Move On

Thriller / Akční / Road movie / Drama

Dánsko / Německo, 2012, 100 min

• MartinezZ

Plýtvání Mikkelsenem ~~~ Na tomhle má být zřejmě zajímavé to tajemno. Pro koho Madsen pracuje a od koho se to chce odvrátit, co komu kdy udělal, že mu to komplikuje poslední job? A proč má udělat to, co má udělat? To se nedozvíte. Do výroby se svými nápady sice zapojili lidé osmi různých států, za podpory Deutsche Telekom, a taky je to znát. Nemá to hlavu, nemá to patu, má to jen poměrně dobře, a to uznávám, dobře natočené tělo. Jako filmu tomu ale chybí nějaký smysluplný celistvý příběh a tedy scénář a dramaturga - někoho, kdo by řekl "Točíte to hezky, ale nedává to smysl". Mikkelsena moc nemusím, ale tady se celkem vyjímal a proto je škoda, že je ho tu poměrně škoda. Což je celkově škoda aneb zahozená příležitost.(18.1.2013)

• bllm

achjo achjo achjo. Škoda, že už deutsche telekom nezbyly peníze na scénáristu. Pokud chcete dělat tajemnej film, kdy neřeknete, co je v kufru, kdo ho vláčí s sebou přes půl evropy, pro koho a kam a proč, musíte tu prázdnotu vyplnit něčím jiným. A to se tady bohužel nestalo, protože mačkání telefonu, řízení auta, gps vsuvky a pohledy do krajiny to adekvátně nezaplní. Takže to neni nic jinýho než bezbřehé plýtvání skvělého talentu bezesporu nejlepšího evropského herce. Ikdyž režiserovi se nedá upřít určitá snaha - třeba ta maďarská svatba je natočná moc pěkně. Jo a děkuji Amirgal, že mi objasnil, co je ta betonová díra uprostřed tý přehrady - ze zoufalství jsem i myslela na to, jesti to třeba neni zapomenutá vesmírná loď, kterou ten posranej kufr oživí. Jinak po shlédnutí tohohle a dalšího super kusu The Necessary Death of Charlie Countryman uvažuju o tom, že si vezmu úvěr a ty peníze Madsovi dám, třeba by mě i z vděčnosti, že nemusí hrát v takovej sračkách vojel.(19.3.2014)

• JFL

"Move On" je PR projekt firmy Deutsche Telekom, který představuje viditelně chudšího a méně koncepčního bratříčka proslulého PR projektu Hire. V případě Hire přišla automobilka BMW se sérií volně provázanou postavou tajuplného nájemného řidiče pro nelehké úkoly ztvárněného tehdy ještě mezinárodně neznámým Clivem Owenem, při čemž zásadní atrakcí bylo angažování etablovaných režisérů s osobitým stylem, kteří každé krátkometrážní epizodě vdechli unikátní atmosféru. Deutsche Telekom se sice evidentně v Hire zhlédli, ale evidentně neměli tolik peněz, potažmo byli vázáni korporátní ideou o spojování Evropy. Výsledkem tedy je projekt, kde dánský herec Mads Mikkelsen, známý i z řady vedlejších rolí v hollywoodských blockbusterech, coby bezejmenný kurýr převáží tajuplnou zásilku napříč zeměmi převážně východní Evropy. To vše v režii jednoho režiséra, nevýrazného řemeslníka Asgera Letha, ale vždy za využití odlišného výrobního štábu. Projekt asi měl být něčím mezi filmy s bývalým agentem Jasonem Bournem a francouzskou sérií Kurýr, jenže hlavní úskalí spočívá v tom, že film/seriál vlastně nemá žádný děj. Každá epizoda se odehrává v jiné zemi, což je v prvé řadě záminkou pro předvedení místních pamětihodností či lidového koloritu. Vedle toho je samozřejmě potřeba pravidelně ukazovat multifunkčnost mobilních telefonů. V těch pár minutách, které zbývají na příběh, se pak tvůrci omezují jen na skládání klasických klišé. Proto se také ve výsledku jedná spíše o turistickou reklamou na východní Evropu než soudržné vyprávění, o thrilleru už vůbec nemůže být řeč. Move On je prostě jen doklad přitažlivosti efektní reklamní formy, která dokáže diváky alespoň částečně poutat k obrazovce, ačkoli za ní nestojí naprosto žádná myšlenka či význam.(28.6.2013)

Áno, je to len jednoduchá špiónska road movie o tajomnom kufríku, cestujúcom po Európe. Ale ja mám proste rád takéto filmy, na ktoré sa príjemne pozerá a i niečím malým ma zaujmú, aj keď sa v nich toho veľa nedeje, a tento som si užíval. Páčila sa mi samotná myšlienka ôsmich menších častí, ktoré sa odohrávajú v ôsmich krajinách (medzi inými aj na Slovensku) a na ktorých sa mohli podieľať aj fanúšikovia. A samozrejme hlavná dvojica, jednak charizmatický Mads Mikkelsen, ktorý by mohol aj hodinu len sedieť a hrať šach a mňa by to aj tak nenudilo a jednak naša krásna, talentovaná Gabriela Marcinková, ktorú snáď ešte niekedy uvidíme vo väčšom projekte. Objektívne je to možno tak na tri, ale tú jednu hviezdu už len za Madsovu slovenčinu s radosťou prihodím. :-)(21.7.2013)

Toto je presne ten typ filmu, ktorý by som dokázal pozerať od rána do večera. Road movie s prvkami špionáže, kódov, technických vychytávok, tajných agentov a akčných scén. Taký európsky Bond s krásnou slovenskou BondGirl Gabrielou Marcinkovou. Po Nemecko skvelé, potom ten záver trošku ušiel a nesplnil moje očakávania, ale inak fantastické. Dúfam, že vznikne viac takýchto filmov. Objektívne silná trojka, slabšia štvorka ale tu rozhodne objektívny nemienim byť! 5 z 5(20.12.2012)

• - Snímka Move On je projektom medzinárodnej skupiny Deutsche Telekom, ktorý predstavoval jedinečnú príležitosť pre verejnosť zapojiť sa do výroby a ovplyvniť jednotlivé súčasti filmu. Diváci ôsmich participujúcich krajín mohli vyberať lokality natáčania, mená postáv či hudbu, ale si v ňom aj zahrať. Najaktívnejší zo všetkých boli slovenskí diváci, ktorí javili záujem najmä o flirt s Madsom Mikkelsenom a rolu taxikára. (Sufferer)

• - Gabriela Marcinková robila pôvodne konkurz len na jednu z menších postáv. Ako prezradila, casting bol založený na improvizácii. (Sufferer)