Ivar získává drtivé vítězství proti Lagerthě a jejím silám, především díky vojenské podpoře od svého strýce Rolla, normanského vévody. Lagertha a Bjorn jsou nyní na útěku a rozhodují, kam se nyní vydat. Heahmund navrhuje, že by se s ním mohli vrátit do Anglie, kde se zná velmi dobře s králem Aethelwulfem. Jenže král Aethelwulf je mrtvý a místo něj vládne Alfréd, Athelstanův syn, který musí zabezpečit obranu ostrovů, jelikož útoky seveřanů neustávají. (TV Prima)

Illithune

Tak to je hustý. Čím dál, tím více degradující. Z jednoho z top seriálů se stává obyčejný průměr. Scénáristé mají k dispozici širokou škálu postav a dokonce i území (Dánsko, Anglie, Francie) a stejně s tím nejsou schopni nic udělat. A to nemluvím o postavách. Herci umějí hrát skvěle, ale k čemu to je... Dějová linka Rolla a změna Lagherty je vtip... Floki je akorát do počtu, nic se tam neděje, k ničemu to není... Trapná Margharete měla umřít už v té epizodě, ve které se objevila... Ubbe a Bjorn jsou prachobyčejní wannaberagnarz. Harald s Ivarem jsou oba strašné chudinky a jejich charakter je ničen díl od dílu víc a víc. Jsem zvědav na Alfreda, to je asi tak jediné, i když ta historická nepřesnost mě u něj docela mrzí (když už je v seriálu Ethelred i Alfred, tak je mohli dát alespoň do správného pořadí). Ale obávám se, že tento seriál už nic nezachrání a zařadí se k průměru. Edit: Jo, a málem bych zapomněl, Hvitserk je největší píča ze všech. ()

CzShenny

Po technické stránce se nová epizoda povedla a navazuje na předešlé díly ze série. Na druhou stranu bych scénář někomu velice rád omlátil o hlavu. Naprosté zklamání, kam byla druhá polovina série nasměřována bez žádného racionálního zdůvodnění. Mnoho postav jedná bezmyšlenkovitě a ztrácí tímto význam své úlohy. Mrzí mě to, ale tenhle díl byl příšerný. ()

jakkobCZ

Komentář obsahuje lehké spoilery. Jsem velmi rozpolcen a mnohými vyzdvihovaná katarze se nedostavila. Seriál je víceméně kurven na všech frontách a vývoj postav směřuje jaksi do hoven. Nejotravnější je asi linka islandského feťáka, který zřejmě nasává dobrý matroš a trochu mu ho i závidím. Herectví A. Ludwiga je spíš do očí chlór chrlící, než Ragnara reinkarnující. Lagertha, milovnice mnoha dyků, je na svůj téměř důchodový věk namaskována opravdu velmi, velmi přesvědčivě a její postava mě taky začíná pěkně srát. Ani Rollo na tom není úplně nejlépe, pokud jeho příběh skončí takhle, bude to pěkně trapné. A mé snad nejoblíbenější postavě Ivarovi tak nějak ubrali asi 50 IQ bodů (nebo je to úplný génius, toť otázka). Ale abych to zas jenom nekritizoval, je třeba uznat, že to mohlo být ještě mnohem horší a stále je tady šance obrátit kurz seriálu směrem od hoven. Jisté dějové linky přece jen nestojí za úplnou vyližprdel, takže se na to budu dál dívat. Toliko má observace. ()