Reklama

Reklama

Tecnica di un omicidio

  • Francie Technique d'un meurtre (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Nájemný vrah Robert Webber jde právě do důchodu. Nabídku svého zaměstnavatele na vraždu bývalého zaměstnance, z něhož se stal policejní informátor, zpočátku odmítá. Ale když byl jeho bratr zavražděn, nezbylo mu, než tu nabídku vzít a akceptovat i mladého asistenta Tony Lo Bella (Franco Nero). (Karlos80)

Recenze (3)

majo25 

všechny recenze uživatele

Príjemné prekvapenie z Talianska. Ono to nie je len zasadené do Ameriky, ono to ako Amerika aj dobre funguje, čo je na eurotrilery veľká výnimka. Na svoju dobu drsný triler o organizovaných nájomných vrahoch, ktorí si idú po krku, resp. nie je zjavné, o čo komu ide. Nejaké tie bitky, prestrelky, skryté identity a (ne)očakávané zvraty. Na rozdiel od nevýrazného mladého Nera zaujme nekompromisný Robert Webber v hlavne úlohe. Škoda len, že prvok pomsty nebol silnejší. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Tak tady to všecko začalo, tohle je oficiálně první taliánské eurocrimi (tzv. poliziotteschi). Výborný Prosperiho thriller, který se snažil napodobit starý americký gangsterský film a nutno říct že se to Prosperimu celkem dobře povedlo. Ono to vypadalo jak když sledujete americký film, ale nenechte se zmást, v Americe se jen točilo. Hlavní roli si zde zahrál Robert Webber, který zde hraje tak trochu flegmatického nájemného zabijáka. Weber se mi líbil i ve své druhé eurokriminálce "Qualcuno ha tradito" rovněž od Prosperiho. Elegantní 60's atmosféra, parádní hudba a kamera, některé obrazově opravdu velké scény, a především dobrá akce (nikdy nezapomenu na přípravu nájemné vraždy, na střeše výškové budovy, vše kolem oné přípravy vypadalo skutečně hrozivě), dále je tu dost soubojů tělo na tělo, přestřelek, ale i automobilových honiček. Nechybí tedy téměř nic, co by správný film v této kategorii měl obsahovat. Hezká scéna je i v baru kde hraje populární bigbeatová Liverpoolská skupina Sorrows (tuto skladbu; http://www.youtube.com/watch?v=Y8Ias3gYZv4). Mladý pětadvacetiletý Franco Nero, tehdy ještě bez svého typického knírku, rovněž k nepřehlédnutí, nutno říct že to bylo pořádné ucho, ale ve své intrikářské roli zahrál dobře. K Weberovi se jako mladý učeň krásně hodil. Na rok '66 rozhodně pecka, která strčí do kapsy jak některé americké věci, tak i ty francouzské. Prosperi natočil celkem 7. poliziesco filmů, tady na dtb je více znám jen filmem "La settima donna", což je trochu škoda. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama