poster

Cesta

 • Španělsko

  La senda

 • anglický

  The Path

 • Slovensko

  Cesta

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Pošahaný šachista se snaží využít rustikálního prostředí k revitalizaci vztahů s otrávenou chotí a malým Damiánem. Má při tom absťák po cigaretách, prochází se v pyžamu po zasněženém lese, dělá psí kusy a spolu s divákem luští z indicií, jestli už dávno nepřišel šach mat.. Co dělat, když už úvodní scéna s houpajícími se bílými haksnami vyzradí de facto vše a jediný trochu silnější moment je partie šachu se synem, kterému radí maňásek? Snad jen kochat se Pyrenejemi a kousat se do rtu, aby se člověk při scéně nápadně připomínající rvačku Senzačních bratrů zpátečníků v nýdnolské knajpě nezačal smát. Španělé na poli psychothrillerů umí lépe, o tom žádná..(23.11.2016)

 • heyda
  *

  Má to 83 minut a mě to přišlo jak nekonečný příběh. Extrémně nudný horor, který je zajímavý pouze atmosférou zasněžené chaty uprostřed ničeho. Doufám, že další horory z tohoto roku, na které se chystám budou o několik tříd lepší. Co se týče pointy, tak ta byla docela slabá, i když čekal jsem ještě větší úlet. Bohužel jsem hodně zápasil s tím, abych vůbec neusnul a to se u hororu nesmí stávat, i kdybych měl za sebou pražský maraton.(23.2.2013)

 • Morholt
  ***

  No řekněme, že si tvůrci mohli odpustit hned první záběr, protože už po něm člověk může tušit, jak to celé dopadne. A od vánoční fotografie už se vlastně jen čeká na konec a dovysvětlení, jak to tedy vlastně bylo v detailech. Přesto jsem docela spokojen, protože se mi líbila nejen mrazivá hororová atmosféra, ale i výkon Gustava Salmeróna, což byl psychopat na druhou. Ve španělské produkci to patří k tomu slabšímu, ale to to v případě hororů znamená, že je to pořád lehký nadprůměr. 60%(10.11.2013)

 • GrungeChild
  ****

  Další případ pana Monka se odehrává v mrazivé divočině na okraji vidlákova, která se zdá být ideálním místem na urovnávání pochroumaných rodinných hodnot. Ovšem to by tu nesměl být místní hejsek Samuel, který se pořád bez vyzvání vrací, neomaleně flirtuje s mladou paní a zcela bezohledně štípe dříví. Panu Monkovi to všechno začíná lézt krkem, jak by taky ne. Útlocitná roláková gazela ho neposlouchá, synek mu vyloženě leze na nervy, má absťák, že by vyžvýkal celý karton Nicorettů, a ještě k tomu se všechno okolo zdá být takové jákési čudné. Pan Monk to ale opět vyřeší po svém, a pro diváka z toho plyne mrazivá atmosférická podívaná s možná dost předvídatelným vyústěním, ale podaná velmi stravitelnou formou. Španělé opět nezklamali, 4*(15.2.2013)

 • Malarkey
  **

  Půl filmu čekám, jestli se to rozjede a ono se to nerozjede. A co víc, tak vrcholem napětí je tu scéna s čoklem, která mi, nevím proč, připomínala závěrečnou vrcholovou scénu z filmu Poslední mise se Seagalem, což teda taky o něčem svědčí. Závěr je mimochodem taky vysloveně k smíchu, protože celý film mi byl tak jedno, že kdyby tvůrci přišli s mimozemšťany, tak bych jim ještě poděkoval. Dvě hvězdičky za atmosféru, během které jsem vlastně nevěděl, co se děje a za kameru, která toho kupodivu dost zachránila.(25.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace