Jack a mechanické srdce (festivalový název)

• Francie

Předloha:

Mathias Malzieu (kniha)

Mathias Malzieu

Dionysos

Na první pohled je vidět, že se tu někdo inspiroval Burtonem a jeho animační poetikou. Na druhou stranu je vidět, že si chtěl udržet vlastní styl a narouboval na to příběh, který je takový až moc hořkosladký, ale na druhou stranu je více jak snesitelný. Ta animace místy není pěkná, ale celkové vyznění není až tak špatné.(3.11.2014)

• majo25

Francúzi sa opäť nezapreli a ukázali, že sú úchylní. Dávať do detského animáku partnerskú lásku, ešte k tomu dokonca medzi štvrnásťročnými deťmi, je za nebezpečne blízko pomyselnej hranice. A to ani nehovorím o voyerizme, ktorý je v animáku slovne i vizuálne spomenutý. Odhliadnuc od toho, príbeh síce nie je tuctový, napriek tomu je prvoplánový, tiahne sa, pretože nemá veľmi čo ponúknuť, viackrát uletený (tvorcovia asi na niečom fičali) a s čudne sa chovajúcimi postavami. Aj 3D animácia, hoci jej nemôžem uprieť dôraze na detailnosť a cit, je viackrát podivná a občas šeredná. Tie futurolické vlaky a kočiare som akosi nepochopil.(16.9.2018)

Tvůrci zmínili, že jejich velkým vzorem je Tim Burton, na filmu je to poznat a vzor zůstává nepřekonán. Nečetl jsem knižní předlohu, takže mi děj filmu přišel trochu roztříštěný a co v něm dělala např. postava Jacka Rozparovače, netuším doteď. Ale jinak má film celkem spád a je v něm několik výborných nápadů.(12.1.2014)

• Aljak

No neviem. Základ síce dobrý, v podstate dosť sľubný začiatok, no potom sa to celé ocitlo v akejsi monotónnej rovine priemernosti. Najmä by si mohli ujasniť, na aký žáner sa v tomto celom chceli zamerať, lebo "Animovaný / Dobrodružný / Drama / Romantický / Muzikál / Fantasy" to je fakt moc aj na koňa! Najmä čo sa týka tej muzikálovej stránky, tak to bola obrovská bieda, no možno tak 1-2 piesne sa dali, ale inak nič. A po dejovej stránke tiež často príliš odveci a naozaj absurdné reakcie hlavných postáv. Pritom potenciál to určite malo oveľa väčší, akurát že ten zamrzol tak rýchlo ako aj Jackove srdce...(6.10.2014)

• Perry-

Na mě až moc příliš "jiné" a "ztřeštěné". Stylizace příliš nefunguje a vypadá divně nekonzistentně (chvíli tak a pak zase jinak - a to nemyslím barevnou složku, ale vizuální styl). Kam se to celé hrabe na T. Burtona. Některé postavy totálně k ničemu (wtf Jack Rozparovač? ) nebo rovnou dost nevyužité. Hudební podkres nic moc (plus občas zpívají kousek anglicky, nechápu proč, akorát to ruší). Příběh byl celkem zajímavý, ale dost se vlekl. Rád bych vidět, jak by tohle zpracoval T. Burton.(21.8.2014)