Intimní místa (festivalový název)

Intimnyje mjesta

Интимные места

Intimnye mesta

Intimate Parts

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Rusko, 2013, 80 min

První pecka festivalu. Sexuální problémy současné generace podané v tak dokonale hořskosladkém balení, až mě z vlastního smíchu chvílemi mrazilo. Je v tom nahota, otevřená sexualita a přitom žádná perverznost. Jen lidi jako my, v jejichž věku jsme, nebo brzy budeme. Sexuologická sonda hlubší, než hrdlo vysloužilé pornohvězdy. Vzalo mě to tak, že jsem ochoten tomu prominout i to, že ze všech příběhů má pořádný konec vlastně jenom jeden (a to ještě ten nejméně zajímavý). 4 a ½.(29.6.2013)

• Frajer42

Z nějakého blíže nespecifikovatelného důvodu, jsem od tohoto snímku čekal něco ve stylu Little Death. Už bych se rád jednou provždy tahle očekávání odnaučil. Little Death se samozřejmě nedostavila. O děj zde nezavadíte, ani kdybyste použili elektronový mikroskop. Jedná se o lehce artovou a těžce intimní šmíráckou záležitost. Tolik ptactva kolik se sletělo před kamery v tomto snímku, se nesletí ani na všesokolský slet. Na své by si při sledování tohoto snímku přišli i hoši od Bobří řeky, pokud tedy nejsou nějací vybíraví a považují ženy pouze za jakýsi zbytečný obal kolem rozmnožujícího ústrojí. Jediné, co si diváci a divačky zvládnou z tohoto snímku odnést je informace, že ruští pánové jsou těžce pod evropským průměrem a že se režisérská dvojice zhlédla v ošklivých ženách. Pěknou slečnu zde lze zaregistrovat pouze v přítmí, zatímco ošklivky (většinou prostorově náročnější) vám obtěžují zrak každou chvíli. Jako nástroj k honitbě tedy rozhodně nebrat a jako snímek na zpříjemnění večera je tato záležitost rovněž nepoužitelná. Není mi tedy příliš zřejmé. Koho oči se zde tvůrci pokoušeli uspokojit. Nejvíce mě zarmoutilo, že se humor velmi dobře kamsi uschoval a po celou stopáž nevystrčil ani jeden růžek.(23.9.2017)

KVIFF 2013 - Tak tohle mě dostalo, musel jsem se na to vyspat, abych to mohl ohodnotit :-). Obrázek dnešního všedního života, tedy alespoň té části, o které se veřejně nemluví, podaný s vtipem a ruskou duší (nedovedu si představit, jak by podobný film dopadl, kdyby se natočil u nás :-) ). Co víc asi dodat směsice různých hrdinů, kteří mají "svůj problém". Naprostý souhlas s Isherwoodem. Nahota není samoúčelná a výborně v celém filmu sedí. Jediné co bych jinak skvělému debutu vytkl je možná trochu roztříštěná dějová linie (občas jsem hledal, která postava je která), ale jinak určitě 4* P. S.: Pokud Vám v kině po prvních 5 minutách bude vrtat hlavou, proč to všechno začíná na hřbitově - nebojte, počkejte do konce a budete se muset smát!(1.7.2013)

Film, ktorý vie, že sex je divácky vďačná téma. Čiernohumorne vtipné nahliadnutie do intímneho súkromia skupinky ľudí, ktorým to doma moc neklape, alebo ani nemá s kým klapať. V čele cenzúrnej komisie sedí samotárska pani s nefungujúcim vibrátorom, a najkrajšia a najromantickejšia protagonistka je tehotná s týpkom, ktorý si v posteli s ňou predstavuje chlapa. Citlivý a vďaka širokouhlej kamere cinematicky netelevízny uspokojiteľ vašeho psychologického voyeurizmu.(30.6.2013)

Hravý a lehký snímek o milostných a vztahových peripetiích skupiny přátel z Moskvy. Oba režiséři vypráví zcela otevřeně a velmi přirozeně příběhy, které se mohou klidně stát i Vám. Určitě se zasmějete, byť jsou některé gagy vpraveny do děje poněkud uměle. Tři až čtyři hvězdičky, ale byť jde o debut, na vyšší počet než tři nakonec nedosáhne.(29.6.2013)