Tučňáci - život z blízka (TV seriál)

• Česko

Tučňáci - špión ve vlastních řadách

Penguins - Spy in the Huddle

Tučniaky - špióni v dave

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 3x53 min

John Downer

David Tennant

Philip Dalton

Velice zajímavý a zábavný dokument. A že mě nepřekvapuje, že to je zase BBC. Plný počet nedávám, protože přeci jenom dokumentů o přírodě a zejména pak o zvířatech je nespočet a vyjmenoval bych půl tuctu (minimálně) lepších. Ten robotučnáčí paparazi je fakt skvělý nápad a myslím, že v žádném jiném dokumentu neuvidíme tolik scén ze života tučňáků a tolik se o těchto bizarních stvoření nedozvíme.(25.1.2014)

BBC Earth si postavilo latku vysoko, a tento seriál ju teda nedočahuje. A ako podobné 'spy dokumenty', ani tento neprináša nič nové, pričom spracovanie mi pripomína prírodovedné dokumenty pre deti. Okrem toho, nemám rád, keď sa venujú kamerám a nie zvieratám. Ale miestami je to hravé, vtipné, tučniakom držíte palce v ich problémoch a zábery sú detailné. Nesmiem zabudnúť a veľmi si cením pipľavú prácu kameramanov a dlhé hodiny čakania na použiteľné zábery, rovnako ako niekoľkomesačnú prácu autorov. Hodnotenie: 70%(5.1.2014)

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem viděla, a to už jsem jich viděla hodně. Jako fanda tučňáků obecně jsem byla naprosto okouzlena detailními záběry a celkovým zpracováním dokumentu včetně tučňáků kamerových. Myslím, že tento typ dokumentů by měl být povinný pro každého člověka, jež pochybuje o zachování přírody bez lidského zásahu.(25.1.2014)

Tučňák Humboldtův - největší frajeři. Best scéna, když skáčou po hlavách spícím tuleňům. Tučňák císařský - nejmajestátnější. Kolíbavá chůze alá kachna, nejlepší scéna = páření, no nemají to lehké... Tučňák skalní - pro mě nejmíň zajímavý, nevím proč, připomíná mi trochu Korelu chocholatou. Přesto v dokumentu podává extra výkony, 1000x skákat na skálu a 1000x být smeten, to chce silné nervy... Žárlivá samice, která ničí kameru v domnění, že jde o sokyni taky dobrá. Celkově? Výborný dokument! BBC umí.(12.5.2014)

Vtipné, rozkošné, poučné, zábavné, roztomilé, okouzlující, nádherné.... život tučňáků mě tak ohromil, že jsem se nemohla odpoutat od televizní obrazovky :) rozesmáli mě srandovními pohyby, které mi připomněly chůzi Charlieho Chaplina, malí tučňáčci jsou hrozně rozkošní :D dokument je také poučný a dozvíme se v něm mnoho zajímavostí ze života tučňáků :)(24.1.2016)