poster

Mosura

 • japonský

  モスラ

 • anglický

  Rebirth of Mothra

Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 1996, 106 min

Režie:

Okihiro Joneda
 • kaylin
  *****

  Obával jsem se toho, že remake nebude nic povedeného, ale v tomhle případě musím říct, že tvůrci přece jen šli trochu dál, odstranili prvek armády a představili divákům krásné sci-fi, které funguje jak v rovině pohádkové, tak v rovině emotivní a nakonec i v rovině akční. Souboje, které se zde odehrávají, jsou pravdu nádherné a Mosura se zde předvádí jako opravdu velmi schopné monstrum, které má opravdu hodně zbraní. Jeden z nejkrásnějších kaiju filmů, jaké jsem měl zatím tu možnost vidět.(6.4.2014)

 • corpsy
  ****

  ´´Kaiju´´, ktoré sa nesie v celkom inom duchu, ako tomu bývalo dovtedy. V tomto prípade ide skôr o fantasy, než o akčný sci-fi, žáner príznačný pre takmer všetky tie Japonské ,,monster,, filmy. Zamerané na posolstvo, ktoré aj tak ľudia nezdieľajú a ktoré je ešte aktuálnejšie, než pred 20 rokmi, keď bol tento snímok uvedený. Posolstvo o devastovaní matky prírody, o jej likvidácii...(14.3.2017)

 • ledzepfan
  *****

  Fakt paráda... Ze startu se to tváří jako taková nevinná pohádka, spíše pro hodně malé diváky, ale časem to vygraduje do docela slušných otáček, kdy fight hned dvou generací Mosury s ultrazmrdem Desghidorah(em) trvá snad 2/3 filmu, je místy hezky drsný, efektní a ve finále už člověk jen valí bulvy jaké hyperUltraMega zbraně tam ta upgreadovaná poletucha sype z rukávu... Za to ekologické poselství dám i pátou hvězdu... Prostě krásný, naivní, kouzelný a chytlavý film.(2.3.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace