Intimní místa (festivalový název)

Intimnyje mjesta

Интимные места

Intimnye mesta

Intimate Parts

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Rusko, 2013, 80 min

KVIFF 2013 - Tak tohle mě dostalo, musel jsem se na to vyspat, abych to mohl ohodnotit :-). Obrázek dnešního všedního života, tedy alespoň té části, o které se veřejně nemluví, podaný s vtipem a ruskou duší (nedovedu si představit, jak by podobný film dopadl, kdyby se natočil u nás :-) ). Co víc asi dodat směsice různých hrdinů, kteří mají "svůj problém". Naprostý souhlas s Isherwoodem. Nahota není samoúčelná a výborně v celém filmu sedí. Jediné co bych jinak skvělému debutu vytkl je možná trochu roztříštěná dějová linie (občas jsem hledal, která postava je která), ale jinak určitě 4* P. S.: Pokud Vám v kině po prvních 5 minutách bude vrtat hlavou, proč to všechno začíná na hřbitově - nebojte, počkejte do konce a budete se muset smát!(1.7.2013)

"Ještě něco?" "Baterky" "A ještě?" "Ještě baterky" "A ještě" Korpulentní cenzorka, které z neukojení lehce hrabe, fotograf co fotí jen "čůráky a kundy" a další postavy, co mají s intimnímy místy nějaký problém. S humorem nám je předkládána sonda do života ruských obyvatel, kteří se mají dobře, jsou ještě mladí a navenek bezproblémoví. Ale pod povrchem to doutná.(1.7.2013)

Zdrastvujtě! :-) Píše se to takhle? Asi ne.. To je fuk, to co chci prásknout je, že jsem zvýšil na konečné čtyři hvězdy poté, co jsem si uvědomil, že za ujetou perverzní směsicí karikatur, skrývá se hlubší a vážnější zpráva o stavu dnešní společnosti po stránce vztahové, intimní, sexuální,.. Myslím, že to bude chtět ještě uležet v makovici.. Myslím, že to bude chtět, aby jste si na to zašli sami.. ;-) Myslím, že se budete mít filmově. :-) Woo.(29.6.2013)

Hravý a lehký snímek o milostných a vztahových peripetiích skupiny přátel z Moskvy. Oba režiséři vypráví zcela otevřeně a velmi přirozeně příběhy, které se mohou klidně stát i Vám. Určitě se zasmějete, byť jsou některé gagy vpraveny do děje poněkud uměle. Tři až čtyři hvězdičky, ale byť jde o debut, na vyšší počet než tři nakonec nedosáhne.(29.6.2013)

První pecka festivalu. Sexuální problémy současné generace podané v tak dokonale hořskosladkém balení, až mě z vlastního smíchu chvílemi mrazilo. Je v tom nahota, otevřená sexualita a přitom žádná perverznost. Jen lidi jako my, v jejichž věku jsme, nebo brzy budeme. Sexuologická sonda hlubší, než hrdlo vysloužilé pornohvězdy. Vzalo mě to tak, že jsem ochoten tomu prominout i to, že ze všech příběhů má pořádný konec vlastně jenom jeden (a to ještě ten nejméně zajímavý). 4 a ½.(29.6.2013)