Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Pavol Demitra byl borec a měl jsem ho coby hokejistu velmi rád. Během své kariéry toho dokázal spoustu, měl a dodnes má spoustu fanoušků, kteří na něho nikdy nezapomenou. Tvůrci dokumentu i za přispění rodiny, kamarádů a spoluhráčů odvedli slušnou práci a nejednou mi skoro ukápla slza. Zvláště pak ke konci. Dodnes si pamatuju na den, kdy jsem se dozvěděl, že spadlo letadlo s hokejisty Lokomotiv Jaroslavl a kromě Demitry zemřeli i tři čeští hokejisti Rachůnek, Marek, Vašíček – obrečeli jsme to a pořádně se ožrali… ()

Everyone

To, co je pro Čechy Jaromír Jágr, to pro Slováky znamenal Pavol Demitra. ____ Vyprávění je klasické (např. Gretzky - Wayne Gretzky: Above and Beyond, Jágr - Jaromír Jágr: stále na vrcholu, Hašek - Dominik Hašek - Zrozen k chytání, atd.). To, co-kdo dokument táhne, je jeho sympatická a výmluvná manželka Mária, ale i otevřené výpovědi kamarádů a kamarádů-spoluhráčů, kteří mluví jako jedna ústa, jež se shodnou na tom, že Pavol byl nejen skvělý hokejista, charismatická vůdčí osobnost, ale i zarputilý hokejový bojovník a milující rodič. Bohužel tento výjimečný hokejista opustil tento svět příliš brzy. Nebýt oné letecké tragédie, tak se obávám, že takovýto dokument by postrádal svoji výjimečnost, díky nostalgickému povzdechu nad zmarem mladého života. ____ Nicméně natočený dokument je velice kvalitní, citlivě pojatý, není příliš sentimentální, plný nefalšovaných emocí a otevřených výpovědí. Nezbývá, než pogratulovat Danu Danglovi k jeho filmové prvotině, ve které uctil a zvěčnil památku tohoto hokejisty. který byl neodmyslitelně spjat s Duklou Trenčín a číslem #38. RIP ()

S.Kok.i

Tento dokument som prvýkrát videl v kine keď som mal 14 rokov. Pre mňa ako chalana, ktorý v tom čase hral hokej, a koho vzor bol práve Palo Demitra, bolo zhliadnutie tohto dokumentu povinnosť. Asi nie som jediný, kto sa stal svedkom toho, že celá sála plakala od prvého do posledného človeka, a ani sa nečudujem. V tom čase som ešte nebol na ČSFD takže na hodnotenie som sa vôbec nesústredil. Dnes som si dal po 6 rokoch opáčko, a z pôvodných 4 hviezd (ktoré som dal len z prvého dojmu ako som si to pamätal) mením hodnotenie na 5. Nie je to klenot medzi dokumentmi, ale svoj účel určite splňuje na maximum. Pekne zhrnutý život Palka Demitru od jeho začiatkov, až po nečakaný a smutný koniec. Aj keď som ho nepoznal osobne, z tých rozhovorov bolo cítiť, že tak ako na ľade, tak aj mimo neho bol výborný človek a veľká osobnosť. Ako som už spomínal, je to silne emočná záležitosť, hlavne ku koncu, takže ak ste to ešte nevideli, odporúčam mať po ruke vreckovky. ()

peiton

U mňa stále len priemerný dokument o nadpriemernej hokejovej legende nám líči jeho osudovú cestu až na vrchol jeho kariéry.Nebyť jej,tak by bolo možno všetko celkom inak,..možno.V našich končinách je tento dokument nevídanou raritou.Dobrá myšlienka,alebo ako praví podtitul dokumentu pocta jednému hviezdnemu športovcovi.***/****. ()

MikO_NR_1909

Rana na istotu, do srdca národa, ktorý až chorobne glorifikuje a vyzdvihuje do nebies jediného človeka, až to miestami pripomína typickú povahovú náturu slovenského národa. Je však treba pochváliť organizačný tím, že nespackal udalosti a nepretransformoval myšlienkové emócie tou tak vďačnou, diváckou odozvou. Celkom vyvážené, ľudské, na pomery a absenciu hlavnej osobnosti vari najlepšie možné. Kľudne môže konkurovať svetovej špičke v konfrontačnom rámci športových portrétov. ()

• Hudobný podklad filmu pozostával hlavne zo slovenskej tvorby, ktorú mal Paľo veľmi rád, čo často dokazoval aj svojmu okoliu. (TeddyBearik)
  • V piatok 5. septembra 2014 sa v telocvični školy Paľa Demitru v Dubnici nad Váhom, kde hokejista odštartoval športovú kariéru, konala špeciálna predpremiéra. Ešte predtým však tvorcovia filmu zorganizovali letné premietanie pre hokejistov hrajúcich v NHL, keďže v čase premiéry mali klubové povinnosti. (kacer4)
  • Dano Dangl začal projekt financovať najskôr z vlastných zdrojov a sponzori sa začali pridávať až keď bol projekt už rozbehnutý. (TeddyBearik)

PF 2015

PF 2015