Mosura

Rebirth of Mothra

Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 1996, 106 min

Okihiro Joneda

Obával jsem se toho, že remake nebude nic povedeného, ale v tomhle případě musím říct, že tvůrci přece jen šli trochu dál, odstranili prvek armády a představili divákům krásné sci-fi, které funguje jak v rovině pohádkové, tak v rovině emotivní a nakonec i v rovině akční. Souboje, které se zde odehrávají, jsou pravdu nádherné a Mosura se zde předvádí jako opravdu velmi schopné monstrum, které má opravdu hodně zbraní. Jeden z nejkrásnějších kaiju filmů, jaké jsem měl zatím tu možnost vidět.(6.4.2014)

´´Kaiju´´, ktoré sa nesie v celkom inom duchu, ako tomu bývalo dovtedy. V tomto prípade ide skôr o fantasy, než o akčný sci-fi, žáner príznačný pre takmer všetky tie Japonské ,,monster,, filmy. Zamerané na posolstvo, ktoré aj tak ľudia nezdieľajú a ktoré je ešte aktuálnejšie, než pred 20 rokmi, keď bol tento snímok uvedený. Posolstvo o devastovaní matky prírody, o jej likvidácii...(14.3.2017)

Fakt paráda... Ze startu se to tváří jako taková nevinná pohádka, spíše pro hodně malé diváky, ale časem to vygraduje do docela slušných otáček, kdy fight hned dvou generací Mosury s ultrazmrdem Desghidorah(em) trvá snad 2/3 filmu, je místy hezky drsný, efektní a ve finále už člověk jen valí bulvy jaké hyperUltraMega zbraně tam ta upgreadovaná poletucha sype z rukávu... Za to ekologické poselství dám i pátou hvězdu... Prostě krásný, naivní, kouzelný a chytlavý film.(2.3.2014)