• Marek1991

Opäť je tu jedna otrasná turecká telenovela. Toto a Tisíc a jedna noc, či neobjektívny Sultán by mali hodiť do koša kinematografie. Jediná menšia svetlá výnimka z Turecka, ktorú som v poslednej dobe videl bol seriál Ezel. Predvídateľná a trápna komerčná zlátanina. Inak ten názov to z časti naozaj vystihuje.(30.5.2012)

• nessbeal

Stret tradičných hodnôt a moderného sveta. Ktoré z nich zvíťazí? Zistíte v novom seriáli od tvorcov Tisíc a jednej noci. Savaš (Murat Yıldırım) žije v Taliansku na prvý pohľad celkom obyčajný život. Ale za maskou vzdelaného a citlivého mladého muža sa skrýva človek, ktorý vie, že jedného dňa sa musí vrátiť späť domov - do najbohatšej rodiny v provincii Van v Turecku. Jeho rodina ale uctieva tradičné hodnoty. Savaš chcel iný život a preto v ranom veku odišiel a pokračoval v štúdiu ďaleko od domoviny. Krásna Jasemin (Nurgül Yesilçay) je dievča, ktoré pracuje v reklamnej agentúre. Tesne pred svadbou prichytila snúbenca v posteli so svojou najlepšou priateľkou. Zúfalá a nahnevaná na túto situáciu a skutočnosť, že nikdy nebola intímne so žiadnym mužom kvôli sľubu otcovi, zájde Jasemin do miestneho baru v Bodrume. Zhodou okolností tam stretne Savaša, ktorý sa práve vrátil do Turecka na svadbu svojho brata. Jasemin strávi s očarujúcim cudzincom vášnivú noc na palube lode. A tu sa príbeh iba začína... *****Mal som možnosť zhodnotiť a vidieť tento serial s Turkami, a tí sami povedali, že toto je mimo realitu, nikto z mladých to v Turecku nesleduje a staré mamy by mohli pozerať TV DOMA, neviem prečo menia v prime time Bez Servítky za túto ohavnú vec.(19.5.2012)

• pepo

ešte slabšie než 1001 noc a v objatí hodvábu.(28.5.2013)

Důvod, proč jsem začala sledovat Lásku a trest, že je od tvůrců mého oblíbeného seriálu Tisíce a jedné noci. Začátek mě moc nenadchl. Tradice? Co je to za blbost! V polovině prvního dílu jsem to vypla. Pak mi to ale nedalo, druhý díl jsem sledovala až do konce a snažila se pochopit o co jde. Postupně jsem si seriál oblíbila a dodatečně jsem pak znova skoukla první díly, které mě už napodruhé bavili víc. Děj je mnohem zajímavější než u Tisíce a jedné noci, nechybí napětí... Obvzlášt teď: od té doby co Yasemin zjistila, že Yavuz se kterým spolupracuje, je brácha Čiček a Savašův nepřítel, to teprve má pořádné grády.(10.5.2013)

• MM_Ramone

Česko Slovenským fenoménom začiatku nového milénia boli lacné, nekonečné telenovely. Naivné, stupidné romantické hlúposti, ktoré sa točili prevažne v Južnej Amerike. Absolutné dno televíznej filmovej tvorby. Tento trend pomaly ustal a prišlo niečo oveľa horšie. Telenovely z Turecka. Je to trójsky kôň, prostredníctvom ktorého sa moslimský svet vkráda do európskych domácností. Jedným z týchto nebezpečných mohamedánskych kultúrnych atentátov je aj stodvadsaťštyri dielny seriál "Láska a trest" (Aşk ve Ceza). Zákerný turecký odpad!(15.4.2018)