The Damned

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 87 min

Víctor García

Richard D'Ovidio

No hádá se to ve mně. Parádní úvod filmu, ve kterém si hodí hlavní roli špica hacienda s překvápkem stylu slovenského Zla, vystřídá dost zběsilé padání hlav, které mi bohužel přišlo až over the top na to, jak polopaticky bylo dost brzo odhaleno, která bije. Pak už všechno dění zastínila vysoká míra předvídatelnosti, což v kombinaci s prkenným hraním některých jedinců tlačí moje hodnocení nemilosrdně dolů. Škoda, Víctor García už toho má za sebou dost, takže tohle mohlo rozhodně dopanout lépe, i když průser to rozhodně není. Takže za mě průměr. 65%(31.7.2014)

Nie zlý, ale ani ničím výnimočný snímok, ladený do mysteriózno-hororovej roviny. Zo začiatku hrozná nuda, ale od havárie auta sa veci podstatne zlepšia a dejová linka začne celkom baviť. To najlepšie na snímku je však postupné budovanie atmosféry, síce nejde o nič extra ani keď sa vo filme dostaneme na maximum, ale takáto gradácia napätia celkom poteší. Masky s kamerou tiež neboli najhoršie a našlo sa tu aj pár slušných gore efektov. U mňa preto spokojnosť, film nepovažujem za stratený čas. 60/100(11.8.2014)

• korbitch22

Alah damm it! Co taky čekat od režiséra, který zprznil skvělá Zrcadla a natočil ještě nějaký tragikomický tv film o zamrzlé příšeře a dojebal sérii Hellraiser tak mocně, že už v tom nechtěl hrát ani Doug Bradley.Film námětem vykrádá úplně všechna žánrová klišé, ale ty dobrá, tudíž bych to byl ochoten odpustit, kdyby to bylo natočeno zručně, jenže García je prostě špatný režisér.Námět je mix Raimiho Smrtelného Zla a starého sci-fíčka Hidden.Plus další horory smrsknuté do jedné velké, neumětelské kuličky sraček.Garcíovi se nabízel tak obrovský, ale obrovský potenciál a on to všechno zazdí.Atmosféru nehledejte, režisér s ní neumí pracovat, nedokáže z těch skvělých lokalit ani slušných herců vyždímat kousek napětí, největší eso, které má v rukávu a to děsivou holčičku Annu Marii nechá z plátna zmizet po pěti minutách!Po pěti minutách! Kreténe!V tu chvíli i ten malý kousek napětí je v tahu.Démon má skvělé proměny, CGI proměny očí a obličeje jsou minimalistické, ale výborné.Bohužel, opět s nimi neumí vůbec García pracovat.Potom, kdy malý náznak atmosféry umře po deseti minutách, už jde dénom hupky dupky od herce k herci, vraždy jsou o ničem a celkově to prostě nemůže zaujmout vůbec ničím, kromě dvou sexy koziček tý snědý prcinky.Irituje mě, jací ubožáci mají právo a tu výsostnou možnost točit filmy.Naprosto vážně tvrdím, že mít stejný rozpočet, lokace a herce já, upravím scénář a natočím to 10x lépe, aby ta klišé, kterých je film narvaný od mrdky k hovnům byla děsivá a vytvořila super strašidelnou jednohubku.Momentky to mělo, to nic nemění na tom, jak znechuceni budete, pokud aspoň trochu rozumíte filmům až si uvědomíte, co všechno má García na plátně a jak trestuhodně a diletantsky s tím nakládá.35%.(17.8.2014)

Rozhodně spokojenost, The Damned sice možná není hororem, který by jednoho přilepil ke křeslu, ale svojí atmošku to fakt že má, celej film hustě prší, sem tam nějakej ten hrom, krásnej velkej barák kdesi v kopcích drogového, ehm totiž kávového ráje a jedna očividně nas... naštvaná bosorka. Palec hore za fajn herecké obsazení, povedené gore i bubu efekty. A díky Nivenxovi- pořád jsem přemýšlel, co mi Damned připomíná a ono fakt jo, ten Evil Dead je z toho vopravdu cítit :-)(18.8.2014)

• kaylin

Podle toho, o čem snímek je, bych čekal nějakou atmosférickou podívanou, ale ta se bohužel nedostavila. Místy je právě atmosféra dost cupována tím, jak jsou herci vedeni a jak je vedena kamera. Jako kdyby tomu chyběla chuť natočit něco skutečně děsivého, hororového, a tak se tvůrci prostě jen spokojili s tím, že scény zabírali tak, jak je tak nějak v hororu zvykem. Je to škoda, protože snímek, zrovna tenhle, by si se svým nápadem a dějovým vyzněním, zasloužil o dost více.(15.9.2014)

• - Victor Garcia film po uvážení přejmenoval z původního Gallows Hill na The Damned. (Nivenx)