Ginger a Rosa

• Velká Británie Ginger & Rosa (více)

Londýn roku 1962. Dvě nerozlučné dospívající kamarádky Ginger a Rosa spolu chodí za školu, povídají si o lásce, náboženství, politice a snech o budoucnosti, ve kterých se budou rozhodně mít lépe, než jejich matky. Rostoucí hrozba jaderné války však zastíní jejich životy. Ginger to táhne k poezii a protestům, zatímco Rosa Ginger ukazuje, jak kouřit cigarety, líbat se s klukama a modlit se. Obě však vzdorují svým matkám – Rosa Anoushce, svobodné matce, Ginger Natalii, frustrované malířce. Ginger má navíc otce pacifistu, Rolanda, který připadá oběma dívkám romantický a bohémský. Svou dceru povzbuzuje v protiválečných aktivitách, zatímco Rosa se o něj zajímá z úplně jiných důvodů. Vrcholí Kubánská krize, zdá se, že svět spěje ke svému konci a nerozlučné přátelství dvou dívek se zlomí. Ginger se upíná k jediné naději – může zachránit lidstvo před vyhynutím? A přežije zároveň vlastní zkázu? (oficiální text distributora)

jafuska

Celý film je jedna celá nuda, holky, které mají své přátelství, ale žijí v nelehké době, vcelku mi bylo jedno co se s nimi stane, dialogy, které mě absolutně nenadchly, pro mě jen další ztráta času strávená u filmu, který je slabý. ()

Cannonball

O priateľstve dvoch dospievajúcich dievčat na pozadí Kubánskou krízou a rozpadom manželstva vlastných rodičov. Nevedel som sa do toho vcíti napriek dobrým výkonom hercov. Nechalo ma to chladným skoro celý čas ale asi chyba bude vo mne že som chlap. Posledných 20 min mi ako tak vynahradil tie vlažné pocity. Keby som hodnotil len kameru asi by som dal 5*, tá bola fakt našliapaná. ()

joseee

S 60% je to dost podcenovany film, lebo je nadherne spracovany, dava realny feeling zo zaciatku 60tych rokov v Anglicku a ma originalny scenar. Ale darmo, nehra tam Ludek Sobota, nie je to Bollywood, ani superhrdinovsky akcny blabol. ()