Morituris

• USA Morituris: Legions of the Dead

Kedysi dávno, za dávnych vekov rímskych potrestal vzbúrenec Spartakus smrťou skupinku gladiátorov, ktorí sa zbláznili počas povstania. Tí sľúbili, že sa jedného dňa vrátia. A práve v tento deň do lesov prichádzajú traja mladí muži s dvomi dievčatami, ktoré znásilnia a týrajú. Okolo nich sa však nachádza ešte väčšie zlo, ako sú oni sami. (ash99)

Dellamorte

Netušila som , že sa o tomto braku, ktorý sa snažil vysporiadať so ( zatiaľ ) zašlou ITA " peliculas di morti " dá napísať kniha. Polka trapná " mrdárna " v druhej nabehne imitácia gladiazombíka a ten usekáva, čo má v ceste a kolektívne to oslávi .Odvádza , za čo je platený, ale nóvum Ma minulo . Raffi má napozeraný Sladge / Collect./ Hachet... scenár vybublal mozog Giangi z H-magazínu v krajine pôrodu tejto "veci". Pre baličov, mäsa OK - pre zbytok nuku . Bodík navrch za " krížovanie ". O tom to celé vlastne bolo a + bodík za G-Čko. Raffi má asi zlé skúsenosti s Bohom, no vyčkám next. ( hierarchiu solídne ovládam - netuším ale čo znamená na CSFD termín - PEŠIAK ). ()

darkrobyk

Začalo to jako Smrt stopařek, pak se to přehouplo do Nahé kořisti, Predátora, Lovce a kořisti a skončilo Carpenterovou Mlhou (přesněji tím, co se v ní ukrývalo). Takže místo vraždících rytířů nebo templářů tu máme gladiátory..... Jakmile jsem uviděl v titulcích jméno Sergio Stivaletti, bylo mi jasné, že speciální efekty budou kvalitní! Ponurý snímek (jelikož je většina ve tmě) o třech mladících, co si vezou děvenky na zábavu, jenže netuší, že Nemesis je bohyní pomsty! A to nemluvím o úvodním vykydlení celé rodiny i s dětmi, po němž následují skvělé titulky mírně inspirované Millerovým 300. Zábavný masakr s nádechem gotiky... (i když gladiátoři přicházejí ze starověku, ale zde mám na mysli horrorovou odnož). ()

*CARNIFEX*

Skupinka mladých ľudí sa vyberie na výlet do hôr. Zo začiatku celá akcia prebieha ako zvyčajne. Alkohol, nejaký ten fet, drogy, sexuálne hrádky. V určitý moment sa správanie troch mladíkov voči dvom dievčatám nečakane zmení. Ponižovanie, mučenie, znásilňovanie sa stáva hlavným programom večera. Svedkom všetkých zverstiev však je omnoho väčšie zlo. A "to" nebude mať zľutovanie s nikým. Nízkorozpočtový exploitation, ktorý zaujme najmä fanúšikov starej školy. Kiež by som bol rovnako ohúrený ako ostatní. Nie, že by film neponúkol čo si od úvodu predsavzal, ale takýmto spôsobom ma to akosi nebavilo. Príbeh originálny, počiatočné mučenie však "bežné", bez nápadu. Z podobného "druhu" som po emocionálnej stránke videl lepšie zahrané snímky. Aspoň že to gore celkom stálo zato. Záver "ala tuti" po taliansky. Tak to má byť. Nedá sa hrať v každom lese - 65%. ()

PetrPan

Jdoucí na smrt tě zdraví! Vzhledem k samotnému názvu a koneckonců i úvodním titulkům si nemá cenu hrát na spoilery a objeví-li se v mém komentáři gladiátor, neprozrazuji nic zásadního. Italský hororový brak evidentně stále dýchá a Morituris je toho jasným důkazem. Sadistický nízkorozpočtový masakr si kromě ponížení a naporcování svých postav neklade žádné další cíle a jde jen o to, zda je snesitelná spojovací příběhová vata, retardace herců nedosahuje přehnaných výšin a triky nejsou na úrovni Plánu 9. A tady můžu směle prohlásit, že zůstáváme v rámci mantinelů a triková stránka je dokonce překonává v pozitivním slova smyslu. Prokecaná první třetina se tedy dá bez újmy přežít, dokonce se dá říct, že by se v ní normální divák mohl začít cítit bezpečně. Udělal by velkou chybu a patrně by se v následujících minutách nevyhnul nucení na zvracení, ne snad pro vypilované gore s obnaženými vnitřnostmi, toho se příliš nedočkáme, ale pro opravdu hnusnou a zvrácenou brutalitu. Nejprve přijde na řadu znásilnění a osobně mi přišlo jako daleko větší hnus než pozdější hrátky s gladiátory. Římští bijci totiž paradoxně do filmu vnášejí odlehčený tón nadpřirozeného zla, nejsou však o nic méně brutálnější a dočkáme se opravdu hutných úmrtí. Samotný závěr pak považuju za over the top, lepší tečku, tedy v mezích toho, kde se právě nacházíme, aby pohledal. Zvrácená čtyřka! P.S. Za vtipný detail považuji rozdělení rolí v závěrečných titulcích, ovšem prozrazovat nebudu, to už by opravdu byl spoiler. ()

EvilPhoEniX

Doporučuji přetočit prvních 30 minut, kde se neděje takřka nic a nerozumíme NIC! Pak se to slušně Rozjede ! Chlapi zmagoří a z ničeho nic, bez zaváhání začnou mlátit dvě slečny.. Kopance do břicha, do Hlavy zkratka na všechny části těla a následuje Rape and Cocksucking! Pak příjdou na scénu slibovaní Gladiátoři a pravá Show teprve začíná! Každý je vybaven jinou historickou zbraní od Palcátu po Kopí! Jsou to vycvičené tlusté Svině a stroje na zabíjení jak vyšité! Nekompromisně porážejí Partičku v tmavých lesích, kteří podléhají jako prasata! Zmixovat Exploitation s prvky Historie je skvěléj nápad a on se Italům povedl ! 75% ()

• Film bol čiastočne inšpirovaný skutočnými udalosťami známymi ako "Masaker Circeo", ktorý sa stal v meste San Felice Circeo v Taliansku roku 1975. Traja mladí muži znásilnili a mučili 19-ročnú ženu a 17-ročné dievča dva dni, potom zavraždili ženu a dievča prežilo iba vďaka tomu, že predstieralo, že je mŕtve. (ash99)
  • Film bol premietnutý ako test pre určitý počet divákov a následne zakázaný pre reakcie, ktoré vyvolalo autentické zobrazenie sadizmu a masochizmu. Preto sa film objavil len v niektorých pornokinách. (DarkSaint)