Jack a mechanické srdce (festivalový název)

• Francie

Mathias Malzieu (kniha)

Mathias Malzieu

Dionysos
  • majo25

Francúzi sa opäť nezapreli a ukázali, že sú úchylní. Dávať do detského animáku partnerskú lásku, ešte k tomu dokonca medzi štvrnásťročnými deťmi, je za nebezpečne blízko pomyselnej hranice. A to ani nehovorím o voyerizme, ktorý je v animáku slovne i vizuálne spomenutý. Odhliadnuc od toho, príbeh síce nie je tuctový, napriek tomu je prvoplánový, tiahne sa, pretože nemá veľmi čo ponúknuť, viackrát uletený (tvorcovia asi na niečom fičali) a s čudne sa chovajúcimi postavami. Aj 3D animácia, hoci jej nemôžem uprieť dôraze na detailnosť a cit, je viackrát podivná a občas šeredná. Tie futurolické vlaky a kočiare som akosi nepochopil.(16.9.2018)

Príjemná rozprávka ovplývajúca poetickým námetom s veľmi svojským soundtrackom, ktorý obrazom dodával osobitý šmrnc. Priala by som si, aby boli jednotlivé charaktery viac rozpracované a aby dostali väčší priestor prejaviť sa (Jackova skutočná mama). George Meliès bol rozkošnou vsuvkou, taktiež chválim mnohé kreatívne nápady. Skladám klobúk nad tak čistým, filozofickým záverom.(22.4.2019)

Na první pohled je vidět, že se tu někdo inspiroval Burtonem a jeho animační poetikou. Na druhou stranu je vidět, že si chtěl udržet vlastní styl a narouboval na to příběh, který je takový až moc hořkosladký, ale na druhou stranu je více jak snesitelný. Ta animace místy není pěkná, ale celkové vyznění není až tak špatné.(3.11.2014)

• Perry-

Na mě až moc příliš "jiné" a "ztřeštěné". Stylizace příliš nefunguje a vypadá divně nekonzistentně (chvíli tak a pak zase jinak - a to nemyslím barevnou složku, ale vizuální styl). Kam se to celé hrabe na T. Burtona. Některé postavy totálně k ničemu (wtf Jack Rozparovač? ) nebo rovnou dost nevyužité. Hudební podkres nic moc (plus občas zpívají kousek anglicky, nechápu proč, akorát to ruší). Příběh byl celkem zajímavý, ale dost se vlekl. Rád bych vidět, jak by tohle zpracoval T. Burton.(21.8.2014)

• Aljak

No neviem. Základ síce dobrý, v podstate dosť sľubný začiatok, no potom sa to celé ocitlo v akejsi monotónnej rovine priemernosti. Najmä by si mohli ujasniť, na aký žáner sa v tomto celom chceli zamerať, lebo "Animovaný / Dobrodružný / Drama / Romantický / Muzikál / Fantasy" to je fakt moc aj na koňa! Najmä čo sa týka tej muzikálovej stránky, tak to bola obrovská bieda, no možno tak 1-2 piesne sa dali, ale inak nič. A po dejovej stránke tiež často príliš odveci a naozaj absurdné reakcie hlavných postáv. Pritom potenciál to určite malo oveľa väčší, akurát že ten zamrzol tak rýchlo ako aj Jackove srdce...(6.10.2014)