Po měsících odolávání nebezpečným hrozbám a smrtícím útokům se sourozenci Mikaelsonovi konečně setkávají tváří v tvář s člověkem, který by mohl představovat jejich definitivní zánik. (HBO Max)

Tom10000

22. a poslední díl 3.série. Freya zjistí, že se všichni nepřátelé Klause hrnou za ním do New Orleans. Marcel se probírá jako nová hrozba. Elijah se vyspí s Hayley. Bez pozvání a i přes ochranu domu Freyou se nakonec všichni dostanou do domu. Marcel pokouše a tím odsoudí k bolestivé smrti Elijaha a Kola. Rebeka zastaví další boje, když přijde zničehonic do jejich domu a Marcela uklidní. Zatímco Elijah a Kol, oba pokousaní, a Freya, otrávená jedem, jsou spolu s Hayley a Hope a Klausem naproti v domě, Marcel vymýšlí způsob, jak ho řádně potrestat. Rebeka hlídá dům, jelikož jí Marcel nechce ublížit. Sama bojuje s uřknutím, jež se jí začíná zvýrazňovat a hrozí, že zešílí. Vincent nalezne se šerifem policie mrtvá těla zbylých Strix v kostele. Klaus se vydá na svůj soud. Elijah trpí a Hayley se ho snaží utěšit. Freya se zase stará o Kola. Během soudu Rebeka podlehne svému temnému já a obviní Klause ze smrti rodičů a utrpení jí a jeho sourozenců, ačkoliv si ho přála hájit. Marcel vymyslí konečné řešení. Ponechá Klause v nekonečném utrpení dýkou s černou magií. Poté ho zazdí. Freya přijde na jediný způsob, jak se zachránit. Všechny včetně sebe uspí a Klause použije jako kotvu. Mimo něj, zatímco stále trpí, jsou nyní všichni na bezpečném místě, jež pro ně vymyslela. Hayley a Hope odjíždí spolu s rakvemi Mikaelsonů do bezpečí, Klaus jim zanechal dopis právě pro jejich dceru. Marcel se zmocní New Orleans a jejich domu, a Vincent se proti němu vzbouří a přestaví kostel, který Marcelovi patřil. 95 - 100 procent. ()