Niečo na tom bude, miestami sa to chcelo hrať na suspiriu no newa. Ale vyzerá to epicky, lenže asi viac sa mne osobne páčila tá Spona ()

Madax

Solidní kriminálka pod taktovkou mého oblíbeného režiséra, který se tentokrát držel dál od svých klasických ingrediencí (krve je ve filmu opravdu jen pár kapek) a soustředil se spíš na poutavé vyprávění příběhu. Není to sice mistrovské dílo jako Don´t torture a Duckling, není to ale zklamání jako v případě Rozparovače z New Yorku. Dobrý film, který sice není hoden kultu, ale dá se s ním prožít celkem příjemný večer. ()

david666

Fulciho slabší kousek. Nic moc vraždy - pořád to samé. U filmo mě bralo spaní. Přitom prostředí sexy tanečnic vypadalo zpočátku hodně nadějně. ()

MonarC

Nazval bych to oddychovou detektivkou s překvapivým až blbým koncem. Jinak atmosféra žádná, herecké výkony nemastné-neslané a celkově mě to moc nebavilo. ()