poster

V porodnici (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1981, 16 min

Scénář:

Markéta Zinnerová
 • kingik
  odpad!

  Menšík v obležení mladých rodiček a zdravotních sestřiček, přičemž až na jednu z nich (Žehrová), už nejsou herečky, které je ztvárnily, dnes herecky aktivní. Kolik už charakterů jeden z našich největších herců ztvárnil, avšak porodník v jeho podání je rarita. A samozřejmě nechybí jeho obvykle brilantní improvizační schopnosti v replikách. Ty vole, ale ten celkový výsledek! Absolutně nesoudržná socialistická blbost, která budí myšlenku, že za komunistů byl i porod těžký prohřešek. Připustit partnera k porodu bylo nepřípustné, břicha rodiček evidentně vycpaná polštáři, porodník ani nepřiložil přístroj na holý pupek, jen ho pro nic za nic třímal v ruce, do toho úplně hnusný prostředí, sice primitivně studiově kašírované prostory porodnice, ale úplně odporné, budící dojem poloprázdné budovy s místnostmi maximálně leda tak pro mučení. I znásilněná prostitutka by zde neporodila. Příběh o ničem. Polovinu mini stopáže zabírá hudba, dialogů minimum. Herecky zaujal jen a pouze Menšík, maličko se blýsknul i Vlastimil Hašek coby cholerický soused, tehdy mladý Skopal hrál roztržitého manžela rodičky. Nechápu, kde tvůrci často brali přesvědčení, že manželé těhotných žen, musí být roztržití pitomci, co se v okamžiku prvních kontrakcí stávají idioty, co ani neví, jak se jmenují. Realizace otřesná, být Menšíkem režiséra Hudečka na místě pošlu do prdele. Realizace primitivní. Dovršil to stín mikrofonu na zdi. Socialistická šulínovina. Chudák Menšík. To bylo nedůstojné, do čeho šel. Příležitost vidět ho jako docenta v bílém plášti už bohužel nepřišla. 0%(6.10.2015)

 • Tommassi3
  *

  "Já mám švagra, kterej při porodu tak trpěl, že při prvním utek, pak byl dlouho nezvěstnej a vrátil se až při narození druhýho dítěte.." ;) Zdá se to až trestuhodné obsadit do role primáře porodníka za všech okolností skvostného Vladimíra Menšíka, který právě bakalářskému konceptu vždy slušel a dokázal jeho zástupce svou mistrovskou improvizací obohatit, často i překlenout nezřídka jalové pasáže skriptu, a nakonec z jeho účasti nevytěžit ani to blbý ň !! Tentokrát Václav Hudeček zklamal na celé čáře, když vlastně ani svým bezobsažným a technicky nezvládnutým kraťasem nedokázal zaujmout nejen postoj k oné neustále na přetřes jdoucí otázce přítomnosti muže u porodu, ale ani zhnuseného diváka, který by se nejradši oběsil na pupeční šňůře..(2.11.2015)

 • MickeyStuma
  ****

  Povídka z porodnice je spíše taková zábavná hříčka než příběh ze života. Vladimír Menšík tu v roli primáře vystupuje přesně tak jak ho všichni známe. Velice výřečný a plný humoru. Reálnost na ztřeštěném chování jedné prvorodičky je však mizivá. Jen tak opustit porodnici a nechat se zase přivést manželem bez toho aby z toho v nemocnici nevyvodili důsledky je na pováženou.(9.10.2015)

 • Marthos
  odpad!

  ...když nikdo nemá čas napsat scénář, vyjde z toho podobná hovadina. Nepomohl ani Menšík, kterej je tu platnej jako padák v ponorce.(16.2.2019)

 • EKLEKTIK
  ****

  "Tak co děvčátka? Hekáme, hekáme?" Porodnický příběh, natočený podle zadaného tématu "Ta rozkošná mateřská dovolená", vypráví o cestě do porodnice a z porodnice, nejdříve bez tatínka a pak s tatínkem, aby si tam taky užil, ale on si vlastně nic neužil, na kterém mě zaujala úsměvná i dojemná forma projevu, ale také zajímavý hudební doprovod, jenž zde dostal výrazně větší prostor, než v jiných bakalářských povídkách.(6.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace