The Damned

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 87 min

Víctor García

Richard D'Ovidio

Možný spoiler! Očekával jsem další průměrný horor s démonem v hlavní roli, ale po velmi dlouhé době jsem viděl film, ve kterém nebyl žádný démon, ale zlá čarodějnice, které vůbec nevadí, že jí někdo zabije, protože velmi snadno vstoupí do člověka, který její současnou tělesnou schránku usmrtí. Takové milé osvěžení po všech těch démonech, se kterými se roztrhl pytel.(2.12.2014)

David prichádza spolu s družkou a dcérou na krátku dovolenku do Kolumbie. V tamojšom malom mestečku by veľmi rád navštívil svoju sestru Ginu. Nakoľko počas cesty do jej domu, aj spolu s pár priateľmi havarujú, rozhodnú sa požiadať o pomoc staršieho pána, prebývajúceho v neďalekom spustošenom hotely. Felippe však nie je len tak obyčajným správcom opustenej vily. V suteréne domu je uväznená duša samotného ... Nie zlý, ale ani nijak extra výnimočný hororový snímok, ktorý sa bohužial až príliš spolieha na otrepaný príbeh, či mimo záver, nie veľmi strhujúcu atmosféru. Nemôžem tvrdiť, že by ma "The Damned" nebavil, no 2-3 gore scénky na ktoré divák musí čakať až do samotného konca, pár záberov na pekné masky, mi príde proste málo. Sľuboval som si od tohto hororu viac - 55 %.(31.7.2014)

Vo veľkej produkcii typu Sinister, sme sa mohli dočkať kvalitného strašidelného hororu o čarodejnici, ktorú nejde zabiť. To by ju ale nemohol režírovať amatér, čo aj z tej hellraiserovskej série, dokázal natočiť presne ten najväčší shit. A nemohol by mať k dispozícii rozpočet 6 euro a nemohol by tam obsadiť nudných televíznych hercov. Skrátka a dobre, keby ten námet dostal na starosť niekto iný, bolo by to fajn. Takto sterilných 65%, aj to zo slabosti pre subžáner(10.8.2014)

No hádá se to ve mně. Parádní úvod filmu, ve kterém si hodí hlavní roli špica hacienda s překvápkem stylu slovenského Zla, vystřídá dost zběsilé padání hlav, které mi bohužel přišlo až over the top na to, jak polopaticky bylo dost brzo odhaleno, která bije. Pak už všechno dění zastínila vysoká míra předvídatelnosti, což v kombinaci s prkenným hraním některých jedinců tlačí moje hodnocení nemilosrdně dolů. Škoda, Víctor García už toho má za sebou dost, takže tohle mohlo rozhodně dopanout lépe, i když průser to rozhodně není. Takže za mě průměr. 65%(31.7.2014)

• Havaj8

Už se taky přidávám k tý hrstce fanoušků, kteří koukají na méně známé horůrky. Banda v pohodě týpků ztroskotaj uprostřed ničeho, kde náhodou stojí hotel se zlem uvnitř. Bál jsem se už, jestli se mnou neni něco špatně, ale atmosféru nějakou napjatou to nemělo extra vůbec, ale ani s tim gore si tu až tolik nepohráli. Evil tu hrál hru řekněme na babu, kde u koho skončil, ten pokračoval v jeho roli. Svým způsobem originální, ale přesto to není ani zdaleka průměrný povedený ačko.(11.11.2014)

• - Victor Garcia film po uvážení přejmenoval z původního Gallows Hill na The Damned. (Nivenx)