Hráč

Trailer 2

Debutový celovečerní snímek režiséra Ignase Jonynase je velmi realistickým obrazem záchranné zdravotní služby, která dennodenně bojuje o záchranu lidských životů. Díky skvělým hereckým výkonům a naprosto famóznímu hudebnímu doprovodu kapely The Bus se z Hráče stává jedinečný filmový zážitek. Vincentas je nejlepším lékařem záchranné služby, který má jednu silnou vášeň – gamblerství. Rychle vydělané peníze ještě rychleji utrácí, a tak se brzy dostává do problémů. Rozjede tedy hru, kdy se záchranáři vsází mezi sebou o to, který z pacientů daný týden zemře. Čím těžší zranění, tím vyšší šance na výhru. Hra začne nabírat širších rozměrů a Vincentas drží bank. Jeho nová záliba se však nelíbí jeho milence, a v sázce jsou nejen život a smrt, ale také láska. (Film Europe)

Trailer 2

DonBraso

Nápad geniální.Z prostředí zachránky si hodíš jedničku na frajera co má raka jestli ztuhne do týdne nebo ne.Tady se kříž(remíza) nedává:) Doopravdy zvláštní filmek,který se kristalizuje.Malinko času a jste tam.Neřekl bych,že zrovna famózní hudební doprovod,jelikož jsem tu slyšel tak dva hudební motivy.Za to kamera občas vykouzlí super záběr a to je asi ten poslední,ale občas fakt super.Jak jsem psal ze začátku.Nápad je to fakt super a zpracování také,jen se to zbytečně dramatizuje a vyhrocuje.Láska jako symbol štěstí zde zrovna nehraje,Vincentas si nabrkne zrovna ženskou,která tomu zrovna neholduje a zde všechno začíná.Má syna,který trpí nemocí a jediné co není jsou peníze.Zde je hodně otazníků,proč nehraje taky,když prachy nejsou a na nájem taky ne.Zde jsem se malinko ztrácel v postavě Leva co vlastně vůbec chce.Snímek by si spíš zasloužil název Hráči.O tom kde schovat peníze je si myslím tohle epická schovka za všechny prachy a opět se budete ptát proč tam.To jak skončí film je sice otočka zdařilá,ale ty otazníčky tam jsou.85% ()

Omnibus

"Lidské duše coby chrti, na závodní dráze smrti." Očekával jsem větší zapojení madam zubaté, zlověstnější pípání přístrojů (btw, na JIP i ARO jsem letos strávil pár týdnů) a vnitřně víc konzistentní film. Začalo to dobře, jako drsné, civilně natočené drama o ruletě života a o (z pochopitelných důvodů) okoralých duších přepracovaných a nedoceněných zdravotních sester, lékařů a řidičů sanitek. Pak přišly zdravotní komplikace. Kameraman dostal křeč do ruky a režisérovi se zanítilo artové slepé střevo, takže okolo Gamblera s kamerou kroužili... a kroužili... a kroužili... zřejmě při pokusu o zápis do Guinessovy knihy stupidních rekordů. Tohle a další zbytečné rádoby artové sračičky mi zkazily prožívání příběhu. Což je možná i dobře, protože taková koncentrace postav záporných, vyloženě zlých, hloupých a finančně i citově negramotných by s přílišným prožívačem sekla a přivedla ho na zmiňovanou JIPku, možná i s vítězným protržením cílové pásky. Diagnóza: art toys inappropriate, nutno stabilizovat. Sázkový kurz na přežití pacienta Ignas Jonynas: [] 4:1 [] ()

angel74

Neobvyklý námět z lékařského prostředí balancující až na hranici etiky. Morálka očividně většině postav, se kterými se divák seznamuje, nic neříká. Hudební doprovod a zvukové efekty výrazně přispívají ke zneklidňující atmosféře, v níž se některé scény utápí. O gamblerech jsem nikdy neměla valné mínění, ale založit si „živnost” na sázení se o to, který pacient dřív zemře, to už je dost za hranou soudnosti. Když to vezmu kolem a kolem, téma mě zaujalo, jeho zpracování mělo jistý punc originality a při sledování filmu jsem se nestihla ani chvilku nudit, tak nevidím důvod, proč se nepřiklonit v hodnocení k většímu počtu hvězdiček. ()

kolemjdouc

příběh ,který od samého počátku graduje k neodvratitelnému konci.Syrová kamera,neutěšené příběhy postav chvílemi máte nutkání nad nimi až zvracet.Ukazují režim ve kterém je na prvním místě řeč peněz.Jak daleko jsou až schopni zajít ukazuje příběh těžce nemocného chlapce.Připoměl mi řeč jednoho našeho lékaře u nás že je účinný lék na diabetes ale že nechápe pacienty že nejsou ochotni si připlatit...Co dodat v souvislosti s tímto filmem .Mluví za vše. ()

Vesecký

Jsem z tohoto filmu poněkud zmaten. Myšlenka filmu je zajímavá, byť nepravděpodobná. Řada věcí je nedotažená, film se potácí mezi rádoby poetikou evropského severu a hollywoodským akčním thrillerem. Že by byla parta záchranářů tak jednotně přistoupila na nápad sázek o smrt pacientů na JIP? Aby se to mohlo rozehrát, jednu mladou ženu Ievu z toho vyloučili a zápletkou bylo, že duchovní otec myšlenky na sázky se do téhle ženy, jejíž chlapec umíral na leukémii, zamiloval. Ženy byla bez prostředků, přesto po odhalení herny odmítla přijmout peníze na chlapcovu záchranu... Řada scén byla hysterická, přitom se vždy opakovaly stejné - rozbíjení nábytku, rozbíjení aut, rozbíjení zařízení herny... Ieva se zázračně rychle naučila plavat, že se na konci filmu tak sama vydat na moře, už byla tak daleko od břehu a přesto ji najednou vidíme, jakk vlny narážejí na břeh... Těch nedotažeností bylo ve filmu víc. ()

• Natáčení probíhalo v litevských městech Vilnius a Klaipeda. (Terva)
  • Režisér Ignas Jonanys mimo jiné pracoval i v psychiatrické léčebně, kde získal od léčených závislých gamblerů inspiraci pro svůj příběh. (Terva)

Související novinky

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

03.11.2016

Severský filmový klub přináší tradiční přehlídku severské filmové kinematografie již po sedmé. Uvedeny budou filmové novinky, méně známe snímky staršího data výroby a na přání diváků i vybrané tituly… (více)