VOD (1)

Šerif Hall (Bud Spencer) je obľúbený pre svoju láskavosť a ústretovosť. Na jednej z obhliadok mesta stretne malého podivného chlapca, ktorý tvrdí, že pochádza z vesmíru. Šerif sa snaží zistiť jeho meno a vrátiť ho rodičom. To sa mu ale nepodarí, pretože chlapec stále tvrdí, že sa volá H7-25 a pochádza z cudzej planéty. Zároveň sa ho pokúša presvedčiť svojimi mimoriadnymi schopnosťami a mimozemskou technikou. Šerif mu postupne začína veriť a stane sa jeho priateľom. O chlapcovi sa však dozvedá aj armáda, ktorá s ním má svoje vlastné plány. Chlapca unesú a šerifovi nezostáva nič iné, len oslobodiť malého mimozemšťana z vojenskej základne, aby si ho mohol včas vyzdvihnúť jeho otec, ktorý sa už blíži k Zemi z vesmíru. (TV JOJ)

blackrain

Další střípek do skládačky mého dětství. Takže, moje hodnocení je silně ovlivněno velkou dávkou nostalgie, přestože je to taková blbůstka. Šerif byl velmi sympatický chlápek, kterého si oblíbil malý mimozemšťánek, ale řekněte mi, kdy nebyl Bud Spencer sympaťák. Takový film ani neexistuje. Armáda, která chtěla získat malého chlapce, byla vážně trapná. Však je Bud taky pěkně spacifikoval. O hudební doprovod se postarala dvojice Guido a Maurizio De Angelis. Jejich jména vám asi nic neřeknou, ale filmy ano. Stačí jmenovat pouze jeden a budete hned vědět o koho jde, JESTLI SE ROZZLOBÍME, BUDEME ZLÍ. ()

SNCIS

"Pojedeš domů? Jak se jmenuješ?" - "H-7-25." - "Taky mimozemšťan, že jo?" - "Ano." Bouchač Spencer v milé komedii o zatoulané mimozemšťanovi. Vtipná část byla ta s mluvícím koněm a pokec u generála, takže označení komedie je správné. Vytknu střih ten je v některých momentech divoký: Scéna s vojáky, když odvádí mimozemšťana do letadla nebo ta jak Spencer zapaluje papír palcem. Pokud budete dobře koukat, tak si toho hned všimnete. "Teď jsi mimozemský šerif." - "Jsem hodně mimo, ale ještě víc zemský." Nicméně mi to celkem sedlo, ale podruhé se na to, už asi nepodívám. - 70%. ()

FireTight

Proč?? Proč se to "mimozemské dítě" muselo po celých téměř sto minut tvářit tak strašně protivně? A ten dabing, ten tomu taky moc nepomohl, ten byl vyloženě děsivý. Ale na druhou stranu věřím, že své vlastní fanoušky si film mezi dětmi do takových třinácti let určitě najde. Vždyť má dětského hlavního hrdinu, silného ochránce hlavního hrdiny, zlé nepřátele z řad americkékého "XYZ" ústavu a docela dobrý příběh. Bud Spencer mi opět ukázal, že si uměl poradit i bez svého dlouholetého parťáka Terence Hilla. Ale na víc než dvě hvězdičky to z mé strany bohužel nebude, je mi líto. ()

duklak2

Velké zklamání. Čekal jsem více. Slibný děj, ale tvůrci nedokázali využít potenciál. Toho mimozemšťana měli ztvárnit úplně jinak a ne jen, že to bude obyčejný malý kluk, který bude mít nějaké zařízení (paprsek), kterým bude dělat neobyčejné věci. Mohli si také spustit Spencerovské bitky, kdy Bud všechny zmlátí a nikomu se nic nestane, ale Bud je jako vždy vítěz. Možná mé hodnocení je ovlivněno také tím, že tento film jsem neviděl v dětství, ale až teď v mé pokročilé dospělosti. Třeba se někdy podívám i na 2. díl. ()

Pierre

Trošku jsem se bál, aby to nebylo až moc primitivní. Ale nakonec se z toho vyvinula, poměrně roztomilá rodinná komedie. Ničím nenáročná a hlavně s Budem v hlavní roli, což jí dost zachraňuje a davá charisma. Ta čtvrtá hvězdička je především za něj. Jinak je tento film, ale v jeho kariéře trochu nevšední. Je dost dětský (i když všechny filmy s ním jsou takové sympatické pohádky ze současnosti) a Bud zde je spíš za takové hodného dědulu než za drsňáka. Bitek zde moc nenaleznete. Film je zkrátka čistě rodinný film u kterého se dá příjemně odpočinout a když trošku přivřu oči mohu i říct že potěší i diváka jakkékoholiv věku. Tedy pokud máte rádi Buda a nad okouzlující pohádkou o jednom málem ufonkovi se dokázete povznést. Já se celý film usmíval od ucha k uchu, nad tou občasnou nenapaditostí jsem se pokoušel mávnost rukou a jsem spokojen. Na pokračování se rád podívám. ()

• Všechny scény, kde se poprvé setkali šerif (Bud Spencer) a H7-25, se natáčely v Six Flags Over Georgia. (Jan.Kanak)
  • Po úspěchu filmu E.T. Mimozemšťan (1982) a dějové podobnosti obou filmů, se tento film začal začal uvádět pod alternativním názvem „E.T. and the Sheriff“. (Jan.Kanak)
  • Film se odehrává a také byl natočen ve městě Newnan ve státě Georgia, USA. (Jan.Kanak)