poster

Litva, do toho! (festivalový název)

 • Litva

  Redirected / Už Lietuvą!

 • Velká Británie

  Redirected

Akční / Komedie / Thriller

Litva / Velká Británie, 2014, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ondrula
  **

  Na začátku to skutečně vypadalo trochu jako Sbal prachy a vypadni. A kdyby děj zůstal v Londýně, třeba by film zaznamenal i podobný úspěch, protože určitý potenciál jakožto gangsterka rozhodně měl. Záhy se ale Angláni dostanou do Litvy, kde se započne podivná fraška zesměšňující východní Evropany a celý film zaznamená ukrutný úpadek. Dle filmu jsou VŠICHNI Litevci zločinci: vrazi, korupčníci, obchodníci s lidským masem, podvodníci, zloději, násilníci, lupiči atd. Bylo by to možná i zábavné (poté co divák překousne tu zkurvenou šanci natočit slušnou gangsterku), nebýt toho, že z opakované vlastní zkušenosti vím, že Angličani nevědí o zemích bývalého východního bloku vůbec nic, prostě je to nezajímá. V horším případě si myslí skutečně to, co je ve filmu zobrazeno.(26.2.2015)

 • DonBraso
  ****

  Je to blbost,která baví.Je to trochu i křupanský styl,kdy chudáci Litevci se nejspíš obrací v hrobech,ale co. Výborná jednohubka,která jede od prvního momentu až do konce.Nechápu,kde člověk viděl nudu.Tempo jelo od první minuty,vzalo styling z Británie,přes mluvu,humor a jelo se do Litvy se vší parádou,kde v hlavní roli Vinnie Jones si musel jet pro svůj prsten o kterýho ho banda blbců obrala.S nima si člověk užije až až a hlavně nejsou vůbec pospolu,ale každý zvlášť a tady je síla toho filmu.Pořád se mění prostředí a herci a jenom kuprospěchu.Je tu mnich co si rád zašpásuje a má rád sádlo máslo, Staska co je kápo v Litvě a obchoduje s lidma,pěkná kočinka,dva tupce co si jednou užijou pořádný mejdlo,Michael co pořád dostává finishery do ksichtu,aby vzápětí zas jel na plný obrátky a pořád se snažil dostat peníze i pro sebe,Johhny co běží skoro od půlky filmu s radiátorem v ruce atd.Prostě je tam toho hodně,aby to bavilo tak trochu jinak.Moc velkých fórů určitě zde není,ale možná právě proto to bohatě stačí.(27.3.2015)

 • gogo76
  ***

  Dosť divoká a občas i vtipná jazda, ktorá sa inšpiruje gangsterskými filmami G. Ritchieho a šialeným tempom E. Kusturicu. Isté je, že V. Jones má proste na takéto úlohy ksicht a asi ťažko ho niekedy budeme vidieť v romantike. Vo filme je množstvo postáv a postavičiek, množstvo divokých situácií i neuveriteľných náhod. V mnohých z nich sa však dosť prestrelilo, iste si pomyslíte, že menej je niekedy viac, no na jeden zábavne ladený večer to stačí. Ten, kto nikdy v živote nedvíhal liatinový radiátor asi uverí koľko kilometrov sa dá s radiátorom nabehať, ale ok. Je to komédia a zopár vtipov sa tu vydarilo. V tom záverečnom zmätku sa akosi pozabudlo na zopár maličkostí ako prsteň, priateľka na telefóne či imigranti v lese, ale dá sa to prežiť. Na jedno pozretie. 60%.(12.10.2015)

 • ruhebitte2010
  ****

  Koukám, že se tu někoho dotklo, že si dělají srandu z východních zemí, ale jaksi si někdo nevšiml, že hlavní "hrdinové" jsou Angláni. Je to trochu buranské a infantilní, ale srovnávat to s Troškou? To snad ne. Mimochodem, že se každý snaží okrást každého není zase tak daleko od reality ani u nás. 70%(22.2.2015)

 • J*A*S*M
  **

  Buranský humor založený výhradně na tělesnosti a stereotypech o východní Evropě. Působí to sice filmověji než třeba náš Troška, ale v obsahu zas až takového rozdílu není. Chvíli - dejme tomu půlhodinu - je to snesitelné a občas i úsměvné, ale když postupem času člověk pochopí, že jiných vtipů už se nedočká, začne to být spíš ubíjející a trapné.(18.12.2014)

 • - Scéna kedy posádka ambulancie znásilňuje bezvedomú pacientku, je založená na skutočnom incidente, ktorý sa stal v roku 2009 v hlavnom meste Litvy, Vilniuse. Obvinení zo znásilnenia 18 ročnej pacientky počas prevozu boli vtedy 62 a 36 roční zamestnanci záchrannej služby. (Ludo444)

 • - Postava menom Vova (Mindaugas Papinigis) sa objavila už v predchádzajúcich filmoch režiséra Emilisa Velivisa, a to Zero (2006) a Zero 2 (2010). (Ludo444)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace