Duell vor Sonnenuntergang

Zabijak Kid

Duel at Sundown

Western

Západní Německo / Jugoslávie / Itálie, 1965, 74 min

Jeden z řady západoněmeckých béčkových westernů 60. let. Hlavními postavami jsou tu dva bratři, rančeři. Mladší, ambiciózní a horkokrevný (Terence Hill) zmizí po čtvrt hodině a ukáže se až v úplném závěru v souboji na kolty se svým starším bratrem. Western natočil slovenský Žid Leopold Lahola v Chorvatsku, ale nedokázal ani využít romantiku tamní krajiny. Děj je neuvěřitelně statický, bez akce, bez nápadu, bez romantiky i bez výrazných hereckých postav. Velmi slabé tři hvězdičky, které dávám z nostalgie a sympatií k eurowesternu tohoto období. Mayovky Haralda Reinla jsou proti tomu ovšem úplné skvosty.(27.1.2009)

• Terva

Nenechte se zlákat jménem Terence Hill, moc si ho neužijete. A vlastně si ani moc neužijete tento western, teda alespoň mě to nějak neoslovilo.(23.3.2012)

• LiVentura

Takové ospalé, odpočinkové a ani moc dobré. Pár zlosynů se prohání na chorvatských pláních a hraje zde i Mario Girotti as. Terence Hill.(29.3.2011)

• majo25

Velmi slabý western Made in Deutschland, so starým nesympatickým sivovlasým dedom v hl. úlohe, ktorý sa hrá na vyšetrovateľa. Závereční "bitka" s "rovnako-starým" otcom to len podtrhla. Kam sa to hrabe trebars na mitičovky. Ale Terence Hill ušiel, aj začiatok vyzeral na niečo lepšie. A slovenský dabing (z roku 1994) som nemohol odmietnuť.(10.3.2017)