Dva světy, dvě odlišné dimenze. Na jedné straně vyspělý svět lidí, na druhé do temnoty zahalen svět démonů. Roky mezi nimi panovalo příměří na základě staré mírové smlouvy, ale nic netrvá věčně. Taki je členem tzv. jednotky Blackguards, která slouží k ochraně zástupců obou stran, jenž mají podepsat novou dohodu a upevnit mírové vztahy mezi světy. Ovšem to se nelíbí některým démonickým bytostem, kteří Takimu jeho úkol nehodlají ulehčovat. Situaci ještě víc zkomplikuje jeho nová spolupracovnice Makie pocházející z temné dimenze a věci se rozhodně nezačnou vyvíjet podle plánu... (Crowen)

HAL

Je docela smutné že v osmdesátkách vznikaly lepší a dospělejší anime než teď - Wicked City připomene jak o něco starší Carpenterovu Věc,tak i o rok mladší Akiru, byť oproti němu jde o mnohem povrchněji načrtnutý fantasy svět s jednodušším příběhem (nicméně i s pár slušnými zvraty. Hlavně ale má svou atmosféru a slušnou porci násilí i relativně explicitního sexu (nejde ovšem o hentai, ani v nejmenším), což z něj činí velmi slušnou brakovou zábavu. 8/10 ()

kaylin

Ale jo, trochu tomu nadsadím, protože se mi tu neskutečně líbila animace, nemluvě o tom, že se zde animují také pořádně drsné scény, které jsou skutečně dobře vymyšlené i realizované. Celkově má film parádní temnou atmosféru, u které jsem se výborně bavil, a i když příběh nemusí zrovna oslnit, je také dobrý. ()

MrPierc

Tajemný příběh o osobním strážci, který má za úkol ohlídat vzácnou návštěvu před útokem démonů. Světy lidí a démonů proti sobě bojují již tisíce let a jen díky křehké rovnováze a velkému úsilí, nezabral jeden z nich oba světy. Yoshiaki Kawajiri mě velice překvapil, protože příběh je temný, s velkým důrazem na styl, mix démonů a sexu. To, co si dovolil vyobrazit, je dosti odvážné i na dnešní dobu. Příběh je silně erotický, ale ne zbytečně účelově. Scénami se přibližuje téměř až k typu Hentai, ale udrží si svůj styl i díky příběhu s perfektním postavami. Nádherná animace i styl. Drsné Anime pro dospělé s prvky romantiky i erotiky - je to extrémní kombinace, ale zde to to extrémně vychází a já se od toho nemohl odtrhnout. ()

Corpsegrinder

Kdyby John Carpenter natočil Noční hlídku a Japonci to v 80s adaptovali jako anime, tak by to vypadalo zhruba takhle. Ta noční atmosféra je perfektní a všemu pomáhá zlatá éra anime kresby kdy má člověk chuť film každejch pár vteřin zastavit a pokochat se záběrem trochu víc. Dvojice hlavních postav je velmi sympatická a získá si diváka skoro hned, on totiž neni čas ztrácet čas díky celkem krátký stopáži kdy se neustále jede vpřed a něco se děje. Potěšil i celkem pozitivní konec. Snad jen akce mohla bejt trochu dynamičtější, a toho šoustání tam bylo přece jen trochu moc. ()

SOLOM.

Příměří mezi světem lidí a démonů…Jak pošetilé myslet si, že potrvá věčně! Kawajiri přišel se skvělým námětem a tentokrát ho i velmi poutavě natočil. Skloubení zajímavých soubojů a erotiky se vážně povedlo a klidně to mohlo být i delší. Hlavně se mi líbily démonické kreatury a jejich přeměny. Po akční stránce si nemůžu stěžovat, film měl navíc zajímavou atmosféru, napětí a bizarní procítěnost. Dávám palec nahoru. ()

• Ve scéně hry šachů stojí černý král a černá královna přesně obráceně. (akisha)