Crash testy Richarda Hammonda (TV seriál)

• Česko

Rychlokurs Richarda Hammonda

• Česko

Rychlokurz Richarda Hammonda

Richard Hammond's Crash Course

Dokumentární

USA, 2011, 50 min

Richard Hammond

O něco horší než http://www.csfd.cz/film/295327-technicke-souvislosti/ . Ale ústřední myšlenka a vzezření serie je podobné. Jde o silně technicko-populární pořad, který se snaží přiblížit cílovému publiku (především typickým teenagerům, kteří by o něco takového jinak neprojevili zájem) zajímavé stroje se kterými se běžně nesetkáte. Dávám --- == 70 % == --- . PS: Ten název je celkem zavádějící.(18.3.2013)

Zábavné díly, které nás seznamují se zajímavými profesemi zblízka se střídají s díly a profesemi, které už tak zajímavé nejsou. A to je škoda, protože potencionál tenhle seriál má. Jen se bojím, že najít zajímavou profesi může být po více odvysílaných dílech problém.(8.4.2013)

Zajímavý pořad uváděný známým britským moderátorem z Top Gearu.(3.11.2013)

Hammonda který je 1/3 slavné trojice legendárního Top Gearu (britského, né té americké šaškárny) mám rád. Jeho humor mi sedí. Je fajn, že jak Jeremy, James (toho obzvlášť žeru) tak i Richard mají své śolové projetky. Ačkoliv kolikrát s auty vůbec nesouvisí, hoši tam vnáší své vtípky a průpovídky, což z dokumenty dělá lepšími. Tohle není Hammondův jediný projekt, lae stejně jako ostatní patří k mým oblíbeným. * * * *(17.6.2013)

Odpad pro toho pitomce, kdo přeložil "Crash course" (rychlokurz) jako "Crash testy". Jak může názvy pořadů překládat někdo, kdo zaprvé neumí otevřít slovník a zadruhé neviděl ani minutu pořadu? Jinak... První série celkem zajímavá. Parádní exkurze do práce jednotlivých členů posádky tanku, i ostatní stroje nevídáte zrovna denně. Druhá řada pak o kus slabší - těžké stroje nahradila ne tak zajímavá zaměstnání - práci v boxech formule si dovedeme představit (vyměnit kolo, dolejt benzín...), stejně tak sběrač hadů nepotřebuje zrovna vysokou. A vysvětlení práce raketových vědců z posledního dílů naopak do 30 minut nenarvete a už vůbec ne tak, aby to bylo zajímavé pro kameru a pochopitelné pro běžného diváka. Výsledkem je dost nudná řada. ||| 1.série 70% ||| 2.série 30%(29.9.2013)