As I Lay Dying

As I Lay Dying

USA, 2013, 110 min

Ve výsledku As I lay Dying není vůbec špatné, z předlohy si bere to nejlepší a obsazení i scénář jsou vesměs na špičkové úrovni. Dojem však nemálo kazí křečovitě zakomponované záběry dvou kamer najednou (které se bohudík z nějakého důvodu objevují pouze v první polovině) a určitě by se daly přirozeněji zpracovat i monology do kamery. Ta roztahaná a tichá, pro někoho třeba pseudoumělecká atmosféra má ale i tak svou sílu, a to i přesto, že z celého filmu jde na sto honů cítit prvoplánovost.(28.2.2014)

Prekvapive slusna, ale az prilis doslovna adaptace. Filmova zpracovani knih by proste nemela byt jen slova doplnena o obrazky a konkretne Faulknerova predloha by si vzhledem ke svemu experimentalnimu duchu zaslouzila odvaznejsi filmarske postupy nez jen prosty split screen. Vystihnout atmosferu knihy se ovsem vicemene podarilo a Tim Blake Nelson je tu zrejme ve sve zivotni roli.(14.10.2015)

• chezush

Franco, Franco.. ze všech knih na světě sis musel vybrat tu, kterou jde stěží přečíst, natož zfilmovat. Jedna velká táhnoucí se nuda, nezajímavé dialogy a přemlouvání se k dokoukání. Ale za tu odvahu Ti jednu hvězdu dám.(19.12.2013)

• kaylin

I když to je klasika podle Williama Faulknera, tak je to neskutečně těžce snesitelný snímek, který nejen, že se se vybírá v pomalých scénách, ale ještě nám najednou hází záběry ze dvou kamer. Vytváří to zvláštní dojem, který mi bohužel přijde prvoplánový. Film se strašně moc snaží o to, aby byl uměleckým, až zapomíná na to, že je výpovědí umělce. James Franco si napsal podle předlohy scénář, ujal se režie a tak hlavní role v naději, že tenhle autorský projekt se někoho dotkne. Dotkne se hlavně asi jeho samotného. Osobité pojetí, ale bohužel bez jakéhokoli náboje. Ten jižanský přízvuk je opravdu síla.(29.11.2013)

• Mishqo

Tento film sa dá charakterizovať jedným slovom - pseudoumelecký. Monológy hrajúce sa na nositeľa hĺbavých myšlienok a pritom sa ich výpovedná hodnota blíži nule, delenie obrazu na dve časti a využívanie slow-motion pôsobia viac rušivo ako by mali zintenzívniť filmový zážitok (ak tam vôbec nejaký je). Jednoducho, tomuto filmu bude chápať asi len samotný Franco.(11.12.2013)