Poznejte blíže jednoho z největší rekordmanů mezi horolezci. Reinhold Messner jako první získal Korunu Himaláje, jako první zdolal Mount Everest bez kyslíkového přístroje a první také provedl kompletní sólový výstup na Mount Everest bez lan...
Dvoudílný dokumentární film přibližuje ikonu horolezectví Reinholda Messnera a popisuje, jak se stal tím, kým byl. Snímek je psychogramem kontroverzního horolezce a zabývá se nejen jeho dobrodružnými výpravami a odvážnými kousky, ale i jeho osobností a vlastnostmi. (TV Prima)

WolfIssen

Reinhold Messner navždy zůstane legendou a zosobněním dobrodruha. K dokumentu není co dodat, jen škoda, že tvůrci nedali více prostoru pouštním a polárním expedicím. ()

subic

Podívejte se, stojí to za to. Viděl jsem na Prima ZOOM rozdělené na 2 díly. Reinhold Messner vylezl na Mount Everest bez kyslíkového přístroje (tipnete si, kolik ve své době vážil?) a zdolal všechny 8tisícovky. To jsem věděl, ale nevěděl jsem, že hned při prvním výstupu na 8tisícovku Nanga Parbat v roce 1970 mu omrzly prsty na nohou, přišel hned o 6. A zároveň lezl se svým bratrem Güntherem, který zde tragicky zahynul. To je celoživotní trauma Reinholda Messnera, o kterém se v dokumentu hodně mluví. Navíc dokument udělali Němci a to docela velkolepě. ()

Brano

To čo znamená Arnold pre kulturistiku, to isté znamená Messner pre horolezectvo. Jednoducho legenda tohto nádherného športu! Bohužiaľ spracovanie dokumentu mi prišlo trochu lacné a takáto osobnosť by si zaslúžila niečo viac. Ale aj napriek tomu dávam vyššie hodnotenie. Po informačnej stránke sa toho človek dozvie dosť a som rád, že som sa obohatil o niekoľko cenných informácii, zo života tohto "blázna" a velikána. ()

opicee5

Výborný dokument o vyjímečném člověku,perfektním horolezci a dobrodruhu.Záběry hor jsou doslova dechberoucí.Nikdy jsem horolezce moc nechápal,proč tak riskují život ale teď bych se rád na nějakou takovou výpravu vydal. ()