poster

Student of the Year

 • Indie

  स्टूडेंट ऑफ़ थे ईयर

 • Velká Británie

  Student of the Year

Komedie / Romantický / Drama

Indie, 2012, 146 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • suzanne1997
  ****

  Je docela těžké se rozhodnout, jak tenhle film vlastně hodnotit. Bylo v něm všechno, počínaje nenávistí a přátelstvím konče. Opravdu se mi líbil, vyprávění působila opravdově a žádný z bývalých studentů nepřišel o svou chvilku slávy. Každý mohl vyprávět příběh, který se stal. Společně nejprve jako jako parta porazili ostatní, potom ti dva porazili toho největšího nepřítele, sami sebe. Nepíšu, že byl skvělý, ale měl něco do sebe. Trošku bych protáhla konec, zdálo se mi, že se všechno uzavřelo tak rychle, že jsem se pomalu ani nestačila nadechnout. Jinak bych neměnila nic, důležité je, že k sobě všichni našli cestu, i když za poněkud smutných okolností. Zdali se na film podíváte, je jen na vás. Podle mě to však stojí za pokus, když se vám nebude líbit, vždycky existuje možnost ho vypnout.(9.9.2018)

 • Andrea1717
  ****

  V zásade výborné, hudba skvelá, Varun a Sidharth tiež, Alia sa mi už páčila menej, ale je to možno tou postavou, v princípe tieto nanykovské typy nemusím a ani filmy zo študentského prostredia nie sú mojou prioritou a preto, že sa mi to napriek všetkému hodne páčilo, hlavne druhá polovica, síce nedávam plný počet ale 4 hviezdy si to rozhodne zaslúži. Je to živé, farebné a pekné. Áno Varun a Sidharth tu síce poukazovali viac nahej kože, ako by možno bolo nevyhnutné, no ale zase sú to pekní chlapci, tak sa museli ukázať :-) A pár sekúnd si tu zatancovala Kajol, tá žena vyzerá akoby ani nestarla....(27.11.2017)

 • ScarPoul
  ***

  Tak nejedná sa o žiadne veľdielo. Režisér je v prvej polovici posadnutý ukazovať polonahé chlapské telá a povrchné vzťahy jednej internátnej prestížnej školy, len aby nám vzápätí mohol naservírovať príbeh o rodiných hodnotách, priateľstve a láske na pozadí súťaže o študenta roka, ktorá všetky vzťahy naštrbí. Cenu si rozhodne zaslúži strihač a kameraman celého filmu. Tí dokázali do filmu priniesť každý jeden aspekt filmovosti. Od kamerových efektov, cez hudbu a tanec ako to už býva - až po budovaní emócií aj keď povrchne. Student of the year je jednohubkou, ktorá nemá výraznejšiu scénu a v ktorej sú všetky postavy až príliš pekné a až príliš archytypálne aby sa diváka mohli skutočne dotknúť. Plus dramatické vsuvky oberajú film o komickosť, ktorá tam bohužiaľ tiež nie je dostatočne zastúpená. Aspoň nie natoľko ako si to v dva a pol hodinovom filme predstavujem. Ale nenudil som sa a pohyby hlavne herečky som vo všetkých patričných scénach ocenil.(22.1.2013)

 • woody.birch
  ***

  Tady mě nejvíc pobavil původní název. Kdo aspoň trošku přičuchnul devanagarí, si přečte, že v hindštině se film jmenuje: "stůdent of the íjar" :-) Není to nijak výjimečné a film má často anglický název přepsaný, aby si ho běžný hindustánec dokázal přečíst. Indové mají (aspoň ve filmech) ve zvyku přecházet mezi hindštinou a angličtinou naprosto šíleným způsobem. My ovšem moc nezaostáváme. V Chorvatsku jsem jednou v marině slyšel větu: "Skipr při bórdingu očekoval krůlist." Úplně jasný ne? ;-)(21.7.2020)

 • rikitiki
  ****

  Nejdelší coming out, jaký jsem viděla. Režisér nemusí vůbec veřejně vystoupit a říct, že je na kluky. Stačí se podívat na tenhle film, na ta opálená svalnatá těle, která se po sobě neustále válejí a občas si nechají stéct po hrudi pár kapek vody…. Láska muže k muži se projevila v příběhu přátelství, které je tak těsné, že se ta holka mezi ně vůbec nehodí. Fakt, Alia Bhatt tam spíš překážela a taky byla ukázána v ne zrovna příznivém světle jako rozmazlená fiflena. Ve skutečnosti to tedy podle mě není film o přátelství rozděleném láskou k jedné dívce, ale tragický milostný příběh nenaplněné vášně mezi dvěma pohlednými hochy, z nichž ani jeden nenašel odvahu přiznat si pravý stav věcí. ____ Mezi hlavními herci funguje chemie na sto procent, napětí i sounáležitost vyzařují z plátna a já si furt přála, aby se konečně vykašlali na předsudky a vrhli se do toho po hlavě.(27.12.2017)