Štyria priatelia – John, Ben, Tim a Michael – okradnú v Londýne nesprávneho človeka. Nesprávny človek sa vyznačuje tým, že potom, ako urobíte prvú a zároveň i najzávažnejšiu chybu – necháte ho žiť – vám pôjde po krku až za hrob! A navyše, ak sa dotknete i jeho masívneho zlatého prsteňa, na ktorý je veľmi chúlostivý, máte istú záruku, že okrem vás bude trpieť i vaša rodina a vaši blízki. Olúpiť Golden Polea (Vinnie Jones) bolo prvou veľkou chybou našej štvorice (pričom obzvlášť Michael je v tom naozaj nevinne). Tou druhou bolo narodiť sa s hlavou bez mozgu a omylom si za ukradnuté peniaze kúpiť letenky na dovolenku miesto Malajzie do Litvy... (sochoking)

vander19

Toto je krásny príklad toho ako sa niekto snaží robiť kópie overených a kvalitných vecí. Velyvis má zo seba pocit, že je asi Guy Ritchie. No nemal vzťah s Madonou a písanie scenárov mu už absolútne nejde. Od samého začiatku mi to pripomínalo kópiu tých skvelých filmov na prelome storočí z Londýnskeho prostredia. Lenže to Velyvisovi nestačilo a skĺbil dokopy neskutočné množstvo výborných filmov, aby ich zasmradil svojim výsledkom. Jediné pozitívum ostáva Vinnie Jones a vlastne len kvôli nemu som si pozrel tento film. Humoru minimálne - aspoň takého na ktorom sa rozumný človek dokáže zasmiať, zato si to kompenzuje obrovským množstvom vulgarizmov, čo zrejme malo byť COOOL. Ak mám prirovnať tento film ku niečomu napadá ma jedine ako keby si z toho sajrajtu, čo som si spravil výbornú kávu znova uvaril ďalší hrnček. Proste z humusu sa kvalita vyťažiť nedá. Stupídny príbeh, postavy, repliky, ako tak hudba sa dala prežiť. Znovu mám pocit, keď niekto sa snaží z východnej časti EÚ spraviť prdel sveta na úrovni Mauritánie. Velyvis ak ešte niečo vytvoríš mali by ťa vo Vilnuse nadobro zavrieť do krídla medzi duševne a paranoidne chorých, ktorí majú pocit, že sú umelcami. ()

ruhebitte2010

Koukám, že se tu někoho dotklo, že si dělají srandu z východních zemí, ale jaksi si někdo nevšiml, že hlavní "hrdinové" jsou Angláni. Je to trochu buranské a infantilní, ale srovnávat to s Troškou? To snad ne. Mimochodem, že se každý snaží okrást každého není zase tak daleko od reality ani u nás. 70% ()

gogo76

Dosť divoká a občas i vtipná jazda, ktorá sa inšpiruje gangsterskými filmami G. Ritchieho a šialeným tempom E. Kusturicu. Isté je, že V. Jones má proste na takéto úlohy ksicht a asi ťažko ho niekedy budeme vidieť v romantike. Vo filme je množstvo postáv a postavičiek, množstvo divokých situácií i neuveriteľných náhod. V mnohých z nich sa však dosť prestrelilo, iste si pomyslíte, že menej je niekedy viac, no na jeden zábavne ladený večer to stačí. Ten, kto nikdy v živote nedvíhal liatinový radiátor asi uverí koľko kilometrov sa dá s radiátorom nabehať, ale ok. Je to komédia a zopár vtipov sa tu vydarilo. V tom záverečnom zmätku sa akosi pozabudlo na zopár maličkostí ako prsteň, priateľka na telefóne či imigranti v lese, ale dá sa to prežiť. Na jedno pozretie. 60%. ()

ondrula

Na začátku to skutečně vypadalo trochu jako Sbal prachy a vypadni. A kdyby děj zůstal v Londýně, třeba by film zaznamenal i podobný úspěch, protože určitý potenciál jakožto gangsterka rozhodně měl. Záhy se ale Angláni dostanou do Litvy, kde se započne podivná fraška zesměšňující východní Evropany a celý film zaznamená ukrutný úpadek. Dle filmu jsou VŠICHNI Litevci zločinci: vrazi, korupčníci, obchodníci s lidským masem, podvodníci, zloději, násilníci, lupiči atd. Bylo by to možná i zábavné (poté co divák překousne tu zkurvenou šanci natočit slušnou gangsterku), nebýt toho, že z opakované vlastní zkušenosti vím, že Angličani nevědí o zemích bývalého východního bloku vůbec nic, prostě je to nezajímá. V horším případě si myslí skutečně to, co je ve filmu zobrazeno. ()

J*A*S*M

Buranský humor založený výhradně na tělesnosti a stereotypech o východní Evropě. Působí to sice filmověji než třeba náš Troška, ale v obsahu zas až takového rozdílu není. Chvíli - dejme tomu půlhodinu - je to snesitelné a občas i úsměvné, ale když postupem času člověk pochopí, že jiných vtipů už se nedočká, začne to být spíš ubíjející a trapné. ()

• Scéna kedy posádka ambulancie znásilňuje bezvedomú pacientku, je založená na skutočnom incidente, ktorý sa stal v roku 2009 v hlavnom meste Litvy, Vilniuse. Obvinení zo znásilnenia 18 ročnej pacientky počas prevozu boli vtedy 62 a 36 roční zamestnanci záchrannej služby. (Ludo444)