• Austrálie

Peter Winther

Michael Vickerman

Scénografie:

Kathrin Eder

Po tom komickom zaciatku som ocakaval neskutocnu somarinu, ale nakoniec som sa dockal celkom podareneho beckoveho hororu. Vsetko sa zacina typickym klise, particka teenagerov sa vyberie kempovat mimo civilizaciu, aby sa zabavili bez rodicov a uzili si niaky ten sex. Dostanu sa k strasidelnemu domu, kde "neocakavane" ciha zlo. Od tohto momentu sa Winther uz neobtazoval s dejom a cely zvysok filmu je prakticky jedna nekonecna nahanacka medzi carodejnicou a ostatnymi postavami, pricom sa len strieda prostredie lesa a domu. Tvorcovia filmu sa upenlivo snazia svoje publikum vydesit a tak vyuzivaju vsetky klasicke metody - strasidelny dom, noc, tajomna postava zahalena kapucnou, tiesniva instrumentalnu hudbu, lakacky fungujuce na kooperaci obrazu a zvuku, hlasy sepkajuce v neznamom jazyku a tak trosicku aj gore. Vysledok je az na uplne primitivny dej velmi prijemny. Vyskytuju sa samozrejme nelogickosti, napriklad preco ma carodejnica na policke polozeny jediny predmet, ktory ju dokaze odohnat a ublizit jej a tiez komedialne vlozky uberaju miestami filmu na atmosfere. Wicked ma vsak zaujal a pobavil viac ako vsetky ostatne horory z poslednej doby, co vzhladom na nizky rozpocet vobec nie je zle. PS: V zavere uz carodejnica pripominala pornohviezdu, avsak BJ by si od nej asi nikto spravit nenechal.(23.3.2013)

• Vyrida

Nekonečně zdlouhavý film, kde už v jeho prostředku začnete pomalu šilhat očima po hodinkách, kolik že to ještě zbývá času do konce této slátaniny. Scénář je napsán bez sebemenšího smysluplnějšího děje a z neustále se opakovaných scén bez špetku inovace, si budete za chvíli připadat jako byste byli mučeni přímo vy na úkor samotného herecky nehereckého obsazení. Závěr je klasické klišé stokrát jinak a tak film od odpadu zachránila jen snad Diana Hooper v roli Sammy, která se mi líbila a mlýnek na maso, který mi tak jako jediný utkvěl v hlavě. Což je na tak poměrně dlouhý film zatraceně strašně málo.(11.5.2013)

Moje hodnocení je velice subjektivní, jelikož mám čarodějnice dost rád a přiznám se, že jsem vlastně žádný o nich neviděl, proto jsem byl vcelku příjemně překvapený. Samozřejmě ale vím, že má tento film spoustu nesmyslností, které film (který čerpá z dobrého nápadu) tlačí ke dnu. Jako největší blbost, která podle mě měla být ihned odstraněna byla moc dlouhá stopáž, každopádně mě to vynahradila skvěle vyzobrazená čarodějnice - dlouhou dobu jsem neviděl tak dobrou zápornou postavu. Za normálních okolností tomu dávám tři hzvězdičky, ale kvůli nízkému hodnocení, budiž to dar. Hodnotím 70%(19.4.2013)

Teda prvních 50 minut jsem si myslel že koukám na pohádkovou fantasy, ono to totiž vypadá jako dost light horor. Nicméně se to kolem tý 1 hodiny rozjede a jsou tu celkem zajímavé vraždy typu rozsekání ženský v mlýnku, těch vražd je sice málo ale stojí zato. Jinak film je to dost jednoduchý o čarodějnici která chce být mladá tak krade děti a žere je no a nějaká partička teenagerů se rozhodne navštívit její barák. od tý 1 hodiny mě to celkem bavilo ale to není důvod proč film musí být dlouhý 100 minut. Já se ptám proč jako? Vždyt by šel sestříhat takhle je zbytečně nudnej. Čarodějnice je celkem pěkně udělaná a prostředí a její chaloupka taky. Ale jak jsem řekl je to hodně light horor který nevyděsí ale na druhou stranu mě ani moc nezhnusil. Slabší průměr.(2.10.2013)

• Haymar

Aneb jak to dopadne když se průměrný rejža televizní produkce vrhne na celovečerní film (a ke všemu horor). Téma slibný, rozjezd výbornej, atmosféra slušná, čarodějnice fakt hnusná (rozuměj: parádní)... Ale pak se to zvrhne a celá cca druhá půlka filmu se zacyklí v debilní smyčce: "parchanti zdrhaj - ježibaba je chytí - jednoho sežere... parchanti utečou - ježibaba je chytí - dalšího sežere... parchanti zdrhaj - ježibaba jednoho chytí..." atd... atd... opravdu horor! Navíc s postupující stopáží je tam cítit až příliš nízkej rozpočet, takže to čím dál víc připomíná některou z nepovedených epizod "The outer limits". No a ten wtf závěr?! Heh!(4.9.2013)

• - Když Zach (Justin Deeley) se svým bratrem (Devon Werkheiser) vyráží ve sklepě dveře, jsou dveře jednokřídlé a bílé. Když je ale vyrazí, jsou dvojkřídlé, hnědé a na místě, kde bylo zábradlí, je nyní kamenná zeď. Taktéž je vidět člen štábu. (Jericho666)