WWE Over the Limit (TV pořad)

Akční / Sportovní

USA, 2012

Kevin Dunn

Z nejhorší PPV se stala nejlepší, i tak by se dalo shrnout letošní Over the Limit.Všechny důležité zápasy až na Main Event se skvěle vydařili a navíc se během show vrátil zpět do ringu i samotný Captain Charisma Christian a posunul dojem z celé PPV ještě o level výš.Over the Limit je zatím nejvydařenější PPV tohoto roku.(21.5.2012)

Prvé dva ročníky Over the Limit sa príliš nevydarili, takže očakávania neboli príliš veľké. WWE sa osvedčili tzv. pre-show zápasy a tak jeden zaradila aj na túto PPV. Kane vs. Ryder – nie som fanúšikom štýlu, aký títo dvaja predvádzajú. Ako „predjedlo“ však tento zápas poslúžil, potešilo ma Kaneovo víťazstvo. Hodnotenie: 5,5/10. Battle Royal – prekvapením bolo zaradenie 20-členného zápasu, ktorého víťaz mal právo na titulový zápas o IC alebo US title. Do ringu sa konečne vrátil Christian, ktorý napokon zápas vyhral. Počas 13-tich minút sme videli dostatok akcie v ringu, takže battle royal svoj účel splnil. Hodnotenie: 7/10. Kingston/Truth vs Ziggler/Swagger – jeden z najkvalitnejších tag tímových zápasov v WWE za posledné obdobie. Narazili na seba dva atraktívne štýly. Na jednej strane skvelí akrobati, na strane druhej výborní technici. Hodnotenie: 8/10. Layla vs Beth – latka bola nastavená vysoko a tento zápas ju výrazne nepodliezol. Samozrejme, s ohľadom na kvalitu akú predstavujú divas v WWE. Hodnotenie: 6/10. Fatal 4-Way – v zápase o svetový titul si to rozdali Jericho, Del Rio a dvaja supermani – Orton a Sheamus. Mač začal veľmi opatrne, ale postupne začal gradovať. Záverečná sekvencia plná atraktívnych finisherov bola len čerešničkou na torte. Škoda len toho víťaza. Hodnotenie: 8,5/10. Clay vs Miz – Funkasaurusovi asi nikdy neprídem nachuť, jeho gimmick mi je proti srsti. Veľa wrestlingu sme v tomto zápase nevideli, chudák Miz bol znovu zosmiešnený. Hodnotenie: 3/10. Christian vs Rhodes – Christian sa rozhodol bojovať o IC titul a to hneď v ten istý večer, ako získal právo na tento zápas. S Codym si očividne sadli, obaja patria k tomu najlepšiemu, čo môže WWE dnes ponúknuť. Zápas mal jedinú chybu, bol príliš krátky. Hodnotenie: 7/10. Punk vs Bryan – úradujúci šampión WWE mal na Wrestlemanii a Extreme Rules parádne zápasy proti Jerichovi, ale toto bol ešte vyšší level. Dvaja borci, ktorí začínali na nezávislej scéne v ROH sa ocitli na streche wrestlingového sveta. Predviedli neskutočný zápas, ktorý jednoducho treba vidieť. Snáď nám WWE ponúkne aj odvetu. Hodnotenie: 10/10. Ryback vs Camacho – absolútne zbytočné. Hodnotenie: 1,5/10. Cena vs Laurinaitis – najhorší main event za posledné roky. Toto jednoducho nebol wrestling, ale iba prostoduchá „zábava“, na ktorej sa asi bavili len Amíci. Jediné pozitívum bol heel turn Big Showa. Hodnotenie: 0/10. Over the Limit ostalo verné svojmu názvu. V niektorých chvíľach to bola jazda zakázanou rýchlosťou, pri ktorej sa tajil dych. A potom prišli chvíle, keď sa divák zobudil z krásneho sna do nočnej mory. Celkové hodnotenie: 7,5/10.(21.5.2012)

Proč jsem to já blbec neohodnotil dřív, když jsem to sledoval hned druhý den po odvysílání? Jo - já víííím! Asi proto, protože mi to vůbec neutkvělo v paměti. *** za Kofiho a R-Trutha + Rybacka.(7.6.2012)

• - Oficiální skladbou show je píseň „War of Change“ od Thousand Foot Krutch. (TheSpearCZ)