Shhh

Krátkometrážní / Horor / Fantasy

Kanada / Mexiko, 2011, 11 min

Tico Poulakakis

Mark Hoeppner

Aj takýmto spôsobom sa dá zbaviť nočnej mori. Veľmi pekne natočené a herecky zahrané. Príbeh s rozuzlením potešil. Príšerka solídne prevedená. Škoda len, že sa nedostavilo väčšej atmosféry, nejaké to gore či aspoň jedna lakačka. Inak veľmi slušné - 65%.(27.2.2014)

Tak už víme, jakých mladistvích zkušeností má Guilermo Del Toro pokřivenou mysl. Zatím kraťák roku a jeden z nejlepších hororových kraťáků vůbec.(31.10.2013)

Celkem povedenej kraťas. Celkem se mu povedlo nabudit i nějakou atmosféru, která ale upadá s příchodem monstra. Chápu, že rozpočet asi nebyl nic moc, ale lepší monstrum by si tenhle snímek určitě zasloužil. Vše ale zachraňuje povedenej konec a vyústění celýho filmu.(19.12.2015)

Očekával jsem dle červených čísel solidní hororový snímek, ale dostalo se mi jen průměrného a značně rozpačitého shortu. To monstrum bylo docela povedené (to se musí uznat), ale tím většina kladů končí. Nějak jsem nezaregistroval onu výbornou atmosféru a herecké výkony byli slabinou největší. Navíc jsem očekával alespoň solidní finále, ale to se bohužel nekonalo. Asi jim už na to nezbyl peníz.(9.3.2015)

Nebýt té naprosto nehercké holky a přílišného kontrastu mezi hororem (příšerák, koupelná atd.) a pohádkou (vypravěč), tak hodnotím plným počtem.(31.10.2013)

Rozprávka na dobrú noc, pri ktorej cítiť ( a aj počuť ) burtonovskú atmosféru. Poteší, ak máte napr. podobné ,,milú,, sestričku.(17.2.2018)

Souhlasím, že ta dívenka šíleně přehrávala a je škoda, že jí v tom nikdo nezabránil (hodně to kazilo dojem). Pohádkový kontrast mi nijak nevadil, ale myslím, že by si to zasloužilo daleko nápaditější děj i pointu. Monstrum bylo zajímavě pořešeno. Existují ale vetší tragédie, takže průměr je adekvátní.(12.11.2013)

• HonzyR

Pravděpodobně jsem jeden z mála, kterému se tento kraťák moc nelíbil. Na začátku jsem myslel, že jsem na youtube našel něco jiného - úvod totiž vypadal spíše jako nějaká pohádka. Tu malou holku bych okamžitě vyhodil z okna (dobře tak ne, ale ty vlasy bych minimálně ustřihnul!). Atmosféra vcelku zajímavá, ale mě se to zkrátka tak nedotklo jako jiných. Když už u krátkometráže neobjevím strach a napětí, tak alespoň čekám, že velmi rychle uteče a něčím mě zaujme. Bohužel... __40%__(18.12.2013)

Ta holka mizerně přehrávala, ale jinak se mi to moc líbilo, takové del Torovské věci já rád (btw. jeden z těch obrázků je příšerák z Faunova labyrintu, všimli jste si? :)(31.10.2013)