Reklama

Reklama

O půlnoci 15. srpna 1947, kdy Indie a Pákistán získaly nezávislost na Velké Británii, narodilo se tisíc a jedno dítě. Každé z nich bylo obdařeno zvláštními schopnostmi. Dvě z dětí jsou při narození zaměněné: syn chudé Indky Šiva a syn bohatých muslimských rodičů Salím. Salím, narozený úderem půlnoci a obdařený výjimečným, avšak dvojsečným darem neobyčejně jemného čichu a schopnosti nahlížet do myslí a duší lidí, využije své telepatické schopnosti k propojení ostatních „dětí půlnoci", k nimž patří i jeho životní láska - čarodějka Parvatí (Shriya Saran) a kolenatý Šíva. Uprostřed země, která je náhle plná politických, náboženských a etnických rozbrojů, se Salím snaží odkrýt tajemství jejich nadání. Příběh natočený podle oceňovaného románu Salmana Rushdieho. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (3)

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Nejako sa neviem rozhodnúť, či je toto, myslím predlohu, dielom pomätenej alebo geniálnej mysle. Všeobecne film zaujme, ale zase som na vážkach a myslím si, že to bolo skôr tým, že som neustále až do konca, čakala niečo veľkolepé. Prvá polovica je hodne rozťahaná a skôr nudná, v druhej to trochu naberá obrátky, aj keď niektoré skutočnosti trochu škrípu. Nemôžem si pomôcť, ale celá podstata filmu, t.j. zázračné deti, bola utopená v politických zvratoch a vojne. Dostanú nevídané dary a nič s nimi nezmôžu, aké typické pre ľudské pokolenie. Preto mi skôr prídu tieto zázračné deti ako výplod chorej mysle Saleema, ktorý si ich predstavuje, keďže v skutočnosti sa vlastne stretne len s dvomi Parvati a Shivom, ktorí s ním žili v jednom meste a poznali sa, resp. sa poznať mohli aj mimo "vnútromozgových" schôdzok Saleema. Takže očarená nie som, vidieť to rozhodne stačilo raz, podivný film plný rôznych špekulácií a vykonštruovaných asi skutočností. ()

mac000 

všechny recenze uživatele

Dojemné a poutavé. Přibližuje kulturu nám vzdálené společnosti. Jako Rushdieho knihu bych asi nepřečetl, ale jako film jsem sledoval se zatajeným dechem. ()

Reklama

danliofer 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, jak by se děj filmu odvíjel, kdyby hlavní dva hrdinové nebyli prohozeni nemocniční porodní sestrou. Při jejich povahových odlišnostech i predispozicích by to bylo opravdu velmi zajímavé srovnání. Celkově mě film donutil ještě chvíli potom přemýšlet. Filmy Deepy Mehty nejsou totiž nikdy úplnou pohodovkou... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (6)

  • Salman Rushdie se nepodílel na propagaci filmu v Indii z obav o konfrontaci s muslimskou komunitou. (KlonyIlony)
  • Film velmi dlouho nemohl najít distributora v Indii, a to prý kvůli obsahu kritiky proti bývalé indické premiérce Indiře Gándhíové, jejíž mocnou rodinu si nikdo nechtěl znepřátelit. (JoranProvenzano)
  • Už v roce 1997 chtěla BBC na ostrově film natočit, ale tehdy ještě nedostala povolení. (Meiji)

Reklama

Reklama