Reklama

Reklama

Tučňáci - život z blízka

(seriál)
  • Česko Tučňáci - špión ve vlastních řadách (více)
TV spot
Velká Británie, 2013, 3x53 min

Obsahy(1)

Za jejich poněkud legračním vzezřením se skrývá neobyčejná povaha. S klidem přežívají v těch nejdrsnějších podmínkách, jaké si lze představit. Přesvědčí vás o tom skryté kamery. Cyklus z kolekce BBC Earth. Tito odvážní ptáci musejí vychovávat svá mláďata v těch nejdrsnějších podmínkách, jaké si lze představit. Přesvědčí vás o tom naše maskované kamery. Pomohou nám sledovat jejich osudy od ledových polí Antarktidy po spalující tropy. Antarktida je domovem dvou ze sedmnácti druhů tučňáků. Teď se tu ale objevil další druh, „tučňák kamerový". Kromě kamery, kterou má na prsou, má ještě jednu umístěnou v oku. Teď vyčkává, kdy dorazí jeho známí příbuzní. Jsou to tučňáci císařští. Největší a nejvznešenější zástupci tohoto živočišného řádu na světě. Bývají vysocí až jeden metr. Jsou velice zvědaví. „Tučňáka kamerového" musejí nejdříve přijmout mezi sebe. Jinak by je těžko mohl natáčet zblízka téměř celý rok. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (21)

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý a zábavný dokument. A že mě nepřekvapuje, že to je zase BBC. Plný počet nedávám, protože přeci jenom dokumentů o přírodě a zejména pak o zvířatech je nespočet a vyjmenoval bych půl tuctu (minimálně) lepších. Ten robotučnáčí paparazi je fakt skvělý nápad a myslím, že v žádném jiném dokumentu neuvidíme tolik scén ze života tučňáků a tolik se o těchto bizarních stvoření nedozvíme. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

BBC Earth si postavilo latku vysoko, a tento seriál ju teda nedočahuje. A ako podobné 'spy dokumenty', ani tento neprináša nič nové, pričom spracovanie mi pripomína prírodovedné dokumenty pre deti. Okrem toho, nemám rád, keď sa venujú kamerám a nie zvieratám. Ale miestami je to hravé, vtipné, tučniakom držíte palce v ich problémoch a zábery sú detailné. Nesmiem zabudnúť a veľmi si cením pipľavú prácu kameramanov a dlhé hodiny čakania na použiteľné zábery, rovnako ako niekoľkomesačnú prácu autorov. Hodnotenie: 70% ()

Reklama

Lucbric 

všechny recenze uživatele

Vtipné, rozkošné, poučné, zábavné, roztomilé, okouzlující, nádherné.... život tučňáků mě tak ohromil, že jsem se nemohla odpoutat od televizní obrazovky :) rozesmáli mě srandovními pohyby, které mi připomněly chůzi Charlieho Chaplina, malí tučňáčci jsou hrozně rozkošní :D dokument je také poučný a dozvíme se v něm mnoho zajímavostí ze života tučňáků :) ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Strasti a slasti života tučniakov očami tučniakov, prípadne aj očami ich vajíčka. Všetko, čo súčasná technika dovolí vrátane nočného videnia alebo snímania aj za tej najhoršej búrky v Antarktíde. Pozorovanie ich života nenudí, striedajú sa akcie rôzneho charakteru, adrenalínové, veselé, dojímavé aj smutné. V najhorších mrazoch a víchriciach na planéte sa treba postarať o seba, svojho partnera, vajíčko vo vaku medzi nohami a nakoniec o mláďa. Najlepšie zábery a skutočné príbehy tučniakov, aké zatiaľ boli natočené. ()

saniskaa 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem viděla, a to už jsem jich viděla hodně. Jako fanda tučňáků obecně jsem byla naprosto okouzlena detailními záběry a celkovým zpracováním dokumentu včetně tučňáků kamerových. Myslím, že tento typ dokumentů by měl být povinný pro každého člověka, jež pochybuje o zachování přírody bez lidského zásahu. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama