Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sarabeth už poměrně dlouho žije sama se svojí dcerou Melody, protože její muž odešel bojovat do občanské války. Sarabeth i Melody trpí hladem a válka se stále víc a víc přibližuje k jejich domu. Sousedi se pokoušejí Sarabeth pomoct, ale sami mají málo. Sarabeth navíc neustále otravuje věčně opilý soused Rufus. Jednoho dne vypukne bitva přímo u jejich domu, Sarabeth a Melody se běží schovat do kůlny a vylezou z ní, až když je po bojích. Jeden mladík slíbí Sarabeth, že odklidí mrtvoly, které má na dvorku. Později ale Melody v jejich sklepě najde zraněného vojáka, který je ale nepřítel. Melody přemluví Sarabeth, aby vojáka Louise ošetřila. Z Louise se nakonec vyklube sympaťák, kterého si Melody i Sarabeth oblíbí. Mezi Sarabeth a Louisem dokonce vzplane láska. Sarabeth tuší, že její muž zemřel, ale zatím jí to nikdo oficiálně neohlásil, takže je ve svých citech velmi zdrženlivá. Sarabeth musí Louise ukrývat, jinak hrozí smrt jim oběma.  Když má Louis dost sil na to, aby se vrátil ke svým, musí se se Sarabeth rozloučit. Louise a další dva uprchlíky ale cestou chytí jejich nepřátelé. Louisovi se nakonec podaří dostat ke svým vojákům, kteří ho ale podezírají z toho, že jim lže o svojí skutečné identitě. Louise nakonec identifikuje jeho vlastní otec, který je generálem. Louis zůstane v zajetí až do konce války, aby se mu nic nestalo. Sarabeth a Melody mezitím trpí velkým hladem a bezmocí. Melody stále mluví o svém otci, což Sarabeth zraňuje. V jednu chvíli má ale Sarabeth vidění, ve kterém se k ní muž vrátil a rozloučil se s ní... (TV Prima)

(více)

Recenze (11)

harfuska 

všechny recenze uživatele

Príbeh by nebol až taký strašný, ale jeho spracovanie sa vôbec nepodarilo. K uveriteľnosti nepomohli ani herecké výkony, a najmä Christina pôsobila dosť nepresvedčivo. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Prvních pár vteřin jsem si myslel, že koukám na Květy války s Christianem Balem, než jsem zahlédl vykulenou Christinu Ricci, jak se snaží hrát a přitom ji to film ani nedovolí a tak jenom kulí voči. Pak jsem se rozhodl, že to teda prubnu, protože občas není na škodu vidět nějakou tu sračku. No a samozřejmě film nezklamal. Kdo a pro koho takové filmy točí pro mě navždy bude záhadou… ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Jedná se o jednoduchý romantizující příběh na pozadí občanské války, který svou pojatou jednotvárností padá do naprosté unavující nudnosti. Zpočátku nás tvůrci sice navnadí jakousi válečnou scénou, ale pozor, za celý film je to asi tak všechno. Exteriéry jsou pořád jedny a ty samé. Že by vlivem drasticky nízkého rozpočtu? Jediné co stojí za pozornost jsou kostýmy. Na těch si tvůrci dali opravdu záležet, ale to vůbec nic nezachraňuje. Christina Ricci se sice snaží seč může, jenomže když je tu všechno špatně už od samotného základu, je jí to nakonec stejně houby platné. A tak tedy vznikl naprosto nevýrazný snímek, který nestojí ani za řeč. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama