Pussy Riot: Punková modlitba

• Pokazatelnyy protsess: Istoriya Pussy Riot

Pussy Riot: A Punk Prayer

Dokumentární / Hudební

Rusko / Velká Británie, 2013, 88 min

Současné provokativní umění se vám nemusí líbit [Co takhle M. Duchamp a jeho vystavený pisoár (1917)?], v některých případech jeho autoři právem vyfásnou pokutu za pohoršování. Ale zavírat umělce na léta do vězení? To je hrubé nepochopení úlohy umění. Jak se ostatně píše v úvodu filmu, umění má společnost stimulovat. K takovému úkolu se nejvíc hodí právě literáti, muzikanti, herci, výtvarníci. Od ostatních se žádá tvrdá, poctivá práce (he he). No a když budou tihle umělci omezováni, když budou za svá vystoupení zavíráni, kdo je nahradí? Úslužní Gotťáci anebo tupí Rytmusové. A společnost zůstane na ocet, přestane se vyvíjet a zakrní. - Co je národ bez umění, bez kultury? ............................................ P.S.: Je to poutavé a svižné, přesto ne povrchní.(4.2.2014)

Film sa zameriava predovšetkým na súd troch mladých politických väzenkýň. Dozvieme sa ale aj o ich mladosti a o ich kapele Pussy Riot. Možno tam bolo menej politiky ako som očakával, no to nevadí. Vďaka tlaku verejnosti sú už všetky na slobode. V Rusku, stratenej bašte korupcie a extrémizmu, končia väčšinou aktivisti oveľa horšie.(24.12.2013)

V rámci možností objektivní dokument, z jehož informací si člověk konečně může udělat ucelenější názor na Pussy Riot jako takové. Pokud to člověka aspoň trochu zajímá, tak si myslím že ho to uspokojí.(25.2.2014)

• Ruslan

Chtělo se mi z těch pussy zvracet! Tento film je stejný odpad jako ty ženy.(22.4.2015)

Dokument nás seznámí se členkama Pussy Riot, který nechali v putinstánu zabásnout za to, že si v chrámu dovolily zapět svůj protistátní a proticírkvení punkerskej song, což asi každej včetně mě ví. Co je na dokumentu zajímavý, že nám jsou ty tři členky představený již od dob, kdy byly holky ještě fagani a především záběry ze samotnýho soudního procesu. Docela se mě líbila obhajoba těch holek, teda jestli si jí napsaly bez právníků, jakože asi jo. Hlavně ta, co vypadá jako uživatelka hirnlego mluvila jak William Wallace. Dokument nám taky zcela nepodkrytě podsouvá myšlenku, že Putin je píča, kdo by to byl do Vladimíra Vladimíroviče řek. Slovo dostanou i rodinný příslušníci holek a bůh ví kdo všechno se v tom dokumentu stačil ještě vyblejt. Největší sráč dokumentu není překvapivě Vladimír Vladimirovič, ale představitelé pravoslavné církve, kteří říkaj, že dřív by je za to upálili, ale že je jiná doba (lítostivě) , brrr. Plná huba boha a v duši nenávist a pak to má ve světě vypadat. Na chvíli se v dokumentu objeví po Bondovi druhý nejslavnější agent, tentokrát ve službách KgB v groteskním rozhovoru s nějakým novinářským pajdákem, prej "pane redaktore, řekněte to slovo pussy a přeložte ho." "Ne, pane prezidente, řekněte ho Vy. "ne, pane redaktore, řekněte ho vy a přeložte ho" a tak dokola asi 4x .(24.1.2014)