Sexuální kroniky současné francouzské rodiny

(festivalový název)
  • Francie Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui (více)

Hlavní hrdina Romain má problém se sexem a s identitou, stejně jako celá jeho rodina. Snímek Jeana-Marca Barra a Pascala Arnolda je specifickou formou šokové sexuální terapie, probíhající především díky nekonečnému proudu nesimulovaných tvrdých erotických scén. Pornoverze Manželských etud pro otrlé. (Letní filmová škola)

baclajean

V žánrovom rozvrstvení filmu je uvedená dráma a komédia. Nech už bol účel filmu akýkoľvek, vzhľadom na (miestami pomerne detailné) scény uvedené vo filme by tam rozhodne malo byť uvedené aj "erotický". Nahoty bolo v takto robenej komediálnej dráme podľa mňa až príliš, čo rozhodne skresalo hodnotenie inak veľmi dobre premyslenému námetu. ()

rigby

Tohle bych moc k vážným filmům neřadil. Ačkoli se tváří intelektuálně, jde spíše o velmi prostinký příběh zachycený dokumentární kamerou. Zpověď jednotlivých členů domácnosti, k tomu pár laciných obrázků nahých těl, a to je asi tak všechno. Myšlenka se někam ztratila a po shlédnutí nezůstalo v hlavě vůbec nic. ()

ZetDaElO

Film, ktorý svojim spracovaním dosahuje kvality nemeckého televízneho filmu. Dej takmer nulový, prekvapenie, pobúrenie alebo čokoľvek uchopiteľné filmu chýba úplne a tak jediné, prečo sa oplatí pozerať tento film je námet, ktorý žiaľ autori vôbec nevyužili. Použiť soft porno ako prostriedok pre zviditeľnenie diela je príliš málo. 2/10 (videné na základe Screeneru Petra Konečného) ()

veverysiak odpad!

Exhibicionistická európska kravina bez akejkoľvek myšlienky, retiazka nezáživných a bezemočných kopulácií vyplnená vatou silených dialógov o sexe, kdejaké amatérske péčko má vyššiu hodnotu. ()

hujerita

Zvedavosť nedala a pozeral som, nedopozerané. Nič tam nestálo, dokonca ani tie údy, za reč. Strašná pičovina. Neodporúčam ani masochistom, tobôž normálnym ľuďom. Ale zasa kto je v dnešnej dobe normálny? ()

Vlad

Drviva vacsina hodnotiacich zjavne nepochopila o com Sexuálne kroniky súčasnej francúzskej rodiny vobec su. Pritom to maju uz v nazve: JE TO O SEXE. A treba dodat ze o nicom inom (co vsak neznamena ze je to zle). A kedze sex je hlavnou temou, sexualne sceny nie su samoucelne - su a aj maju byt hlavnym obsahom filmu. Alebo to nezmyselne prirovnavanie k pornu...?! Dotycni asi vela porna napozerane nemaju. Uplne ma rozosmial komentar, ze film by bez tych explicitnych scen bol lepsi. Bez tych scen by bol tento film o nicom. Blbych kecaciek o sexe bez sexu sme mali moznost vidiet viac nez dost. Takto vydarene realne zmapovany sexualny zivot beznej rodinky - adolescentneho panica, skusenej sestry, este skusenejsieho az zvrhleho starsieho brata, rodicov i stareho otca tu ale este nebol. Sex je vo filme velmi realne vykresleny, bez prikraslovania a taktiez nie za ucelom nas vzrusovat (ti co sa stazuju ze sceny boli "malo eroticke" - chcel by som vidiet vasu ladnost a zmyselnost v posteli). Na plne bodove hodnotenie chyba filmu len trosku viac presahu mimo svojej latky (rozumej nesexualneho obsahu). Lebo zivotnej pravdy sa vo filme nachadza pozehnane, akurat sa neskryva v psychologickych artovych dialogoch. Skvely pocin a absolutne nezasluzene nizke hodnotenie miestnych puritanov, ktorym to bolo prilis hard-core, resp. uchylakov, ktorym to bolo prilis malo hard-core. Za mna slusnych 75%, kompenzacne 4*. ()