Ivar zabijí Proroka, zároveň ale oznamuje, že zmizel. Přeci jen Prorok byl hlas bohů a Ivar by mohl snadno upadnout v nemilost u těch, kteří váhají ho uctívat. Hvitserk ale ví, že to Ivar se Proroka zbavil, protože o něm vše věděl. Heahmund se připravuje na bitvu s králem Haraldem a v noci ho navštíví Hospodin s vizí. Král Alfréd ještě jednou garantuje zemi na východě Anglie seveřanům, kteří pro něj prolijí krev. Zatímco se Harald a jeho muži připravují na bitvu, obdrží nečekaného hosta a posléze i spojence. (TV Prima)

Mazicek

Spoilery! Bitva nebyla špatná, ovšem s bitvou bastardů ze Hry o trůny se to nedá vůbec srovnávat. Moc se mi nelíbily ty střihy na Alfrédův proslov během samotné bitvy. Soundtrack na konci epizody potěšil. Stejný hrál i u umírání Ragnara. Jinak jsem rád, že Heahmund zemřel. Byl mi strašně nesympatický. ()

Illithune

Velmi příjemné překvapení. Po asi deseti dílech epizoda, která opravdu stála za to. Minimum nudných postav typu postižená housenka Ivar, Hvitserk s pedoknírem a Floki - noemova archa tak trochu po seversku (ta je zde úplně vynechána). Naopak sledujeme linku v Anglii, kde se odehraje pěkně zpracovaná bitva obohacena o symboliku (srnec z Heahmundovi vize), dobrý střih, akční zpracování a dokonce i smrt jedné nejmenované postavy. Bohužel, bitvy v nových epizodách absolutně postrádají epické rozměry a dobrý soundtrack. Zatímco Bjorn i nadále působí dojmem otravného arogantního drsňáčka, Ubbe začíná získávat čím dál větší charakter. Akorát škoda, že ten Alfred je stále takový maminčin mazánek, nicméně jeho komentář k bitvě opravdu sedl. No, snad už to bude pokračovat v lepším směru. ()

TomasMichna

Na 5 hvězdiček to sice není, ale po těch nudných trapných několika dílech se konečně něco děje a máme tu i úmrtí jedné z hlavních postav, ačkoliv dost zbytečné a divné postavy, která mi však chybět rozhodně nebude. Smrt samotná je zde naprosto trapná, ale v páté sérii už raději tyhle věci neřeším :) ()