Intimní místa (festivalový název)

Intimnyje mjesta

Интимные места

Intimnye mesta

Intimate Parts

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Rusko, 2013, 80 min

KVIFF 2013 - Tak tohle mě dostalo, musel jsem se na to vyspat, abych to mohl ohodnotit :-). Obrázek dnešního všedního života, tedy alespoň té části, o které se veřejně nemluví, podaný s vtipem a ruskou duší (nedovedu si představit, jak by podobný film dopadl, kdyby se natočil u nás :-) ). Co víc asi dodat směsice různých hrdinů, kteří mají "svůj problém". Naprostý souhlas s Isherwoodem. Nahota není samoúčelná a výborně v celém filmu sedí. Jediné co bych jinak skvělému debutu vytkl je možná trochu roztříštěná dějová linie (občas jsem hledal, která postava je která), ale jinak určitě 4* P. S.: Pokud Vám v kině po prvních 5 minutách bude vrtat hlavou, proč to všechno začíná na hřbitově - nebojte, počkejte do konce a budete se muset smát!(1.7.2013)

Černá komedie s pár vskutku podařenými absurdními situacemi a mini-gagy. Na debut se jedná o vyspělý film, schopný sdělit kus neoddiskutovatelné pravdy o sexuálním chování lidí. Na druhou stranu je ale cítit určitá epizodičnost a nezdařená mozaikovitost, kdy se snímek skládá z řady nápadů a scén pouze poslepovaných dohromady. Tempo také není konzistentní, dá se říct, že poslední čtvrtina už nepřináší nic nového... 6/10(29.6.2013)

Hravý a lehký snímek o milostných a vztahových peripetiích skupiny přátel z Moskvy. Oba režiséři vypráví zcela otevřeně a velmi přirozeně příběhy, které se mohou klidně stát i Vám. Určitě se zasmějete, byť jsou některé gagy vpraveny do děje poněkud uměle. Tři až čtyři hvězdičky, ale byť jde o debut, na vyšší počet než tři nakonec nedosáhne.(29.6.2013)

Zdrastvujtě! :-) Píše se to takhle? Asi ne.. To je fuk, to co chci prásknout je, že jsem zvýšil na konečné čtyři hvězdy poté, co jsem si uvědomil, že za ujetou perverzní směsicí karikatur, skrývá se hlubší a vážnější zpráva o stavu dnešní společnosti po stránce vztahové, intimní, sexuální,.. Myslím, že to bude chtět ještě uležet v makovici.. Myslím, že to bude chtět, aby jste si na to zašli sami.. ;-) Myslím, že se budete mít filmově. :-) Woo.(29.6.2013)

Film, ktorý vie, že sex je divácky vďačná téma. Čiernohumorne vtipné nahliadnutie do intímneho súkromia skupinky ľudí, ktorým to doma moc neklape, alebo ani nemá s kým klapať. V čele cenzúrnej komisie sedí samotárska pani s nefungujúcim vibrátorom, a najkrajšia a najromantickejšia protagonistka je tehotná s týpkom, ktorý si v posteli s ňou predstavuje chlapa. Citlivý a vďaka širokouhlej kamere cinematicky netelevízny uspokojiteľ vašeho psychologického voyeurizmu.(30.6.2013)