As Long as They're Happy

Komedie / Muzikál / Drama

Velká Británie, 1955, 91 min

• Svadbos

Mini muzikál.(17.10.2011)

Tak u tohohle se fakt museli vyřádit. Na svou dobu hodně rozpustilá komedie těžící především z výborného výkonu Jacka Buchanana coby trochu cholerické hlavy rodiny. Spousta opravdu pěkných písniček, pár skvělých „seků“ a pohledné dcerky - osnova toť jako z pohádky. A protože k tomuhle filmu jsem se dostal skrz přítomnost Normana Wisdoma, bonbónek na závěr v podobě mistrova příchodu na scénu.___Mimochodem, Normie si tu zapěl kousek ze své dva roky staré filmové pecky Don´t laugh at me, cause I´m a fool (Trouble in Store, 1953, subjektivně vzato nejlepší Wisdomův film a objektivně nejúspěšnější song jeho kariéry). A kromě Ranku, který byl distributorem snímku, je tu parodována i hvězda někdejšího muzikálu a filmového tance, velký Gene Kelly.__Zmiňme si i přítomnost Nigela Greena, ve filmu existencionalistického manžela jedné z dcer Bentleyových, jinak později hlavní hvězdy hammerovského hororu The Skull.___ I haven´t got a boyfriend._Hmm, that´s bad._I´ve got a husband._That´s worse._He is in jail._That´s better!_____I wanna see something of your wonderful country. You know, Stratford, Manchester, Scotland - towns like that.(19.8.2009)