Šerif a mimozemšťan

• italský

Uno sceriffo extraterrestre... poco extra e molto terrestre

• slovenský

Šerif a mimozemšťan

Sheriff and the Satellite Kid, The

Komedie / Sci-Fi / Akční

Itálie, 1979, 98 min

• sedm.1

"Spencerhillovky" jsem miloval odjakživa a budu je mít rád asi až do smrti,ovšem s jejich solovými kariérami už to tak slavné není.Šerif a mimozemšťan je z podobného soudku.Spencer je výborný a jeho facáky mi opět trhali bránici,ale zdaleka to není ono.Jde sice o oddychovku a v jádru je to i docela miloučký film,jen mám obavy,jestli tento můj komentář nepramení spíš jen z nostalgie,než z férového pohledu.Jinak bych totiž musel konstatovat,že Šerif a mimozemšťan je blbůstka pro děti z mateřské školy na sobotní dopoledne.Opravdu nablbloučký děj zde skutečně nezachrání nic,ani ona jeho miloučkost a pohodička.Každopádně,opět díky výborné kýčovité ústřední melodii,roztomilému chlapeckému herci a především pak díky samotnému Budovi řadím Šerifa mezi jeho lepší "bezparťákové" filmy.(2.9.2008)

Samostatné filmy Terence Hilla a speciálně Buda Specera jsou ve většině případů na to samé brdo. Jenže také jsou s láskou dělané a veskrze totálně pozitivní, takže i když jde o často o naprostou hloupost, člověk se u filmu usmívá a užívá si ho. Ne jinak je na tom i tahle sluníčkem prozářená komedie o šerifovi, který ve svém městečku nalezne kluka s neobyčejnými schopnostmi a hlavně mimozemským přístrojem, který chce získat "zlotřilý" armádní velitel. Jenže na šerifa si nepřijdou a jak jinak - odnesou si pořádnou nakládačku. Ve filmu se objeví řada známých bouchačů z Budových filmů a je radost pozorovat, jak si své role a roličky užili. Jednoduchý, prostý, ale laskavý film. A obzvlášť Budovi příznivce musí potěšit.(4.12.2008)

Naprosto nenáročný sci-fi dětský film, kde šerif Hall (Bud Spencer) potká malého mimozemšťana H7-25 (Cary Guffey), který se rád baví se svým fotonovým paprskometem. Až když šerif pochopí, že je to cizoplaneťan, tak začíná jeho úkol při jeho ochraně před armádou a kapitánem Briggsem (Raimund Harmstorf), který chce díky fotonovému dělu ovládnout zem. Z dalších postav stojí za zmínku lump Brennan (Joe Bugner), který ale v rozhodujících chvílích rozdává rány pěstí na té správné sraně, a popletený zástupce šerifa Allen (Luigi Bonos). A hlavně člověk u toho nemusí vůbec přemýšlet.(15.11.2010)

Další střípek do skládačky mého dětství. Takže, moje hodnocení je silně ovlivněno velkou dávkou nostalgie, přestože je to taková blbůstka. Šerif byl velmi sympatický chlápek, kterého si oblíbil malý mimozemšťánek, ale řekněte mi, kdy nebyl Bud Spencer sympaťák. Takový film ani neexistuje. Armáda, která chtěla získat malého chlapce, byla vážně trapná. Však je Bud taky pěkně spacifikoval. O hudební doprovod se postarala dvojice Guido a Maurizio De Angelis. Jejich jména vám asi nic neřeknou, ale filmy ano. Stačí jmenovat pouze jeden a budete hned vědět o koho jde, JESTLI SE ROZZLOBÍME, BUDEME ZLÍ.(4.11.2009)

Nostalgia je krásna, no zároveň i zákerná vec. Dosť u mňa zarezonovala aj po tom, čo som si jedno sobotňajšie ráno zapol televíziu a v nej bežal práve film Šerif a mimozemšťan, ktorý som ako decko doslova miloval a už si ani nepamätám, koľko razí som vkladal kazetu s ním do videoprehrávača a sledoval na všetky strany rany rozdávajúceho Buda Spencera, ktorému osud do cesty prihral malého a z môjho pohľadu dosť nesympatického mimozemšťana. Z pohľadu malého chlapca by som teda neváhal a šupol tomuto filmu 5*, no keď som na tento film natrafil po rokoch, premáhala ma nuda a občas som pochyboval, že ho dokážem dopozerať dokonca. Myslím, že najvhodnejšie bude, keď film zhodnotím zo súčasného pohľadu, do ktorého pridám štipku nostalgie, z čoho mi vychádza hodnotenie veľmi dobré 3*. (60%)(8.5.2011)