Hrana

(festivalový název)
  • Slovensko Hrana - 4 filmy o Marekovi Brezovskom

Celovečerný dokumentárny film HRANA chce byť svedectvom o krátkom, ale mimoriadne dynamickom živote jedného z najtalentovanejších slovenských hudobných skladateľov novej doby – Mareka Brezovského. Zároveň podáva správou o celej jednej generácii, ktorá dospievala v chaotickom porevolučnom období prvej polovice deväťdesiatych rokov 20. storočia. O generácii, pre ktorú sa stala hudba Mareka Brezovského jej bytostným výkrikom a znie v jej srdciach ako hymnus. (oficiální text distributora)

Duston_Movie

Dokument má bavila len 1. a posledná časť, rockstars zomrú skoro a ostanú tu navždy. H zobral pár výnimočných ľudí a veľa ktorí sa nimi nestihli stať. ()

hejkalakate

Dokument jsem viděla čirou náhodou, o tomto člověku jsem neměla dříve ani tušení. Chválím sousedy za naprosto profesionální výkon, toto je dokument jak má být, i přesto, že mě jeho skladby nějak obzvlášť nezaujaly. Na toto období let devadesátých mám obzvlášť nehezké vzpomínky, ja byla zrovna v rozkvětu a bylo velice těžké najít si protějšek nezdecimovaný drogami. I proto je Marek pro mě hlavně troska, nedokázal absolutně zareagovat na situaci, byl to psychicky silně labilní jedinec, sobec, kterých jsem v době dospívání viděla mraky a byla na ně naštvaná a stále částečně jsem. Byli mezi nimi talenti různými směry a zahodili svoje životy, což by tak strašné nebylo, ale jejich rodiny a přátelé, jejich protějšky, jejich pocity potom, to už je horší... Dokázali takto x lidem zničit život, to jsem viděla mnohokrát... Celou dobu jsem nebyla stavu pochopit, kde na heroin Marek vzal peníze, rodiče tvrdí,že jim nic nebral, nechce se tomu ani věřit. Jejich pocit viny jim nezávidím, obzvlášť když asi i potom viděli, že pokud člověka závislého na tvrdé droze necháme padnout až na dno, leckdy to pomůže. ()

PF 2015

PF 2015