poster

Kde jsou divocí lidé (TV seriál)

 • Česko

  Ben Fogl a lidé žijící v divočině

 • Velká Británie

  Ben Fogle: New Lives in the Wild

 • Velká Británie

  Where the Wild Men Are

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 50x45 min

Hrají:

Ben Fogle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marze
  *****

  Shlédl jsem všechny díly pěti sérií. Je to velmi různorodé jak přírodními biomy tak typy lidí. Stereotyp je, že jsou všichni velcí introverti. Ale paní v severních kaskádách je v lese sama půl roku a druhou vede kurzy života v divoče. jezdí za ní dcera. Manželský pár žijící v divočině v Britské Kolumbii provozuje pro turisty rafting a splácí hypotéku na dům v divočině, což je neobvyklé. Léčí se z posttraumatické stresové poruchy. Vedoucí komunity v horách na Ibize je zvláštní člověk, ale komunita je sympatická. Jeho bratr říká: "Vždy když sem přijdu, je tu třicet jiných lidí, to bych nemohl". Jeho romantické masáže léčivým bahnem krásných holek jsou jistě oboustranně užitečné. "Dnes jsem pohovořil s krásnou Němkou a Litevkou" , chlubí se. Podobně v dílu Laos je na ostrově mladý Brit kvůli přelidněné komunitě. Američtí misionáři v Mongolsku jsou sympatičtí. Jejich děti Mongolsko logicky opustili. Sám moderátor působí sice jako nadsamec, ale možná to chtělo vybrat někoho empatičtějšího. Díl odehrávající se v lesích Apalačských hor ukazuje nesmírné plýtvání Američanů potravinami a tvoření tun plastového odpadu.(7.4.2021)

 • Arsenal83
  ****

  Zaujímavé príbehy ľudí, z ktorých mnohí boli aj milionármi, prišli o všetko a dnes žijú niekde v súlade s prírodou, na samote. A niektorí sa tak rozhodli len tak dobrovoľne, pretože súlad s prírodou je pre nich viac než konzumná spoločnosť. Čo je najlepšie, všetci títo ľudia svorne tvrdia, že sú šťastní, šťastnejší než niekde v mrakodrapovej presmogovanej civilizácii. Celá séria ponúka pekné obrázky z rôznych končín sveta, ale aj zaujímavé jedlá. Niekto si vedel vybrať povolanie. 1. séria: https://dokumenty.tv/ben-fogl-a-lide-zijici-v-divocine-kde-jsou-divoci-lide-1-serie-dokument/(18.4.2021)

 • kolemjdouc
  *****

  seriál bych dala do šuplíku k Miku Roweovi a jeho pořadu Špinavá práce(je až neuvěřitelné jaké mají v nejvyspělejších zemích lidé až středověké pracovní podmínky viz třeba sběr javorového sirupu,svážení zbytků z jídelen...)nebo Po proudu řek až do moře kde mě zaujal svou osobností a empatií Pécheaux.Většinou se cestopisy zvrhnou v estrádu komentátorů před kamerou.Žvaní máchají rukama,kulí oči a z přírody toho moc nevidíte.Co by se namáhali ,že jo.Měla jsem ráda i Davida Attenborougha ale po díle kdy natáčeli se želvákem kterému bylo 80 let a klidně si žil a po natáčení, kdy ukazovali jak ho při natáčení kvůli záběru smýkali sem tam,uhynul...A většinou je divák oblbován digitální kamerou .Začalo to dinosaury a teď se dají přimalovat i běžná zvířataBohužel je to poznat(20.10.2020)