Stranded - the Andes Plane Crash Survivors (TV film)

• Francie

Stranded: I've Come from a Plane That Crashed on the Mountains

Stratení v Andách

Dokumentární

Francie, 2007, 118 min

Gonzalo Arijon

César Charlone

Antonio Caruso

Excelentné! Ani som nedýchal. Najlepší "prežiť" dokument, čo som videl. Výborná režijná práca. Angažovali veľa z tých čo prežili. Rýchly strih. Udalosti z Ánd cez hrubé zrno, mierne rozmazané... Čo pozažívali. Lavína. 10 dňový pochod do civizácie. Veľký kandidát na film roka.(18.10.2012)

Veľmi pôsobivý a zaujímavý dokument zvlášť pre tých, ktorý videli sfilmovanú podobu tejto tragédie vo filme Alive. Snažil som sa pochytiť čo najviac detailov a porovnávať to s filmom v presvedčení, že nájdem nejaké zásadné prešľapy filmárov, ktorí si radi filmy podľa skutočných udalostí spracúvajú po svojom. Nakoniec im však musím zložiť poklonu, pretože takmer všetko, o čom v dokumente rozprávajú skutočný hrdinovia sa podarilo filmárom do filmu dostať. Dokument detailne rozoberá celú tragédiu krok za krokom, od prípravy na let, lúčenie na letisku až po tragický koniec, v ktorom prežilo iba pár vyvolených, ktorí sa i za cenu prekliatia a odsúdenia nehodlali len tak ľahko odovzdať smrti. Kanibalizmus, akokoľvek drsne to znie, v tej chvíli a v ich situácii bol jedinou šancou na prežitie. Najzaujímavejšie boli pre mňa dobové zábery, rozhovory a výtlačky z novín, keď sa po dlhšom utajovaní predsa len rozhodli zverejniť ako sa im podarilo prežiť. Ja osobne by som to urobil aj keď s veľkými výčitkami. Kto na to nemá, je v podstate mŕtvy muž. Nemôžeš 72 dní jesť iba sneh...100%.(28.10.2013)

Videl som už predtým film o tomto prípade /Alive/. Toto je jedinečný dôkaz sily a vôle človeka žiť. A hovoriť o tom muselo byť rovnako ťažké..(14.10.2013)

Toto je dokument, kde jsem jen poslouchal a ani nedutal. V dokumentu uvídíte: Síla lidskosti přežít, lidé na pokraji smrti, bílá smrt.(15.10.2012)