Reklama

Reklama

Maďarské lidové pohádky

(seriál)
  • Česko Maďarské lidové příběhy (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Maďarsko, (1980–2012), 12 h 42 min (Minutáž: 6–11 min)

Série(8) / Epizody(100)

Obsahy(1)

Režisér Marcell Jankovics se chopil maďarských lidových pohádek a jejich dobře i méně známých motivů šťastnou rukou. Svérázný styl animovaného seriálu vytváří z folklórních prvků, ze kterých buduje svůj vlastní, nenapodobitelný vizuální svět, přitažlivý jak pro děti, tak pro dospělé. (oficiální text distributora)

Recenze (6)

EmmaMorley 

všechny recenze uživatele

Jednoduché, s vtipom a krásnym výtvarným spracovaním. Možno by som sa na jednotlivé príbehy pozerala ako maďarská rodáčka inak, ale pre mňa boli zaujímavé, nové a odlišné od tých našich ľudových. Ešte aj tá hudobná znelka je pekná. ()

karlik4801 

všechny recenze uživatele

Tohle ztvárnění pohádek určitě nezačalo vznikat v roce 2009. Vím že mě jako malého hrozně srali, na Minimaxu prostě nic jiného nedávali a já jsem u toho jako dítě hrozně trpěl. Pohádky jsou nezajímavé, protože jsem vcelku stupidní. Nakresleno je to taky příšerně. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Najznámejšie (a občas menej známejšie) maďarské rozprávky na filmových plátnach, samozrejme, v kreslenej forme. Dobré príbehy s nemalou dávkou takých scén, z ktorého sa aj dneska dá učiť (a nielen to, že občas stačí premýšľať v jednoduchšej rovine). Trochu mi vadí síce občasný, ale pomerne viditeľný rozdiel v kvalitách medzi jednotlivými spracovanými príbehmi. Každopádne, keď chcete sa dozvedieť viac o maďarských rozprávkach, kde sa nešetrí ani folklórnymi prvkami, tak bez väčších obáv si skúste pozrieť zopár z dielov Magyar Népmesék. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

rationibus 

všechny recenze uživatele

Videla som to v originále a veľmi sa mi to páčilo. Ale predpokladám, že preložené by to stratilo aj pre mňa veľkú časť pôvabu. ()

Galerie (311)

Reklama

Reklama