poster

Tučňáci - život z blízka (TV seriál)

 • Velká Británie

  Penguins - Spy in the Huddle

 • Slovensko

  Tučniaky - špióni v dave

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 3x53 min

Režie:

John Downer

Hrají:

David Tennant
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  *****

  Než jsem si „Penguins: The spy in the huddle“ pustil, měl jsem trochu obavy, že tři hodiny je na zabavení se tučňáky přespříliš. Ale recenze byly vesměs pozitivní a samozřejmě oprávněně. Stereotyp nehrozí, protože se střihem skáče mezi třemi druhy tučňáků, tučňákem císařským, dále Humboldtovým a tučňákem skalním, jejichž životy jsou značně odlišné. Všechny tři druhy mě uchvátily, jejich život a péče o potomky nedávají prostor k hluchým místům. Každá epizoda obsahuje dojemné okamžiky, ale obecně je tato série vtipná, už jen tím, že většina záběrů je nasnímaná očima plně funkčních robotických tučňáků, jejichž komické pohyby a interakce s těmi živými by byla na samostatný dokument. Pro ty, kdo se chtějí něco nadstandartního dozvědět o těchto mimořádných tvorech, je tato série určitě lepší variantou než francouzské patetické Putování tučňáků. Skvělý vypravěč David Tennant sice také vyprávění odlehčuje, ale rozhodně není infantilní jako zmíněny francouzský rodinný film a netrpí tím informační hodnota.(7.10.2013)

 • Radko
  ****

  Tučniakom držím palce. Zábavný aj náučný trojdielny dokument ukázal kopu ďalších interesantných momentov z ich životov, využívajúc kamery v umelých skaliskách, či umelých tučniakoch.(21.2.2014)

 • Politik
  *****

  Krása! Běží to na BBC a prostě jsem unešenej, nejlepší dokument o tučňácích, co jsem viděl :)(18.10.2014)

 • Nyck
  *****

  Sledovat tučňáky skalní, jak se stokrát snaží vylézt na skálu a stokrát je sejme nová vlna z moře, to je neuvěřitelné. Všechny tři druhy jsou velmi chytré a kolikrát mi hlava nebere, jak na tohle přišly. BBC nezklamala, s těmihle tvory to snad ani nejde zkazit.(27.1.2014)

 • LiborGondek
  *****

  Tučňák Humboldtův - největší frajeři. Best scéna, když skáčou po hlavách spícím tuleňům. Tučňák císařský - nejmajestátnější. Kolíbavá chůze alá kachna, nejlepší scéna = páření, no nemají to lehké... Tučňák skalní - pro mě nejmíň zajímavý, nevím proč, připomíná mi trochu Korelu chocholatou. Přesto v dokumentu podává extra výkony, 1000x skákat na skálu a 1000x být smeten, to chce silné nervy... Žárlivá samice, která ničí kameru v domnění, že jde o sokyni taky dobrá. Celkově? Výborný dokument! BBC umí.(12.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace