Reklama

Reklama

Where the Trail Ends

  • Slovensko Kde sa chodník končí (festivalový název)
všechny plakáty
Trailer
USA / Argentina / Kanada / Čína, 2012, 82 min

VOD (1)

Where the Trail Ends je dokument sledující ty nejlepší freeride horské bikery, kteří hledají ty nejlepší sjezdy na celém světě. Je to příběh, kdy je člověk vyzván matkou přírodou k tomu, aby předvedl ty nejlepší kousky. Tato nejvíce progresivní a ambiciózní jízda vede člověka k tomu, aby dokázal něco, co ještě nikdo nikdy nezažil ! V tomto nádherném dokumentu se podíváme například do Utahu, pouště Gobi, Argentiny atd. (MeanWhile)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Vizuálně neskutečně nádherný a tématem poutavý dokument o opravdových bláznech na kolech, pro které není žádná trasa překážkou. Podobně jako v "The Art of Flight" i zde si užijete nádherné exteriéry (tentokrát sníh nahrazují prosluněná kamenná údolí) a dokonalou vizuální stránku s řadou nádherných zpomalovaček. ()

johanka.g 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u The Art of Flight ( 2011) mně tito blázni nepřestanou fascinovat. Je to pro mně jeden z mála dokumentů, u kterých jsem celou dobu nedýchala a měla husí kůži. Snímek s úžasnými záběry, ve kterých i svařování je čisté umění, doplněný skvělou hudbou a u kterého je HD kvalita naprostou nutností. Tohle je definice dokumentární dokonalosti. ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Vynikající dokument z produkce Red Bull o borcích, kteří hledají extrémní podmínky pro sjezd na horských kolech. A když píšu extrémní, tak myslím EXTRÉMNÍ. Už jen při pohledu na hory, které sjíždí, se mi točí hlava. Mnohdy to vypadá, že tak šílený kopec nejde ani sejít, ale kluci se do toho vrhají po hlavě, za což si odnáší spoustu zranění, ale taky nezapomenutelných momentů. Na své si přijdou taky milovníci obrazu a zvuku, protože po filmařské stránce je dokument lahodný. ()

Richie666 

všechny recenze uživatele

Utah, Čína, Argentina, British Columbia, Nepál. Tuhle partu by to na Rychlebských stezkách asi moc nebavilo. Možná mohli tvůrci přistoupit aspoň k letmému přehledu, co jsou vlastně tito borci zač. Extra lahůdkové slow-motion záběry na těžce zrezavělé řetězy ale jasně napovídají, že kvůli šlapání to nedělaj (ačkoli nechápu, jak se na některý kopce s tím kolem vůbec vyškrábali). Jejich pojetí freeride-downhillu má spíš blíže k akrobacii než k jízdě na kole. Pro svoje adrenalinové dýchánky sice vyhledávají výhradně pouštní terén, což může diváka zamrzet, ale mezi pařezy se lítá hůř. 'How sick was that?!' ()

Joe321 

všechny recenze uživatele

Hodnocení je vlastně jen za záběry. Ty jsou nádherné a ohromující. Plus samozřejmě umění takhle jezdit na kole. Nějaké informace se člověk nedoví. Navíc mi neni uplně sympatický ten styl, kdy vám zaplatí výlet na druhou stranu světa, do nedotčené krajiny pulzující svou jedinečnou kulturou, kde sjedou kopec a jedou domu. Ještě se diví, že jim uprostřed Číny v nemocnici nerozumí anglicky. Možná to trochu vyvolává zbytečně epický komentář, který dělá ze sjezdu kopce filozofické bádání. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Natáčalo sa v najodľahlejších kútoch sveta, vrátane Andského pohoria Salta, Argentíny, púšte Gobi, Nepálu, nepreskúmaných brehov rieky Fraser v Britskej Kolumbii a Utahu. (Game90)

Reklama

Reklama