Šerif a mimozemšťan

• český

Obr a mimozemský mrňous

• český

Obr se svým mimozemským hošíkem

• italský

Uno sceriffo extraterrestre... poco extra e molto terrestre

• slovenský

Šerif a mimozemšťan

Sheriff and the Satellite Kid, The

Komedie / Sci-Fi / Akční

Itálie, 1979, 98 min

Zvlastni mix sci-fi komedie a Buda Spencera,ktereho jsem mel rad uz jako maly kluk(kdo ne?),kde neni nijak vyrazny scenar ani rezie a vlastne ani nic jineho,ale Bud je standartne dobry a s malym mimozemstanem pusobi vtipne a pohodove a o to italskym filmarum slo.Je to klasicka nostalgicka komedie 70-tych let a je potreba ji hodnotit k datu sveho vzniku.Takze mu davam 55%.(20.11.2010)

• Pepinec

Den před tímto filmem jsem shlédl Bílého draka, u kterého jsem se podivoval nad tím, že si autoři vystačili s jedním jediným hudebním motivem. A vida; máme tu další ukázku toho, že hudba ani zdaleka nemusí být tím nejsložitějším, co dostane divák naservírováno. Na rozdíl od Bílého draka mě však zde hudba nerozčilovala, a i po dvacátém zahrání ústřední melodie mi do příběhu seděla. Co je to však platné, když všechno okolo je ještě prostší, než samotná hudba. A to je, v porovnání se čtyřmi akordy na hodinu a půl, skutečně na pováženou.(21.1.2011)

• dopitak

Asi si to muselo přijít. Po všech policajtech, dobrodruzích a dalších sympatických hrdinech musel přijít za Budem mimozemšťan... Námět je fakt debilní, a kromě tradičně dobrého soundtracku není Italům co pochválit. Začátek je extra stupido (včelař naháněný armádou), pak naděje v klukovi co tvrdí, že je odjinud, ale ve zbytku filmu jen honička s armádou a pár fackovaček přes předřezané stoly. Jiří Zahajský jako druhý nejlepší dabér (po Rudovi) dělá co může, Spencerovi ale pomoci nemůže. Ruce pryč, šetřete svůj filmový život.(23.10.2016)

• Malarkey

Buda mám rád i v jeho samostatných filmech, ale tohle je teda něco. Určitě na tom hraje fakt, že jsem to neviděl jako malý, takže nostalgie u tohohle filmu určitě nezafunguje. Každopádně musím říct, že jsem od začátku byl vytočenej z toho malýho kluka, co tady hraje mimozemšťana. Jako malej bych to asi bral, ale takhle opravdu ne. Dvě hvězdičky dávám jenom ze soucitu a s tím, že se na dvojku určitě nepodívám. To si radši pustim policajta Rizza v Milionovém brouku s tím, že lepší filmy s ním určitě jsou, a není u nich ani za potřebí nostalgie. Šerif a mimozemšťan je prostě hrůza, kde když nezabrousí nostalgie, tak dle mého tenhle film v hodnocení nedopadne nejlépe.(18.10.2008)

• Lacike

Bohuzial (alebo skôr nastastie) som tento film nevidel v detstve, takze ma k nemu neviaze ziadna nostalgia. No a dnes to uz proste absolutne nefunguje. Je to detsky film v tom najhorsom zmysle. Plny infantilneho trapneho humoru v ktorom postavy nesikovne padaju alebo sa otravne pitvoria. Vdaka tomu mi boli vsetci nesympaticky. Nezaujal ma ani ten maly chlapec a Bud to sam neutiahne. Cely film je strasne nevyrazny. Jednu hviezdicku davam za tych par bitiek, ktore sice pôsobia akokeby ich dali do filmu dodatocne, kedze tam hra Bud, ale aspon na ne sa dalo pozerat. Dvojku rozhodne riskovat nejdem. 2/10.(24.9.2017)