Téměř chlap

• Česko Henrik (festivalový název) (více)

Pětatřicátník Henrik (Henrik Rafaelsen) plánuje usadit se v novém domě se svou těhotnou přítelkyní Tone (Janne Heltberg) a najít si novou práci. Henrik má ale dost dětinské kamarády, se kterými nechce přerušit kontakt. Je Henrik připravený zříct se nezodpovědných radovánek a vyrůst z chlapce v muže? (Film Europe)

Jevablo

Nechápu proč, ale nejlepší filmy se prostě poslední dobou točí ve Skandinávii. A že to budou ještě navíc dobré komedie, to bych před pár lety fakt netipoval. Se snímky jako Kurz negativního myšlení se prostě protrhla přehrada, skrz níž k nám nyní teče neutuchající proud kvalitní kinematografie. Henrik velmi přesně a autenticky popisuje život třicátníka, který nastoupil do práce, která ho nebaví (při pohledu na to, co dělá, se není co divit:-) a jeho přítelkyně navíc čeká dítě. Se vším se vyrovnává s ironickým humorem, za nímž je ale dobře vidět nejistota. Když už jsme ve Skandinávii, nemůže samozřejmě chybět skupina ujetých kamarádů, kteří by v civilizované Evropě žít nemohli a netradiční scénky (např. v autě:-) Hlavní hrdina hraje jak o život a je tak realistický, že to snad prožívá i v osobním životě, jinak si to nedovedu představit... ()

ann89

Máte-li rádi křehkou poetiku severských filmů, neváhejte. Jemný humor s hořkosladkým nádechem podtřžený silnými hereckými výkony. 80%. ()

kuri-noha

Krátký pohled na muže, který má problémy dospět, ačkoli mu je 30. Já to beru jako upomínku toho, že není dobré být pořád dospělý (teda alespoň já chci prožít dětství minimálně do 80), i když to asi nebyl úplně záměr. Každopádně "nic víc" za tím nehledejme. ()

vince_noir

Henrik Rafaelsen se mi hrozne libil v Sykt lykkelig, takze jsem se na tenhle film docela tesil. Klasicka sonda ze zivota petatricatnika, ktery si nechce pripustit, ze dny bezstarostneho mladi jsou secteny. Skvele udelany, autenticky jako vzdy, bohuzel ale i trochu plochy film, kteremu by slusel lip vystaveny scenar. Ale rozhodne za videni stoji. ()

Kritak

Rozhodně to není film pro každého a přesto že mě nezaujal tak sem nemohl přestat koukat a byl zvědaví jak to skonči. ()

Once Upon a Time in Vary

Once Upon a Time in Vary