Reklama

Reklama

Yi chu ji fa

  • Hongkong 一觸即發 (více)

Obsahy(1)

Sammo Hung v roli obyčejného člověka, který se vlivem osudu nechtěně zaplete do kolotoče zločinu, když se stane nepohodlným svědkem vraždy policisty. Spojencem v boji o záchranu života se mu stává přítel zavražděného policista Pitt. Temně laděný příběh režiséra Ringa Lama přináší kromě občasného humoru také depresivní atmosféru a hrdiny, kteří jsou okolnostmi nejednou donuceni sáhnout si až na samé dno. (Zrzunda)

(více)

Recenze (7)

Shit 

všechny recenze uživatele

Nebudu zastírat, že sem nečekal víc, rozhodně čekal, protože se tu v podstatě jedná jen o více či méně úsměvný a komediální nebo naopak v lepším případě akční, utíkání Sammo Hunga před gangem za pomoci ne moc schopnýho poldy a jeho v rámci možností fešný sestry, nic novýho to vlastně nenabízí a to starý neni nic u čeho by se dalo skákat radostí 2 metry do stropu, jediný co tak opravdu potěší je drsný finále a velice mrštnej a obratnej 100kilovej Sammo Hung, ale o moc víc toho už nezaujme ()

Mol 

všechny recenze uživatele

JEN MRTVOLY UDRŽÍ TAJEMSTVÍ!!! Mno já nevím. Ringo a ty jeho výkyvy. Jednou natočí nějakou pecku a jednou zase nějakej těžkej průměr. Asi podle toho jak si zrovna zakouří opia. Sammo a jeho scéna s hadicí byla teda ultra erotická a chvíli jsem se o našeho tlouštíka i bál. To když ho srazí autem a on udělá takovej šílenej přemet. Skoro to vypadalo, že kdyby spadl trošku jinak, tak jeho vaz udělá "křup" a "čau". Ale abych jen nehanil. Film má i světlí stránky. Bitka v restauraci a nějakej ten humor se tam taky najde. ()

Reklama

ladynka 

všechny recenze uživatele

Ringo Lam za starých hongkogských časů s násilím, které je vyhrocené, krvavé, spravedlivě rozdělené mezi obě pohlaví, efektivní a přitom efektně nasnímané s novým pojmem "hrdinství", tentokrát v podání Sammo Hunga. Jeho Jednorukého šermíře určitě ocení nejen přížnivci Lamových drsných kriminálek ale i wu-xia fanoušci. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Temne krimi tak, ako ho dokaze iba Ringo Lam. Ti, co trochu uz poznaju reziserovu tvorbu, bez problemov rozpoznaju jeho rukopis - precizna praca svetla a tienov, uprsane akcne finale, postavy ktore su pri konfrontacii s nepriatelom zaslepene svetlami z reflektorov, ci drsna akcia, kde hlavne postavy schytaju viac ran ako rozdaju. Sammo Hung samozrejme znova prekvapuje svojou obratnostou a bravurne zvlada aj vaznejsiu herecku polohu - bez forkov sa to samozrejme neobide, no inak by som si ho uz vlastne ani nedokazal predstavit. (8.3/10) ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Sammo sa dal dokopy s Ringo Lamom, ale nejaka velka depka z toho nevznikla. Po technickej stranke sice citit Lamov styl, ale celkove vyznenie filmu je viacmenej v klasickom Sammovom style. Behom filmu Sammo neustale vtipkuje a dockame sa aj standardneho happyendu. Nejake to zranenie, ktore jeho postava utrpi v akcnych scenach je pre neho celkom standardne. Pribeh o dobrackom chlapikovi, ktory sa stane svedkom vrazdy policajta a tak mu po krku zacnu ist gangstri na čele drsniakom Tommy Wongom. Velky problem som mal so spravanim policie, ktora aj ked sa nakoniec ukaze, ze ma skorumpovaneho sefa, tak si len tak pusti na slobodu Wonga aj ked Sammo chce svedcit proti nemu a pri zatknuti sa Wong pokusi zabit dalsieho policajta. A naviac ked Wonga pustia, tak Sammovi ani neposkytnu ziadnu ochranu a len tak ho poslu domov aj ked sa Wong Sammovi vyhrazal pred celou policajnou stanicou. To bolo uz prilis absurdne. Vdaka takymto WTF dejovym zvratom mi dejova omacka nesedela. Nastastie zachranou su famozne akcne sceny. Sammo si samozrejme pridal nejake bitky, ktore su tentokrat drsnejsie. Absolvuje aj dalsi skvely aj ked kratsi suboj s Billy Chowom. Lam si zase presadil pôsobive nahanacky s mnozstvom nebezpecnych kaskaderskych kuskov, ked chudaci herci odkakuju od vybuchujucich aut na poslednu chvilu. Aj John Woo by mal z nich radost. Vysledkom je viamenej standarny akcny film Samma Hunga s peknymi akcnymi scenami ale miestami nedôveryhodne podanym dejom. 6/10. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama