Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

• angličtina Aldabra: Once Upon an Island (více)

Výlet do míst, kam lidská noha takřka nemá možnost vkročit, příběh plný fascinujících dobrodružství zdejšího přírodního světa a mimořádný zážitek, jaký může nabídnout jen nejmodernější 3D technologie – všechny tyto atributy a ještě mnohem více v sobě sdružuje nový film ALDABRA: BYL JEDNOU JEDEN OSTROV. Působivý rodinný snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití. Film Aldabra: Byl jednou jeden ostrov není přírodopisným dokumentem, je vzrušujícím a napínavým příběhem ze světa přírody. (Falcon)

subic

Olda Kaiser nadaboval takový dokumentární výstřih ze života o želvách, bezkřídlích ptácích a krabech na atolu Aldabra (který je severně od Madagaskaru a východně od africké Tanzánie), aby ho trochu oživil. Což o to, Olda je v poho, ale stačí to? Ve 3D jsem neměl možnost vidět, takže hodnotím jen, jak to šlo v TV. ()

wokurk

Nádherný soundtrack, záběry i provedení. Výborný dabing Oldřicha Kaisera. A scéna se spolknutou mušlí jednoznačně nejlepší! ()

Alden_Larson

Dokument o fiktivním ostrovu zní jako docela dobrý nápad, ale v podobě filmu nemá moc co nabídnout. Dokázal bych si ho spíš představit jako čtyřdílný pořad běžící na Déčku nebo jako Večerníček, už jen kvůli tomu že je očividně mířený hlavně na děti. V tomto ohledu mi ale některé části filmu přijdou trochu morbidní, nemám nic proti černému humoru, ale musím uznat, že se mi sem moc nehodil. Vyprávění Oldřicha Kaisera bylo fajn, film byl slušně natočený a hudba taky nebyla špatná, ale jako celek mi film přišel takový dutý. 6/10 ()

raxxx

Film je opravdu pro děti ! , čekal jsem nějaky dramec řiznuty přirodou podle vypravěni jak se na ostorov dostávali ale na konec celkem spokojenost. ()

EddieIron

Podobné filmy by asi měli hodnotit jen fandové žánru, což já nejsem a proto nehodnotím. Záběry jsou nádherné, Kaiserův komentář pohodový... ale pro mě je prostě sedmdesát minut koukání na nejrůznější havěť strašně dlouhá doba. ()

LencaN

Dokonalé záběry, krásný obraz, chytlavé barvy přírody a k tomu roztomilé povídání o obyvatelích každodenně mizejícího ostrůvku. Sice ten příběh nebyl nic světoborného, ale taky co asi tak vymyslet se zvířaty, která nejsou ochočená, neotočí se tak, jak by scénárista potřeboval, nemůžete je naučit podat pac nebo nebo zavrtět ploutví. Na to, že to je česká produkce, tak klobouk dolů. Jestli zahraniční verzi bude dabovat Tom Hanks, tak to bude obrovská pocta. Ale i náš český Oldřich Kaiser svým medovým chrapláčkem dodává celému dokumentu ten správný punc zábavnosti a chytlavosti. ()

Radek273

Záběry pěkné, informace užitečné, ale co se týče zaměření, je to divné. Jakoby nevědeckým způsobem vedený komentář napovídá, že tento film má sloužit především dětem. Na druhou stranu určité fráze mnohdy neodpovídají tomuhle cíli, a to je opravdu podivné. ()

allegria

Normálně mi Oldřich Kaiser jako herec nevadí, ale tady byla jeho volba coby vypravěče nešťastným krokem a zkazilo mi to celý film. A snesla bych i jeho hlas a výslovnost, kdyby aspoň byl ten komentář napsaný seriózně. Záběry byly nádherné, ale celkový dojem hrozný. Mám pocit, že autor doprovodného komentáře buďto vůbec děti nezná a nerozumí jim, nebo je má rovnou za blbce. Tak moc mi to šlo na nervy, že jsem - navzdory nádherné přírodě - film nedokoukala do konce. ()

Mydlivoj

Nejdřív docela poměrné nadšení, časem mě to přestalo docela bavit. Ještě pak chvilka vzrušení u vyčerpané želvy a pak návrat k průměru. ()

M_crha

Viděl jsem ve 3D a je to skvělé, skvělé. Jesem hrdý, že takový film vznikl rukou českých tvůrců. Je to opravdu unikátní podívaná. Komentáře Kaisera je někdy více než by bylo třeba, ale dá se. ()

titix

Aldabra mi připoměla speciální 3D filmy, které se promítali jen v IMAXu. Tankrát jsem je strašně obdivoval přišlo mi to úplně neuvěřitelné, byť příběh byl velmi jednoduchý a tak nějk o ničem. Přesně to se ve mě ozvalo když jsem viděl Aldabru. Ten 3D rozměr tu dělá opravdu mnoho a film posouvá dál. Myslím si, že pro diváky 2D verze to bude jen nějaký dokument z pozoruhodného místa a, že uvidí něco kam se normálně nedostanou. 3D verze mě opravdu dovezla na Aldabru je to jak v tom Imaxu, je to atrakce podívaná kde děj není až tak duležitý protože to co vidím je prostě užásné jsem tam. Proto se na Aldabru dívám a hodnotím ji jinak , než ostatní filmy. Upřednostňuji pocity navozené 3D a celkový zážitek. Protože to zážitek opravdu je. Musím uznat, že Lichtag je zjevně dobrodruh, už jen že se do takového projektu pustil je odvážné. Navíc to že ho dotáhl do takové dokonalosti je skoro až neuvěřitelné. Z titulků plyne, že film opravdu kompletně dělali češi a vše se v česku dokončovalo. V životě by mě nenapadlo, že tu máme filmaře, kteří tohle dokáží. Proto jen tak dál. ()

Sofinek

Pohodový film s krásnými záběry a dobře zvoleným vypravěčem. Kaiser je přesně typ toho "barona prášila", u něhož si nejste jisti, zda to, co říká, je pravda, či ne. A přesně to tomuhle filmu sedí. Už jen kvůli těm želvám dávám 100 % ()

knoxvile

Pojetí dokumentu a jeho styl vyprávění mi nesedl. Čekal jsem, že to bude lepší. Zajímalo mě hodně věcí, které jsem se tu vůbec nedozvěděl. Kaiser mi nevadí ale jeho komentář mi sem vůbec neseděl. Přijde mi, jak kdyby to bylo dělané na promítání na základních školách. Myslel jsem, že při náročnosti příprav a celé realizace dokumentu, se budou tvůrci snažit z toho vytřískat trochu více. ()