poster

Hráč

 • Lotyšsko

  Lošėjas

 • angličtina

  The Gambler

 • Slovensko

  Hráč

Drama / Thriller

Litva / Lotyšsko, 2013, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • angel74
  ****

  Neobvyklý námět z lékařského prostředí balancující až na hranici etiky. Morálka očividně většině postav, se kterými se divák seznamuje, nic neříká. Hudební doprovod a zvukové efekty výrazně přispívají ke zneklidňující atmosféře, v níž se některé scény utápí. O gamblerech jsem nikdy neměla valné mínění, ale založit si „živnost” na sázení se o to, který pacient dřív zemře, to už je dost za hranou soudnosti. Když to vezmu kolem a kolem, téma mě zaujalo, jeho zpracování mělo jistý punc originality a při sledování filmu jsem se nestihla ani chvilku nudit, tak nevidím důvod, proč se nepřiklonit v hodnocení k většímu počtu hvězdiček.(12.6.2020)

 • Vesecký
  **

  Jsem z tohoto filmu poněkud zmaten. Myšlenka filmu je zajímavá, byť nepravděpodobná. Řada věcí je nedotažená, film se potácí mezi rádoby poetikou evropského severu a hollywoodským akčním thrillerem. Že by byla parta záchranářů tak jednotně přistoupila na nápad sázek o smrt pacientů na JIP? Aby se to mohlo rozehrát, jednu mladou ženu Ievu z toho vyloučili a zápletkou bylo, že duchovní otec myšlenky na sázky se do téhle ženy, jejíž chlapec umíral na leukémii, zamiloval. Ženy byla bez prostředků, přesto po odhalení herny odmítla přijmout peníze na chlapcovu záchranu... Řada scén byla hysterická, přitom se vždy opakovaly stejné - rozbíjení nábytku, rozbíjení aut, rozbíjení zařízení herny... Ieva se zázračně rychle naučila plavat, že se na konci filmu tak sama vydat na moře, už byla tak daleko od břehu a přesto ji najednou vidíme, jakk vlny narážejí na břeh... Těch nedotažeností bylo ve filmu víc.(31.7.2019)

 • Enšpígl
  ***

  Tenhle film je k divákovi poměrně nevtsřícnej. Ze začátku není úplně lehký se orientovat v tom, kdo je kdo , co je co a kdo jaký má s kým vztahy a nevztahy, když si to poměrně záhy sedne a začne se vyjasňovat přichází na řadu zápletka, která je vyprávěná s takovou cynickou samozřejmostí, že se ti její podstata prostě musí lidsky hnusit. Co postava, to nesympatie a tohle všechno se mění až v samém závěru, který dokáže pobrat body i hvězdičky.(3.7.2014)

 • kolemjdouc
  *****

  příběh ,který od samého počátku graduje k neodvratitelnému konci.Syrová kamera,neutěšené příběhy postav chvílemi máte nutkání nad nimi až zvracet.Ukazují režim ve kterém je na prvním místě řeč peněz.Jak daleko jsou až schopni zajít ukazuje příběh těžce nemocného chlapce.Připoměl mi řeč jednoho našeho lékaře u nás že je účinný lék na diabetes ale že nechápe pacienty že nejsou ochotni si připlatit...Co dodat v souvislosti s tímto filmem .Mluví za vše.(2.11.2019)

 • MickeyStuma
  ****

  Artový snímek o tom, kam až může člověka zavést touha po hraní a sázení. O to víc je to horší, když takový člověk pracuje na záchranné službě a vymyslí sázky na přivezené pacienty. Přežijí nebo ne? Zaplete ještě do toho mafii, vyrobí webové stránky a mašinérie sázek na smrti může začít. Mezilidské vztahy dostávají zabrat a touha po výhře je neutuchající. Dynamická kamera podpořená dynamickou hudbou vytváří ponurý až úděsný zážitek. Příběh poukazuje na problém gamblerství. Názorný příklad toho, kam až tohle všecko může dojít. Což o to, napsáné a natočené je to dobře, ale přeci jen mi tu něco chybí. Buď větší dramatičnost a nebo větší citové výjevy. Takhle to je takové, jak se říká, slané nemastné. Za pozornost však tento zajímavý filmový počin stojí. Až nás někdy přiveze do nemocnice záchranka, můžeme zapřemýšlet, jestli si na nás také náhodou nevsadili.(5.2.2015)

 • - Natáčení probíhalo v litevských městech Vilnius a Klaipeda. (Terva)

 • - Režisér Ignas Jonanys mimo jiné pracoval i v psychiatrické léčebně, kde získal od léčených závislých gamblerů inspiraci pro svůj příběh. (Terva)