Kočka a pes

Mačka a pes

Thieves and Robbers

Komedie / Akční / Krimi

Itálie, 1982, 101 min

Bud Spencer je pro naše ročníky takovým dětským hrdinou. A na jeho filmy je asi třeba také pohlížet jako na filmy pro děti a mládež, mám odzkoušeno, že i o další generaci později mají naprosto stejný úspěch jako v době, kdy byly aktuální. Výjimkou není ani "Pes a kočka". Buda opět jen tak něco z klidu nevyvede, a pokud už ano, tak nechá promluvit své pěsti a už to zase tradičně lítá. Bum, prásk, plesk, bum, plesk. Pokud se na to díváte výše uvedenou optikou, tak vlastně ani nevadí, že oproti běžným zvyklostem trochu ubylo vtipu, ba i rvačkami se trochu šetří, zato se zde objevuje náznak děje a dokonce i určité akce. Pokud už jde o humor, nejde o nějakou vyloženou řachandu, ale některé nápady (např. řetězec volání právníkovi) vám dozajista náladu zvednou. Máme z toho další krásně barevnou nenáročnou oddychovku, kterou nekazí ani Budův parťák, ten totiž zbytečně nešaškuje a svou komičnost využívá jen do té míry, aby vyniknul tradiční Budův flegmatismus a rozvaha. Viděl bych to na takových poctivých 68 %.(7.11.2012)

• SNCIS

"Je jako kočka! Má devět životů." - "Tak sežeňte policajta, co jich má osmnáct." Hodně slabá komedie s ranařem Budem Spencerem. Hodně slabý příběh, otravný Tomas Milian, dlouhé scény o ničem a po většinu času je to celkem nuda. - 40%.(5.1.2018)

Od filmu Kočka a pes jsem očekával v zásadě stejný zážitek jako u většiny Budových samostatných filmů a sice, člověk se pobaví, ale je to spíš jen lehký nadprůměr. Oproti těmto předpokladům jsem však byl mile překvapen. Bud tady opět hraje policajta v (tradičně atraktivním) Miami a jednou dostane úkol chytit gigola a zlodějíčka Tonyho Romu (Tomas Milian), úkol splní, ale Tony zase pláchne, štěstí se však změní v smůlu, protože se stane svědkem vraždy a vrahem je nechvalně známý mafiánský boss Salvatore Licuti (Marc Lawrence) a samozřejmě jediný kdo mu může pomoci je Bud alias poručík Parker. Příběh tedy není příliš složitý, ale pěkně odsýpá a nedává moc prostoru k nudě, Bud je ještě ve formě a i když bitek během filmu není moc, tak ta závěrečná je opět v duchu těch nejlepších filmů Buda a Tomas Milian si pak nevedl vůbec špatně, sice na Terence nemá (to však asi nikdo), ale byl Budovi rovnocenným parťákem. Hudba je opět výborná, i když ji tentokrát nesložili bratři De Angelis, ale La Bionda. Tento snímek si rozhodně a získal mé sympatie a řádím ho mezi ty lepší filmy Buda jako sólisty.(17.10.2011)

• otík

Bud Spencer v roli detektiva, který se díky malému podvodníčkovi dostane na kobylku významnému mafiánovi, rozhodně nepředvádí nic zvláštního v tomto nudném filmu. Pořádná mlátička je až na konci, bohužel bez výraznější choreografie, jinak je to samé kecání a ježdění od nikam k nikud. Nebýt slušného dabingu a několika úsměvných scén, nebylo by o co stát. Hudba: Carmelo & Michelangelo La Bionda(10.2.2010)

Jednoduchá až lehce naivní kriminální komedie, kde se ránou pěstí nešetří. Policejní odborník na boj proti organizovanému zločinu Alan Parker (solidní Bud Spencer) do omrzení stále chytá zlodějského gigola Tonyho Romu (Tomas Milian) a spolu zároveň čelí mafiánskému gangu mocného Salvatoreho Licutiho (dobrý Marc Lawrence). Z dalších rolí: napravený úplatný policejní seržant Haig (Billy Garrigues), pomáhající ústřední dvojici, Licutiho nohsled Annunziata Pipino (Joan Call), podvedený senátor Anderson (Dan Fitzgerald), a jeho manželka Virginia (Joan Murphy), která podlehne důmyslnosti Tonyho Romy. Nenáročné, zábavné, vtipné, dětinské a spravedlnost a dobro vítězí nad zlem a jeho hrubou silou.(2.10.2012)