The Damned

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 87 min

Víctor García

Richard D'Ovidio

Podle komentářů hodně lidí očekává pořád originální a originální horor, ale v této době už se originalita těžko hledá a není to jen o hororech. Já jsem s tímto nenápadným hororem mile překvapen, atmosféra není z nejhorších a musím pochválit slušné gore. Není nad to vidět po delší odmlce povedené béčko, které se lehce přehoupne přes průměr a i za to můžeme být rádi. Jak už je mnohokrát psáno, nic originálního nenajdeme, ale za to slušně zvládnutý horor ano.. 7/10 = 75%(2.10.2014)

Rodinné stretko mladého ocina s podobne mladou dcérenkou v Bogote nedopadne práve najlepšie, po tom ako sa počas povodní vydajú nepríliš bezpečnou cestou. Stačí malá autonehoda a už sú aj so svojimi známymi v prdeli, prosiac o pomoc a úkryt miestneho starého páprdu. Ten privolí, no onedlho to aj oľutuje, keďže mu objavia dievča zavreté v pivnici. Ako však už dovtedajšia neistá atmosféra vo vzduchu naznačuje, báť sa treba skôr jej než jeho. Victor Garcia je slušný hororový remeselník, ktorý ukazuje, že vie pracovať nielen s filmovými pokračovaniami (aj keď za Hellraisera sa hádam hanbí). V tomto prípade ukuchtil rýdzu hororovú žánrovku, ktorá fanúšika nemá čím uraziť, aj keď takmer všetko s čím pracuje je už dávno videné a prepraté klišé. Vadí to? Nie. Funguje to? Áno.(30.7.2014)

Nie zlý, ale ani ničím výnimočný snímok, ladený do mysteriózno-hororovej roviny. Zo začiatku hrozná nuda, ale od havárie auta sa veci podstatne zlepšia a dejová linka začne celkom baviť. To najlepšie na snímku je však postupné budovanie atmosféry, síce nejde o nič extra ani keď sa vo filme dostaneme na maximum, ale takáto gradácia napätia celkom poteší. Masky s kamerou tiež neboli najhoršie a našlo sa tu aj pár slušných gore efektov. U mňa preto spokojnosť, film nepovažujem za stratený čas. 60/100(11.8.2014)

,,CO ŘÍKÁ?“ … ,,ŽE VŠICHNI ZEMŘEME!“... /// Když se partička kokůtků vykokotí v lese a narazí (čirou náhodou) na starej barák, není čas starat se vo kraviny. A tak nikoho nesere, že je ten domácí nějakej divnej. Po půlhoďce začne takový to bloumání po domě, hledání pravdy a čekání na smrt. Tyhle fáze mám rád. Když se nic neděje, zvuk se snaží udržet smysly v napětí a ani mě nevadí, že ten EVIL je trochu jednoduchej. Ke štěstí stačí, že dokáže zničit všechno, co může mít člověk rád. (Fotbal? Dobrá, tak všechno ne…) Tož takový to je hororový drama. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na návštěvě se nezajímám o kecy hostitele. Dělám si co chci. 2.) Líbilo by se mi hrát na Peška co chodí okolo, i kdyby to měl bejt samotnej ďábel! 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(17.8.2014)

Jak Victor García natočil horor za pár hadrů a divák měl z něho noční můry. Režisér vrátil do hry zapomenutého herce Petera Facinelliho, kterého si nikdo nedovede představit v nákladném bijáku, ač mu kritici kdysi předpovídali zářnou kariéru. A kde nám kluk skončil? Ve zchátralém hotelu na kolumbijském venkově, kde chce svoje blízké vyrvat ze spárů mocné čarodějnice a její dávné kletby. On i hrstka neokoukaných herců si vedli dobře. Dovedu si představit, kdyby do filmu někdo nalil o hrst dolarů navíc, jak by asi se vylepšila triková stránka filmu, která prostě mazec nenadělá. Sekvence, kdy se čarodějnice převtěluje do jiného těla, jsou oproštěné od patřičné působivosti, kterou jsem postrádal. Masky určitě také neobdrží žádný velký obdiv, ale režie chytla "šlapavku", což je dobrá známka toho, že film i diváka Lojzu čapne a nepustí. A ještě mu pořádně zabrnká na nervy, které už má i tak napnuté jak struny na Haberově kytaře, ze zprávy, že Babiš a spol. zdraží pivo. Takže na tradiční pivko natočené do džbánu v hospůdce si nechá zajít chuť. Pivní odér ve džbánu mezitím vystřídala vůně ze zvadlých řezaných květin, které dostala otylá manželka Otýlie v naději, že se brzy převtělí zase v tu hezkou a šlank paní, kterou si kdysi bral a která už konečně ze sebe shodí teplákovku sešitou z třiceti odpadkových pytlů. A takový lahodný mok z pugétu květin není jistě k zahození, když není na pivo, že. No co, režisér neměl finance na kvalitní technickou stránku, divák Lojza nemá na chmelový mok k filmu. Film nemá super naspídovaný rozjezd. Dokonce to vypadá, že García byl přítomen na place až teprve tehdy, co se film dostal do své zběsilé fáze, na kterou už pomocný režisér nestačil, avšak divák si počkal a uvítal ji. S filmem se v globálu nudit nebudete. Nejdříve je příběh vydatně zahlcen tajemnem okolo na svobodu puštěné a zanedbané holčičky, divák tuší, z jaké strany přijde úder, přesto je vývoj docela zajímavý, ne úplně předem jasný. Horor postupně dostane dynamický spád a baví, ale přesto mně to nedalo a vzal jsem si scenáristu i režiséra stranou, aby se mně přiznali, že se zřetelně inspirovali Raimiho Evil Dead. Jo, nepřiznali se, ale stačí se podívat na Tchyni Štikovou a je vám jasné, že ta čarodějnice pláchla z fikce do reality (show). A už se stačila i převtělit. 70%(30.9.2015)

• - Victor Garcia film po uvážení přejmenoval z původního Gallows Hill na The Damned. (Nivenx)